Makyaj Malzemeleri Koleksiyonu #6: Fırçalarım


7 Mayıs 2013 Salı

Bu serinin -şimdilik- kapanışını makyajda kullandığım fırçalarımla yapıyorum. Makyajda fırça kullanmak sonucu kesinlikle olumlu yönde çok etkiliyor. Yıllardır deneyimliyorum; ama son bir kaç yıldır fırçadan fırçaya da büyük farklar olduğunu anlayabiliyorum. Yumuşak ve kaliteli fırçalar, daha az çaba harcayarak çok daha güzel makyaj yapmamı sağlıyor!


Bu yazıyı "ten makyajında kullandığım fırçalar" (açık renkli kova) ve "göz makyajında kullandığım fırçalar" (koyu renkli kova) olarak ikiye ayırdım. Fırçalarımı her kullanımdan sonra MAC Brush Cleanser ile temizlemeye çalışıyorum. Kullandığım an yapamazsam, akşamına, ya da en geç ertesi güne temizlenmiş oluyor. 2-3 haftada bir de Civciv'in organik bebe şampuanı ile yıkıyorum ve bir kısmını dik, bir kısmını da yatay olarak kurutuyorum.

Soldan sağa: Real Techniques Blush Brush, Real Techniques Expert Face brush, Real Techniques Setting Brush, MAC 130, The Balm Powder for the People, The Balm Blend a Hand, Inglot P3, The Body Shop Foundation Brush

Sigma F45 Kabuki Buffer Brush

Ten makyajı fırçalarımdan favorilerim:

- RT Blush Brush: Allık sürmek için bir numara!!! Yumuşacık ve son derece kaliteli!
- RT Expert Face Brush: Yalnızca fondöten sürmek için değil, konturlama ve allık uygulama için de başarılı!
- The Balm Blend a Hand: Sıvı yapılı fondötenler ve BB Kremler için bence süper bir fırça!
- Sigma F45 Kabuki Buffer Brush: Yumuşacık kıllı ve son derece sağlam bu fırça bronzer ve her türlü pudrayı uygulamak için nefis!

Soldan sağa: MAC SE219, MAC SE263, MAC SE316, Real Techniques Brow Brush, Real Techniques Accent Brush, Real Techniques Deluxe Crease Brush, Real Techniques Base Shadow Brush, MAC 239, Inglot 7FS, Inglot 6SS, Sigma E25, Sigma E25 Travel Size, Real Techniques Pixel-Point Eyeliner Brush, Maybelline Eyeliner Brush, Tanaçan kaş fırçasıGöz makyajı içn kullandığım fırçalarımın arasında ise pek çok favorim var!

- RT Deluxe Crease Brush: Concealer uygulamak için mükemmel bir fırça!
- RT Base Shadow Brush: Hem göz kapağına far uygulamak, hem de gölgeli makyaj yapmak için ikisi bir arada!
- MAC 239: Far rengini göz kapağına bundan daha iyi uygulayan bir fırça bilmiyorum... üstelik yine ufak noktalara rötüş yapmak, göz altına incecik far sürmek ve dağıtmak için de ideal!
- Inglot 7FS: Tek hamlede mükemmel gölgeler!
- Inglot 6SS: Farları karıştırmak, far rengini açmak, dağıtmak için süper! Inlot fırçalarıma bayılıyorum!
- Sigma E25: Bu da çok-fonksiyonlu fırçalardan. Göz kapağına rengi çok iyi uygulamıyor, ama hafif gölgeler ve pratik makyajlar için yanımda yalnızca bu fırçayı taşımam yeterli oluyor.
- RT Pixel-Point Eyeliner Brush: Tuhaf şekilli bu eyeliner fırçasıyla hem ince hem de kalın çizgileri bu kadar rahat çekebildiğime ben de şaşırıyorum!

-----------------

Makyaj Malzemeleri Koleksiyonu'na ara ara, malzemelerim yenilendikçe, devam edeceğim. Bundan sonra her Salı günü burada -ben yeni bir seri bulana dek- "Günün Makyajı/FOTD" yazısı olacak. Herkese sevgiler!!!


-------------------------------

NOT:
Seyahatte olduğumdan yorumlarınıza yanıt veremeyebilirim. Anlayışınız için teşekkürler...Hiç yorum yok

Yorum Gönder

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.