Çiçekli Tırnak Süsleme ve Gonca'dan Gelenler...


4 Mayıs 2013 Cumartesi

Blog yazmanın en güzel tarafının yeni insanlar kazanmak, güzel arkadaşlıklar kurmak olduğunu daha önce defalarca yazdım sanırım. Bu güzelliklerden biri de Gonca! Daha önce bloguma da misafir olmuştu harika tırnak süslemesiyle hatırlarsanız (hatırlamazsanız da buraya lütfen). Geçenlerde bana içi muhteşem hediyelerle ve çok özel bir notla dolu bir kutu gönderdi! İçinde yok yoktu, sırayla yorumları gelecek zaten... Benim için muhteşem şekilde süslenmiş takma tırnaklar yapmış!! Ojeler, göz ve dudak kalemi, saç spreyi, 4 taraflı bir törpü ve ne zamandır almak istediğim, tırnak süslemeleri için kullanılan bir de "dotting tool /noktalama aleti?"... kutunun kendisi başlı başına şeker, artık ojelerim düzenli bir şekilde o tatlı kutunun içinde duruyor!


Kutudan ilk kullandığım "dotting tool" oldu. Çok merak ediyorum bu tırnak süsleme aletini. İlk deneme için de, yine geçen Gonca'nın Instagram'ında gördüğüm çiçekli tırnak süslemeyi seçtim. Tabii ki onun gibi her tırnağıma yapamadım; benim hedefim belli: yüzük parmakları! 


Bu süsleme için China Glaze Kalahari Kiss'i yüzük parmağı tırnağım hariç tüm tırnaklarıma 2 kat sürdüm. Yüzük parmağı tırnağıma 2 kat Pastel 14 numara uyguladım. Kuruyunca dotting tool'u Kalahari Kiss'e batırararak yüzük parmağı tırnağı üstüne iki minik çiçek yaptım. Çiçeklerin ortasına da Essence Twilight Serisi 01 Jacob's Protection ojeyi yine dotting tool'a alarak minik birer nokta koydum. Aslında daha farklı renk seçsem daha iyi olurmuş, ortadaki minik noktanın rengi pek belli olmadı... Üstüne de NYC Turbo Dry Top Coat geçerek manikürü tamamladım.


Ve ortaya şöyle bir sonuç çıktı...


Gonca'cığıma yeniden o mutluluk dolu kutusu için çoook teşekkür ediyorum! Umarım minik çiçeklerimi beğenmişsinizdir!!! Sevgiler...


-------------------------------

NOT: 
Seyahatte olduğumdan yorumlarınıza yanıt veremeyebilirim. Anlayışınız için teşekkürler...1 yorum

  1. manikür çok güzel olmuş ben daha oje sürmeyi bile beceremezken

    YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.