Günün Makyajı: Dore ve Lacivert Gece Makyajı/Face of the Day: Gold-Navy Makeup


11 Haziran 2013 Salı

#direngeziparkı bugün günlerden 10 Haziran Pazartesi... kötü geçen dün gece, polisle direnişçilerin Tunus Caddesi'nde uzlaşmasıyla bitmiş. Şu an saat 18:00 ve herhangi bir olay haberi yok. Ama Kızılay'da olağanüstü güvenlik önlemleri alınmış durumda... "Sonuca odaklı" beyinlerimiz "ee ne olacak bu işin sonu?" dese de, süreç kimseyi kırmadan, dökmeden, mizahla ilerliyor gibi... sadece, Gezi Parkı'na sokulmaya çalışılan farklı bayraklar, flamalar var. Bunlara izin verilmemesi önemli...

#direngeziparkı ve Salı sabahı; bugün. Polis Taksim meydanındaki posterlerin toplanması için alana uyarıda bulunuyor. O anda, daha önce ortada hiç olmayan ufacık bir grup polise molotof kokteyli ve taş atıyor. Her nasılsa hepsi tek tip giyinmiş. Daha da ilginci, 15 gündür herşeyden bihaber olan haber kanalları bu anı canlı yayınlamayı başarıyorlar. Gezi'nin "gerçek" direnişçileri ise, taş atanlara karşı kol kola girip polisin önünde barikat kurmuş, taş atanlara engel olmaya çalışıyor. Sakin kal Gezi... senin dilin bu değil; barış dili. Her türlü oyunu püskürtecek kadar da zekisin! 

-------------------------

Bundan 3 hafta önce bir düğüne giderken yaptığım ve aslında ilk kez denediğim bir makyaj bu dore-lacivert gece makyajı. İlk kez denemem rağmen, renklerin birbirini tamamlayışı hoşuma gitti, değişik versiyonlarını sık sık göreceğinizi tahmin ediyorum...

This is a makeup that I tried 3 weeks ago when I attended a wedding. Although this was my first trial for that kind of colorful makeup, I really enjoyed combining different colors. Most probably, you will be seeing different versions of this eye makeup in the following days here...


Göz kapaklarını Urban Decay Eyeshadow Primer Potion ile hazırladıktan sonra göz kapağının dışından ortasına doğru, MAC 239 fırça ile Inglot P428 farı hafif hafif uyguladım. Göz kapağının ortasından göz pınarına doğru ise, yine MAC 239 fırça ile Urban Decay Deluxe Shadow Box'tan Honey farı uyguladım. Göz kapağının köşesine aynı paletten Graffiti farı dokundurdum. Tüm renkleri Inglot 6SS fırça ile birbirine yedirdim. Alt kirpik diplerimi de Inglot P428 ve Honey far ile renklendirdim.

After preparing my eyelids with Urban Decay Eyeshadow Primer Potion, I applied Inglot P428 eyeshadow with MAC 239 brush, starting from the edge of the eye towards the middle of the eyelid. Starting from the middle of the eyelid, towards inner corner of the eye I applied Honey from Urban Decay Deluxe Eyeshadow Box with MAC 239 brush. I dabbed a little amount of Graffiti eyeshadow form the same eyeshadow box at the corner of the eye, again with MAC 239. I blended everything up with Inglot 6SS brush. I also colored up bottom of my lower lashes with Inglot P428 and Honey eyeshadows. 


Bobbi Brown Gel Eyeliner Black Ink'i üst kirpik diplerime ve göz içine Bobbi Brown Ultra Fine Eyeliner Brush ile uyguladım. Kirpiklerimi DiorShow 360 Revolving Lash Styling Siyah Mascara ile belirginleştirdim. Kaşlarımı The Balm paletten oluşturduğum kaş kitiyle doldurup Benefit Speed Brow Gel ile sabitledim. 

I applied a black line both on top of my upper eyelashes and in the waterline using Bobbi Brown Gel Eyeliner in Black Ink with Bobbi Brown Ultra Fine Eyeliner Brush. I curled and emphasized my eyelashes using DiorShow 360 Revolving Lash Styling Mascara in Black. I filled my eyebrows using the brow-kit I formed depotting The Balm eyeshadows and set the eyebrows with Benefit Speed Brow Gel


Cilt makyajı içinse, Tarte Clean State Brightening Primer ile cildimi makyaja hazırladım. Göz altlarım içinse MAC Prep+Prime Vibrancy Eye Primer kullandım. Fondöten tercihim DiorSkin Nude Natural Glow Hydrating Makeup SPF10 020 Light Beige oldu. Göz altlarımı Helena Rubenstein Magic Concealer 02 Medium rengiyle kapattım. Hem fondöteni hem de kapatıcıyı Beauty Blender ile uygulayarak pürüzsüz bir görünüm elde ettim. Makyajımı Revlon ColorStay Aqua Transparent Light 020 mineral pudra ile sabitledim. 

I prepared my skin with Tarte Clean State Brightening Primer, and my under eyer with MAC Prep+Prime Vibrancy Eye Primer. I applied DiorSkin Nude Natural Glow Hydrating Makeup SPF10 020 Light Beige as foundation, and Helena Rubenstein Magic Concealer 02 Medium as concealer. Beauty Blender helped me to apply both foundation and concealer flawlessly. I set my makeup using Revlon ColorStay Aqua Mineral Powder Transparent Light 020.


Yanaklarımı renklendirmek için Illamasqua Cream Blusher -Rude rengini Beauty Blender ile elmacık kemiklerine uyguladım. Dudaklarımı ise Bobbi Brown Creamy Lipstick No. 32 Coral Pink ile renklendirdim. 

I applied  Illamasqua Cream Blusher in Rude with Beauty Blender on the cheekbones; and Bobbi Brown Creamy Lipstick No. 32 Coral Pink on my lips. 


Ve sonuç yukarıdaki gibi oldu... Umarım beğenmişsinizdir; sevgiler!

And the end result is as above... I hope you like the look; best wishes!

------------
Some of the products in this post is sponsored by Marinella Perfumes. Links are provided within. Thanks Marinella Perfumes for the amazing products....
Website: Marinella Perfumes 
Facebbok: Marinella Perfumes10 yorum

 1. Bu sabahki olaylara gerçekten çok üzüldüm ): Makyajın da çok yakışmış.

  YanıtlaSil
 2. Makyaj Blogu Yazarı, teşekkür ederim... her ne kadar şu anda bu yazının tamamı anlamsız dursa da, beğenmene sevindim...

  YanıtlaSil
 3. cildin cok guzel duruyor canım, durusu cok guzel fondotenin

  YanıtlaSil
 4. Aslında o hafta cildim çok fenaydı İnci -güneşten kurumuş ve soyulmuş haldeydi! Deli gibi nemlendirdim. Üstüne fondöteni Beauty Blender ile uygulayınca toparlandı. Fondöten güzelmiş gerçekten. Çok kapatıcı değil ama tam yağlı/karma ciltlere göre, duruşu hatasız. Ama sana bunları yazmalı mıyım, çok bilemedim :)) Öperim!

  YanıtlaSil
 5. vallahi inanır mısın bilmem ama paristen hiç fondoten almadım. Bir kaç maskara stokladım, bir allık bir pudra o kadar. Onun dısında bol bol bebek ve pişi kremi aldım:) Elimde bir suru fondoten var ne gerek var deyip durdum:)

  YanıtlaSil
 6. İnanamadım bir an İnci'cim :) Bravo ama sana :)) Hoşgeldin!

  YanıtlaSil
 7. Vallahi harika gözüküyorsun saçlar kolye herşeyinle göz makyajınla yani bütün olarak çok güzel ve uyumlu bir bitiş olmuş.

  YanıtlaSil
 8. kaş farı olarak balm'ın hangi farını kullanıyosun canım?
  ben meet matte paletine bakmıştım ama kızıllık içerir mi bilemedim açıkçası. yardımcı olursan sevinirim canım.

  YanıtlaSil
 9. çok güzel olmuş Başak..

  YanıtlaSil
 10. Madem Kokoş, Audrey; çok teşekkürler...

  Gizem, Meet Matte paletteki 3 renk kahveyi depot etmiştim. Onları kullanıyorum.

  Sevgiler...

  YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.