Urban Decay Deluxe EyeShadow Box / L'Arc-en-ciel

Urban Decay Deluxe EyeShadow Box


29 Haziran 2013 Cumartesi

#direngeziparkı Bundan sonra çok önemli bir gelişme olmadıkça Gezi Özeti'ni yazmayacağım. Çünkü direnişle ilgili eylemler forumlarla olgunluk evresine ulaştı bence. İnsanlar artık parklarda toplanıp "gelecekte neler yapabiliriz"i konuşuyorlar. Bugün -en sonunda- Dikmen'de de Mahzuni Şerif Parkı'nda toplanıldı. Bildiğim kadarıyla müdahale de olmadı. Bu yüzden, sağ kolona Parklar Bizim blogunun logosunu koydum. Forumları oradan takip edebilirsiniz. 

Bu süreçte "burası makyaj bloguydu hani?"demeyip benimle kaldığınız için teşekkür ederim. Biliyorum ki hepimiz ülkemizi ve birbirimizi çok seviyoruz! Sevgilerimle... Başak.

-----------------------------

Urban Decay'in bu muhteşem paleti de muhteşem Marinella Perfumes'un gönderdiği paketten çıktı! Ve elime aldığım günden beri o kadar çok kullandım ki... genelde doğal tonlarla makyaj yapan beni yoldan çıkardı resmen!

That gorgeous palette of Urban Decay was sent to me by gorgeous Marinella Perfumes. And I keep using it so frequently... I was a fan of neutral shades before this one, now I am totally a "colorful makeup fan"!


Urban Decay Deluxe Shadow Box 9 renk far ve mini boy Eyeshadow Primer Potion ile birlikte satılıyor. Mor, kadife kutusu çok şık ve parlak zincirle süslü. Kutunun içi de mor çiçek desenleri ve kapağındaki kocaman aynası ile dışındaki şık görünümle uyumlu. 2 adet çift uçlu aplikatör de sete dahil.

Urban Decay Deluxe Shadow Box consists of 9 colorful eyeshadows and a mini-size Eyeshadow Primer Potion. Purple, velvet box with sparkling chains is very luxurious. Purple flower pattern and a large mirror at the back of the lid is in harmony with the luxury of the box. the set contains two double-sided eyeshadow applicators. 


Daha önce Eyeshadow Primer Potion'dan bahsetmiştim. Yine fırçalı apliktöre sahip, ama silindir şeklinde ambalaja sahip far bazının kalitesi değişmeyten tek özelliği. Farın rengini ve kalıcılığını arttırma konusunda performansı hiçbir ürünle kıyas kabul etmiyor!

I have previously talked about the Eyeshadow Primer Potion. Again this is the brushed applicator version with cylindrical packaging. But the quality remains the same. It is uncomparable to any kind of primer with regards to intensifying the color of the shadows and making them last forever on the eyelid!


Farların 8 tanesi sedefli, yalnızca Zero bir miktar ışıltı içeriyor. Yapıları yumuşacık, kadife gibi. Ve tozutmuyor. Pigmentasyonları iyi olmakla birlikte çok güçlü değil. Fakat bu palet harika renkler içeriyor! 

8 of the shades are frost, only Zero has some amount of glitter in it. Their texture is very soft and they do not get dusty. Pigmentation is not very strong, gets better with the primer potion. The best thing is that the palette has amazing colors!!


Fishnet -mavi yansımaları olan bir fuşya, sedefli, rengini bazsız çok vermiyor ama diğer renklerle kombinasyonu harika! /Light fuchsia with blue reflections, frost, not very pigmented without a primer but creates great combinations with outher shades.

Honey -Sedefli dore arayışıma son veren far! Oldukça da pigmentli ve yumuşacık. /The shade that concludes my frost gold eyeshadow search! Pretty pigmented, pretty velvety.

Ransom -Yine mavi yansımaları olan sedefli bir mor. Aslında belki koyu bir leylak rengi demeliyim. Pigmentasyonu iyi. / Frost purple with blue reflections. Or can be described as dark lilac. Pigmentation is good, even without a primer.


Graffiti -Panda tam bir çimen yeşili görünmesine rağmen su yeşilinden biraz daha koyu bir renk veriyor. Yine de çok çok güzel bir ton. Özellikle Fishnet ile kombinasyonu bir harika! /Although it looks like  frost grass green in the pan, it swatches like a frost dark mint. but it still is a beautiful shade and especially the combination with Fishnet is great!

Zero -Paletteki tek ışıltılı far, açık bir siyah olan Zero. Fakat ışıltıları dökülmüyor ya da bulaşmıyor. Gözün dışına gölge yapmak için harika bir renk. /The only glittery color in the palette is Zero, having a light black shade. The glitters do not smudge or scatter. Perfect for creating shades to the outer edge of the eye.

Peace -Tam bir turkuaz! Pigmentasyonu da başarılı. Adı gibi insana huzur veren, bir yandan da capcanlı bir renk. /Absolute frost turqoise! Very pigmented. It really feels like peace, yet very vivid! Shag -Yumuşacık, pigmentli bir bakır rengi. Doğal makyajlar için harika! /Very soft, pigmented copper. Perfect for neutral eye makeup!

Scratch -Tam sevdiğim gibi, donuk, şampanya rengine çalan bir pembe. Yumuşacık, nefis bir renk. Hem göz kapağında kullanmaya hem de kaş altını aydınlatmaya uygun. /Just my type of, muted, champagne-ish pink. Very soft, very elegant. To be used both on the eyelid and under the eyebrows as highlighter.

Underground -Dore tonlu sedefli açık kahverengi. Pigmentasyonu gayet iyi. Dumanlı makyajlar için ideal. /Gold undertoned, frost, light brown. Very pigmented. Perfect for smokey eye makeups.


Bu seti kullanarak daha önce pek çok makyaj yaptım; bir kaç tanesini aşağıda görebilirsiniz... /You can see some examples of the eye makeups using these shades below...

Graffiti&Fishnet

Honey

Peace&Zero

Scratch&Underground

Urban Decay Deluxe Shadow Box ülkemizde satılmıyor; ama Marinella Perfumes aracılığıyla satın alabilirsiniz. /Urban Decay Deluxe Shadow Box is not sold in Turkey, but you can purchase it from Marinella Perfumes web site.

Bu arada, Urban Decay'in hayvanlar üzerinde test yapmadığını biliyorsunuz, değil mi? /By the way, you know that Urban Decay is cruelty-free, right?------------------------------------
NOT/PS: Urban Decay Deluxe Eyeshadow Box Marinella Perfumes tarafından gönderilmiştir. Yorumlarım tamamen objektiftir./ Urban Decay Deluxe Eyeshadow Box is sent from Marinella Perfumes for PR purposes. All comments presented here are unbiased. 6 yorum

 1. ayy çok şirin olmuş nasıl güzel öyle:)

  YanıtlayınSil
 2. Son üç renk tam benlik:) Çok beğendim. Güle güle kullan Başak:)

  YanıtlayınSil
 3. Muhtesem bir yazi olmus! emegine saglik canim, renkler ve makyaj kombinlerin harika, ic cekiyorum keske UD'nin tum urunleri gelse bir an once :)

  YanıtlayınSil
 4. Teşekkür ederim Merve'm, öperim!!!

  Selin'cim, son üç renk gerçekten güzel! Fakat diğer renkler de ayrı bir farklı. Palete bu yüzden de bayıldım :) Teşekkürler, sevgiler!

  Z. Ayşegül, çok çok teşekkür ederim! Evet, Sephora'dan bir an önce UD ve Tarte bekliyoruz :) Sevgiler :)

  YanıtlayınSil
 5. Bayıldımmm :) kozmetik yasağı korkusu yüzünden siparis etmem zor artık seni izleyerek hevesimi alacagim Basakcim :)

  YanıtlayınSil
 6. Çok haklısın Burcu, kozmetik almak hala risk... fakat pek çok site de ulaştırıyor bir yandan :) Teşekkür ederim; umarım Sephora UD'yi bir an önce getirir de biz de Türkiye'den rahat rahat alabiliriz. Sevgiler :)

  YanıtlayınSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.