Günün Makyajı: Barış/Face of the Day: Peace


25 Haziran 2013 Salı

#direngeziparkı Tam herşey sakin gidiyor derken, 22 Haziran Cumartesi gecesi, olaylarda hayatını kaybeden dört vatandaşımızı anmak için insanlar Taksim Anıtı'na ve Gezi Parkı'na karanfil koymak istediler. Polis "halka açık alanı işgal ediyorsunuz" anonsuyla dağılmalarını istedi. Hiçbir şekilde şiddete başvurmadan bekleyen halkın üzerine yine TOMAlardan su sıkıldı. Müdahale bütün gece İstiklal'in ara sokaklarında ve Cihangir'de devam etti. Ankara Dikmen'de de müdahale olduğunu duydum. Herkesin Twitter'da yazdığı şuydu: Hiç müdahale edilmese, 2 saat içinde kendiliğinden dağılacak eylemi bu hale getirdiler... 
Park forumları devam ediyor... ayrıntılı bilgi için: Parklar Bizim

#direngeziparkı 24 Haziran Pazartesi günü, Ankara'daki gösteriler sırasında başından "kurşunla" yaralanarak hayatını kaybeden Ethem Sarısülük'ü vuran polis memuru "tutuksuz yargılanmak" üzere serbest bırakıldı. Kimseyi öldürmemiş olan çArşı grubu üyelerinden ikisi ise "tutuklu" yargılanıyor...

Gezi Özeti'ni okudunuz, şimdi biraz kozmetik...

---------------------------------------------------
Başlarken: 1 Temmuz'dan itibaren Google Reader hizmet vermeyeceğinden, Bloglovin'den izlemek için BURAYA tıklayınız lütfen...

Geçen hafta şimdiye kadar hiç kullanmadığım kadar parlak renkte bir farla makyaj yaptım. Farın adının "Peace/Barış" olması sanırım beni motive etti...

Last week, I used the brightest color, which I have never tried before. I guess, its name "Peace" tempted me...


Urban Decay Eyeshadow Primer Potion ile göz kapaklarımı hazırladıktan sonra Rimmel ScandalEyes kalem far Bulletproof Beige'i tüm göz kapağıma uyguladım. MAC 239 fırçaya Urban Decay Deluxe Shadow Box'tan Peace rengini alarak gözün ortasından dışına gölge yaptım. Gözün dış kısmına Sigma Beauty E25  Blending Brush'a aldığım Zero rengiyle derinlik verdikten sonra sonra tüm renkleri EcoTools Highlight fırça ile birbirine yedirdim. Alt kirpik dibine, gözün dışından başlayarak ortasına kadar MAC 239 fırça yardımıyla Peace rengini uyguladım. Ortadan göz pınarına kadar olan kısma ise yine aynı fırçayla Rimmel ScandalEyes Bulletproof Beige rengini geçtim. Hem üst kirpik dibine, hem de göz içine Bobbi Brown Black Ink Gel Eyeliner'ı Bobbi Brown Ultra Fine Eyeliner Brush ile uyguladım. 

After I prepped my eye lids using Urban Decay Eyeshadow Primer Potion, I applied Rimmel ScandalEyes eyeshadow stick Bulletproof Beige all over the eye lid. I applied Urban Decay Deluxe Shadow Box -Peace using MAC 239 Brush on the crease and starting from the middle of the eyelid towards the edge of the eye. I applied Zero to the outer corner of the eye using Sigma Beauty E25  Blending Brush. I blended all the shades using an Inglot 6SS brush. I applied Peace to the lower lashline, starting from the outer edge of the eye towards the middle, using MAC 239. And continued with Rimmel ScandalEyes Bulletproof Beige until I reached the inner corner. I chose Bobbi Brown Black Ink Gel Eyeliner on the upper lashline and in waterline, and applied with Bobbi Brown Ultra Fine Eyeliner Brush.

Kirpiklerim Chanel Inimitable siyah rimel ile belirginleştirdim. Kaşlarımı doldurmak için The Balm Meet Matte paletten çıkardığım kahverengi farlardan oluşan kaş kitimi ve Benefit Speed Brow kaş sabitleyicisini kullandım. 

I curled my eyelashes using Chanel Inimitable Mascara -Noir. I shaped my eyebrows using the eyeshadows I depotted from the Balm Meet Matte palette and set the shape using Benefit Speed Brow gel. 

Ten makyajı için cildimi Tarte Clean State Brightening Primer ve MAC Prep+Prime Vibrancy Eye Primer ile hazırladıktan sonra tüm yüzüme Skin79 VIP Gold BB uyguladım. Göz altı morluklarımı kapatmak için Benefit Boi-ing 03 numarayı parmak uçlarımla hafifçe göz pınarıma uyguladım; üzerine aydınlatmak için Maybelline Dream LumiTouch 01 Ivory rengini geçtim ve parmak uçlarımla yedirdim. Bu aralar ten makyajımı hep bu şekilde uyguluyorum. 

After I prepared my skin using Tarte Clean State Brightening Primer and MAC Prep+Prime Vibrancy Eye Primer, I applied Skin79 VIP Gold BB on my face. I used Benefit Boi-ing 03 as corrector to cover my dark circles, and highlighted my under eyes using Maybelline Dream LumiTouch 01 Ivory. This is my current everyday makeup routine.

Yanaklarımı Sonia Kashuk Multi Task Brush No. 17 fırçayı kullanarak Chanel Joues Contraste Powder Blush Rose Initiale ile renklendirdim. Dudaklarıma ise The Balm Mai Billsbepaid ve Urban Decay LipLove Honey-Infused Lip Theraphy Taunt'u ruj fırçası ile karıştırıp uyguladım. Tüm makyajı sabitlemek için MAC Fix+ kullandım.

I applied Chanel Joues Contraste Powder Blush Rose Initiale on the cheeks using Sonia Kashuk Multi Task Brush No. 17. I mixed The Balm Mai Billsbepaid and Urban Decay LipLove Honey-Infused Lip Theraphy in Taunt using a lip brush and applied on the lips. I set my makeup using MAC Fix+.


NOT: Rimmel London ScandalEyes Bulletproof Beige gerçekten üst düzey bir ürün! Elimden düşürmüyor olabilirim... aklınızda olsun! /PS: Rimmel London ScandalEyes Bulletproof Beige is spectacular! I never skip using it... please keep that amazing product in mind!

Üzülmediğimiz, renkli bir hafta olması dileğiyle.../Wish you a happy and colorful week...

------------------------------
Some of the products in this post is sponsored by Marinella Perfumes. Links are provided within. Thanks Marinella Perfumes for the amazing products....
Website: Marinella Perfumes 
Facebbok: Marinella Perfumes6 yorum

 1. Güzel bir makyaj olmuş canım eline sağlık :) Bu arada bu perşembe birileri Ankarada olacak acaba kim?

  YanıtlaSil
 2. Teşekkürler :)

  Ayy yaşasın, ben de senden haber bekliyordum!!!! Çok sevindim; cumartesi günü için bir ayarlama yapalım mı? :) Bana mail atar mısın? Öptüm!!!!

  YanıtlaSil
 3. Merhaba benefit'in boing kapaticisini merak ediyorum. Goz altlarında kuruluk yapıyor mu?

  YanıtlaSil
 4. Benefit'in kapatıcısını daha önce denediğimde çizgilere dolduğunu fark etmiştim. Fakat sanırım çok fazla kullandığım için öyle bir etki yapmış olabilir. Bu sefer parmağımı kapatıcının yüzeyine dokunduruyorum ve tampon hareketlerle göz altlarıma uyguluyorum. Çizgilere dolmuyor ve çok iyi kapatıyor. Etkilendim diyebilirim :) Sevgiler!

  YanıtlaSil
 5. Başak'cım harika görünüyorsun, bu renkler sana çok yakışmış! Rimmel ScandalEyes ürünlerini hiç denemedim, şu aralar kozmetik almak istemiyordum ama dayanamayıp alabilirim O_O
  Sevgiler :)

  YanıtlaSil
 6. Ayşegül'cüm, çok teşekkür ederim :) Mavi ve yeşil yıllardır uzak durduğum renklerdi -muhtemelen nasıl kullanacağımı çözemediğimden hep çiğ duruyordu makyajlar. Baka baka öğreniyorum, benim de hoşuma gitmeye başladı :)

  Ya bu ScandalEyes kalem başka bir şey. Sen hiçbir şey almamaya devam et, yalnızca bunu bir düşün. Ciddi ciddi çok başarılı :)

  Sevgiler :)

  YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.