Urban Decay the Feminine Palette


13 Haziran 2013 Perşembe

#direngeziparkı iki gün önce (11 Haziran Salı) çok tuhaf şeyler oldu... Taksim Meydanı'ndaki tuhaf ve ne olduğu anlaşılamayan gruptan sonra İstanbul Valisi açıklama yaptı. Gezi Parkı'ndaki gençelere sağduyularından dolayı teşekkür etti ve parka müdahale olmayacağını belirtti. Bu açıklamadan 2 saat sonra Gezi Parkı'na müdahalede bulunuldu. Müdahale uzun sürmedi; fakat neden olduğu da anlaşılamadı... Eş zamanlı olarak, Çağlayan Adliyesi'nde Gezi Parkı olaylarını protesto eden 30'dan fazla avukat yaka paça göz altına alındı. Normal şartlarda üstleri bile aranamazken (bkz. Avukatlık Kanunu Madde 58), bu muameleye nasıl uğradıkları da anlaşılamadı... gecesinde ise Taksim Meydanı toz dumandı. Parka kadar gaz bombası atıldı. Belki de geçirilen en kötü geceydi.

#direngeziparkı dün (12 Haziran Çarşamba) daha sakindi... ama insanlar kendilerine yalan söylendiği için kızgındılar. Kandırıldıkları için kızgındılar. Ben de kızgındım. Ve akşam Taksim Dayanışması'yla ilgileri olmadığı bilinen "Gezi Heyeti" bir görüşme yaptı ve hükümet referanduma gidilebileceğini açıkladı... (Heyetten Prof. Dr. Betül Tanbay'ın Başkaban'a okuduğu metne BURADAN ulaşabilirsiniz). Halbuki, mahkemenin yürütmeyi durdurma kararı var. Bir yandan da "bu iş 24 saat içinde bitecek... kıyamete kadar böyle gitmesini hoş görmeyiz" de dediler. Bu zamana kadar "hoş görüldüğü" sonucu çıkarıldı...

#direngeziparkı bugün (13 Haziran Perşembe) ortalık "Polat Alemdar" esprileriyle inliyor. Dinlemeniz için link vs vermiyorum, zaten konuşma anlaşılamadı; beyninizi yormayayım. Keşke iki lafı bir araya getiremeyen, daha Gezi'ye bile gitmemiş "ünlüler" yerine oradaki pırıl pırıl gençlerle konuşmayı tercih etselerdi!

Gezi Özeti'ni okudunuz; şimdi biraz kozmetik!
-----------------------

Urban Decay ile Amerika'ya gittiğimde tanıştım ve farlarının yapısına, pigmentasyonuna bayıldım. Tekli olarak pek çok far seçeneği bulunduğu gibi, çok sayıda palet seçeneği de mevcut. Ülkemizde en çok Naked, Naked2 ve Naked Basics paletleri biliniyor olsa da, bendeki paletlerden the Feminine Palette de Urban Decay'in son derece güzel ve kullanışlı paletlerinden biri. 

I met Urban Decay when I was in the States and I adored the texture and pigmentation of their eyeshadows. The brand not only has a wide variety of single eyeshadows, but also numerous eyeshadow palettes. Although the most famous ones in Turkey are Naked, Naked2 and Naked Basics, the Feminine Palette is one of the most functional ones.


UD the Feminine Palette 6 adet far, bir adet 24/7 Glide-on siyah göz kalemi (Zero) ve bir de mini boy Primer Potion far bazından oluşuyor. Boyutları, göz kalemi ve baz barındırması ve farların renk seçenekleri açısından günlük makyaj çantasında taşımaya ya da seyahatlere götürmeye çok müsait. 

UD the Feminine Palette is composed of 6 eyeshadows, one 24/7 Glide-on black eye pencil (Zero) and one small-sized Primer Potion. Its size, its components (eyeliner and primer potion) and the colors of the eyeshadows contained makes this palette very convenient to carry in your everyday makeup bag, or during vacations. 


Paletin içindeki 24/7 Glide-on Eyepencil, Zero (siyah) renkte ve sürümü yumuşacık. Rengi tam bir kömür karası. Kolayca uygulanıyor ve güzel sabitleniyor. Ancak, kalıcılık açısından çok başarılı bulmadığımı belirtmeliyim.

7/24 Glide-on in Zero is a very soft, blackest black eyepencil. It really glides on easily and quickly fixes. However, it does not resist throughout the day.


Eyeshadow Primer Potion ise hemen hemen herkes tarafından tüm zamanların en iyi far bazı ilan edilmiş bir ürün. Yarı saydam ten rengi olan bu ürün hem göz kapağının rengini eşitliyor, hem de farın göz kapağına tutunmasını ve rengini tam vermesini sağlıyor. Farları bu bazla kullandığımda, gün boyu çizgilenme ya da uçma sorunu yaşamıyorum.

Eyeshadow Primer Potion is regarded as the best eyeshadow primer of all times by most of the makeup gurus. This semi-translucent, nude liquid both equalizes the color of the eyelids, and increases the pigmentation of the eyeshadow. When I apply eyeshadow on this primer, I never complain about fading throughout the day. 


Paletteki farlar ise pastel renklerden ve toprak tonlarından oluşuyor/The palette consists of pastel and neutral colored eyeshadows:

Stray Dog: Sedefli köstebek rengi (taupe)/Frost taupe
swf: Sedefli, uçuk bebek pembesi/Frost pale pink
Midnight Cowbow: Simli bir şampanya rengi/Glittery champagne


Aquarius: Sedefli su yeşili/Frost mint green
Dark Horse: Sedefli, hafif dore geçişleri olan acı kahve/Frost dark brown with gold reflections
Ecstacy: Sedefli leylak rengi/Frost lilac


Farların özellikle sedefli olanlarını çok beğendim. Fotoğraflarda da görebileceğiniz üzere, pigmentasyonları son derece iyi. Primer Potion ile de bütün gün göz kapağından kıpırdamıyor. Yalnız, simli farlarında dökülme sorunuyla karşılaştım. Uygularken göz altıma bir kağıt mendil tutmazsam simler yüzüme fazlaca dağılıyor. 

I especially loved the frost eyeshadows. As you can see in the photos, the pigmentation is spectacular. They do not fade throughout the day when applied over Primer Potion. However, the glitters are scattered  in the case of glittery eyeshadows. If I do not cover my undereyes with a napkin during makeup, I noticed that the glitters tend to stick all over my face. This is the only drawback. 

Urban Decay the Feminine Palette ülkemizde satılmıyor; ancak, Marinella Perfumes sitesinden (stoğa girdiğinde, Facebook için TIKTIK) edinebilirsiniz. 

Urban Decay Feminine Palette can be purchased from Marinella Perfumes (when available in stock). Do not forget to "like" Marinella Perfumes on Facebook :) 

------------------------------------
NOT/PS: Urban Decay Feminine Palette Marinella Perfumes tarafından gönderilmiştir. Yorumlarım tamamen objektiftir./ Urban Decay Feminine Palette is sent from Marinella Perfumes for PR purposes. All comments presented here are unbiased. 7 yorum

 1. Palete bayıldım! Marinella'nın facebook sayfasını beğendim, takipteyim! Bu arada yazıların başında Gezi'yle ve olaylarla ilgili kısa bir özet geçmen o kadar güzel ki...

  YanıtlaSil
 2. Teşekkürler Görkem'cim :) Palet gerçekten de güzel; tam çantaya atıp taşımalık. Renkler çok amaçlı :)

  Marinella'nın sayfasını beğendiğin için de ayrıca teşekkür ederim, harikasın!!

  Bunları hiç unutmamak, hep hatırlamak için de özet geçiyorum buraya. Hem de, madem ulaşabildiğimiz bir kitle var, elimden geldiğince haberdar etmiş olayım diyorum...

  Kocaman sevgiler!!!

  YanıtlaSil
 3. Palete bayıldım, gerçekten bir harika! Güle güle kullanın :)

  YanıtlaSil
 4. Devam eden duyarlılığınız için çok teşekkürler. Sizi okumayı seviyorum..

  YanıtlaSil
 5. Çok teşekkürler Solmaz, sevgiler!

  Yeliz, çok çok teşekkür ederim! Ben de yazmayı seviyorum :) sevgiler...

  YanıtlaSil
 6. Her zaman çok naif biri olduğunu düşünmüşümdür oysa sen son derece kararlı ve dirençli biri çıktın! Canım arkadaşım, duyarlılığın, dik duruşun ve mücadele azminle sana bir kez daha hayran oldum. Kocaman sevgilerimi gönderiyorum sana.

  YanıtlaSil
 7. Luna'cım, gülümsettin yorumunla :)) Öpüyorum kocaman seni :)

  YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.