Bundan Sonra Ne Olacak?


10 Haziran 2013 Pazartesi

Aşağıda okuyacaklarınızı Cumartesi gecesi yazdım... şimdi pazar gecesi... Ankara yine felaket. Ve ben güya "Günün Makyajı"nı yazmak için bilgisayar başındayım. Elim gitmiyor; bir yandan da, odağımı biraz kaydırıp kafamı biraz boşaltmak zorundayım. Nasıl bu blog ilk açıldığında amacı beni rehabilite etmekti, yine öyle olmalı. Kısacası, kendimi zorlayıp yazmaya çalışacağım. Keyifli ve eğlenceli olmayacağını biliyorum; yalnızca ilgimi bölmek için yazıyorum. Kimsenin canının yanmadığı bir gün ve bir gece geçirebildiğimiz gün eskisi kadar keyifli yazılar okuyabileceksiniz diye umuyorum... sevgiler... 

------------------------------------------------------------------

Geçen Cuma'dan (31 Mayıs), yani Gezi Parkı'ndaki direnişçilerin çadırlarının sabahın 5'inde yakılıp direnişçilerin (pardon, resmi isimleri "çapulcu" artık) üzerlerine biber gazı sıkılmasından, beri bloga yalnızca direnişle ilgili bir yazı yazdım. Çünkü değil makyaj malzemesi ile ilgili yazı yazmayı, makyaj bile yapmayı istemedi canım. Yapmadım da. İnsanlar dışarıda son derece demokratik ve insani nedenlerle eylem yapma haklarını kullandıkları için acı çekerken makyaj yapmak aklıma bile gelmedi.

Ve o günden bugüne sosyal medyayla yatıp sosyal medyayla kalktım. Çünkü, "ana akım medya" dediğimiz gazeteler ve TV kanalları haberleri tarafsız olarak yansıtmaktan çok uzaktılar (bkz. 7 Haziran Cuma sabahı gazete manşetleri... ne tesadüf ki, hepsinin aklına aynı manşet gelmiş!). Ve bu süre boyunca yüzüm çok nadiren güldü; o da ancak, çapulcuların o müthiş esprilerini okuduğumda.

Hala hiçbir şey yerine oturmamış olsa da, bu direnişin talepleri iletildi. Hiçbir açıklama yapılmadı bundan sonra; ama pek çok kişi bu insanların asıl derdinin ne olduğunu da anladı. Ben, pek çok farklı fikirden insanın aynı amaç için bir araya gelebilmesini sevdim; umut verici buldum. Dün gece (8 Haziran Cumartesi) Ankara'dan yine can sıkıcı haberler aldık ne yazık ki; ama sanki bir şeyler değişmeye de başladı... ve şu anda da hem Taksim'de hem de Ankara Kızılay'da mitingler yapılıyor; ve neler olabilir hiç kestiremiyorum. Bu yüzden de, gündeme gözümüzü kapamadan hayatımızı azıcık eski rutinine çevirmeye başlasak iyi olur dedik.

Bu nedenle de bloglara yazmaya başladık artık. Ben kendi adıma, her yazdığım yazının sonuna ufak bir gündem özeti geçmeyi düşünüyorum. Sosyal medyadan gördüklerimi, o gün neler olduğunu 1-2 cümleyle yazacağım.

"Bundan sonra blogda neler olacak?" kısmına geçmeden, bu önemli toplumsal olay sırasında gözlerini ve kulaklarını olan bitene kapamayan Benefit Türkiye, Pastel Cosmetics ve Tanaçan Kozmetik'e destekleri için çok teşekkür ediyorum. Bunlar benim takip edebildiğim firmalar; başkaları varsa, onlara da teşekkürlerimi sunuyorum.

Bu yazı vesilesiyle blogla ilgili bir kaç açıklama da yapmak istiyorum.

1- Bundan sonra bloga her gün yazmayacağım; ama yazılar daha planlı, blog da belli temalar üzerine kurulu olacak:
Salı günleri: Haftanın Makyajı
Perşembe günleri: Haftanın Ojesi
Cuma günleri: Cilt Bakım Ürünleri
Cumartesi günleri: Renkli Kozmetik Ürünleri
(2 haftada bir) Pazar günleri: Makyaju Videosu yayınlanacak.


2- Bundan böyle, içeriği temiz olmayan hiçbir firmanın ürününü kabul etmeyeceğim. Hoş, firmalar ve benim blogum hiçbir zaman sıkı ilişkiler içinde olmadı zaten; dolayısıyla bu kararımın herhangi bir firmayı etkileyeceğini de düşünmüyorum. Basın ürünleri geldiği zaman kendimi baskı altında hissedip yazmaktan hoşlanmadığımı fark ettim... ve madem temiz kozmetiğe geçmeye başlıyorum, kimsenin kaynaklarını boşuna tüketmeyeyim dedim.
Temiz içerik iddiasındaki firmaların da ürün göndermesine gerek yok; basın bültenlerini yayınlayabilirim. Merak edersem kendim alıp, yorumlarımı sizinle paylaşırım.

3- Ve değişik bir haber! Yurtdışında kozmetik sitesi sahibesi bir arkadaşım var. Bu aydan itibaren onunla ortak bir çalışmaya başlıyoruz. Ürünlerini önümüzdeki haftalarda buradan sizinle paylaşacağım, belki alışverişlerinizde belli oranlarda indirimler de sağlayabilecek. Kendisi için de videolar çekip makyaj yapacağım. Benim için bir ilk bu; dolayısıyla çok heyecanlıyım. Adını sıkça duyacağınız için, şimdiden sizlere bilgi vermek istedim. Aşağıdaki görsellerde, önümüzdeki haftalarda her çarşamba günü bu blogda okuyacağınız kozmetikleri görebilirsiniz!

Marinella Perfumes web sitesi için TIKTIK!
Marinella Perfumes Facebook sayfası için TIKTIK!


Umarız önümüzdeki günler, bu yazıları keyifle okuyacağımız zamanları da getirir! Hepinize sevgiler... 

14 yorum

 1. Yaşananlara karşı duyarlılığından ve bloğuna gösterdiğin özenden dolayı seni kutluyorum, çok sevgiler..

  YanıtlaSil
 2. Desteğin için ben teşekkür ederim Deniz... o kadar zor geliyor ki yazmak aslında! Sevgiler...

  YanıtlaSil
 3. bu yazı için teşekkür ederim.
  bütün gözler Taksimde olduğu için Taksimde huzur kol geziyor (hiç de bozulmaz umarım). Ancak Ankara kan ağlıyor.9 gündür her gün biber gazı, hergün polis müdahalesi.
  Türkiye'nin başkentine de sahip çıkma zamanı geldi artık!

  YanıtlaSil
 4. Kararların hayırlı olsun canım.
  Sevgiler

  YanıtlaSil
 5. Yeni düzenin hayırlı olsun Başakcım, temiz kozmetiklerle ilgili kararına çok sevindim. Hayırlı ve güzel bir hafta olsun.

  YanıtlaSil
 6. NarÇelen, ben de Taksim'e benzeyecek bir Ankara diliyorum artık...

  Zehra'cım, çok teşekkür ederim...

  Onur'cum, teşekkürler canım. Valla kendim kullanmadığım, kullanmayacağım bir ürünü tanıtmanın anlamı olmayacağını düşündüm. Dediğin gibi, hayırlısı olsun :)

  Herekse sevgiler...

  YanıtlaSil
 7. blogun yeni düzeni fikrini sevdim canım özellikle desteğini de kesmemen beni çok mutlu ediyor..

  YanıtlaSil
 8. Teşekkürler İrem'cim, öpüyorum çok!

  YanıtlaSil
 9. Seni okudukça daha iyi tanıyor,tanıdıkça daha çok seviyorum Başak! Yeni kararların hayırlı olsun,her konuda bu kadar özverili olman taktire şayan gerçekten..
  Sevgiler..

  YanıtlaSil
 10. Çok teşekkür ederim Gonca'cım, ne güzel bunları duymak! Sevgilerimle...

  YanıtlaSil
 11. Yeni düzeni aksatacak aksilikler çıkmamasını diliyorum.

  Yani bu durumda,
  Yurt dışından ürün alışverişi yapabilecek miyiz artık? Bu haber biraz da olsa yüzümü güldürdü :) Katkılarınız için teşekkürler.

  YanıtlaSil
 12. Irmak, yurtdışı yasağı hala devam ediyor. Fakat bazı siteler nasıl gönderiyorsa, Marinella Perfumes de benzewr şekilde gönderebilecek sanırım. Garantisi hala yok ne yazık ki...

  YanıtlaSil
 13. Duyarlı Başak'ım benim, iyi ki tanımışım seni ^^

  YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.