Benefit Boi-ing Industrial Strength Concealer -03 Medium


17 Temmuz 2013 Çarşamba

Benefit Boi-ing kapatıcıyı daha önce Benefit standlarında denemiştim; fakat sıkıştırılmış krem formundaki kapatıcılara mesafeli durduğumdan almamıştım. Marinella Perfumes bana gönderince sıklıkla kullanma imkanım oldu. 

I previously tried Benefit Boi-ing concealer at Sephora Benefit stand, however, as I was staying away from compact cream concealers, I did not purchase it. I had a chance to use it frequently when Marinella Perfumes sent me that product.


Benefit Boi-ing, sıkıştırılmış krem formunda bir kapatıcı. Parmakların ısısıyla yumuşuyor. Fazla kaçırırsanız çizgilere dolma potansiyeli var, fakat azar azar parmaklara alınıp uygulandığında böyle bir sorunla karşılaşmadım. Kapatıcılığı yüksek ve kalıcılığı da başarılı. İçeriğinde silikon var ne yazık ki, fakat bende milia gibi bir soruna yol açmadı.

Benefit Boi-ing is a compacted cream concealer, which gets soft and creamy with the heat of fingertips. If you get too much of it on your fingertips, it tends to settle in fine lines. However, if you get a small amount, you don't face such a problem. It has a high coverage and stays throughout the day. Silica is one of the ingredients, but I didn't face milia problems during the period I used the concealer.


Bana gelen rengi 03 Medium benim tenim için oldukça koyu ve turuncu. Dolayısıyla, bu kapatıcıyı ne zamandır denemek istediğim "corrector" olarak kullanmaya karar verdim. Önce Boi-ing'i parmaklarıma çok az alarak koyu halkalarımı kapatıyorum, daha sonra üstünden kapatıcı ya da aydınlatıcı geçiyorum. Bu şekilde göz altlarım hem daha aydınlık görünüyor, hem de kapatıcının kalıcılığı artıyor. 

The color 03 Medium I received is pretty dark and orangy for me. Therefore, I use the product as a "corrector". I first apply a small amount of Benefit Boi-ing with my fingers on my dark circles, and then apply concealer or highlighter on top of it. By this way, I have healthier looking under eyes, and the concealer tends to lasts longer. 


Benefit Boi-ing'i kapatıcı olarak da, "corrector" olarak da oldukça beğendim. Sanırım Sephora'da 70 TL civarına satılıyor. Marinella Perfumes sitesinden 11,99 Sterlin'e alabilirsiniz.

I loved using Benefit Boi-ing both as a cocnealer and corrector. I guess it is sold for around 70 TL at Sephoras in Turkey. Ypu can purchase it from Marinella Perfumes for 11,99 Sterlins. ------------------------------------
NOT/PS: Benefit Boi-ing Industrial Strenght Concealer 03 Medium Marinella Perfumes tarafından gönderilmiştir. Yorumlarım tamamen objektiftir./ Benefit Boi-ing Industrial Strenght Concealer 03 Medium is sent from Marinella Perfumes for PR purposes. All comments presented here are unbiased. 16 yorum

 1. benim de gözaltlarım çok mor. ve benefit standında denemiştim. hatta öyle övmüştü ki sephoradaki mua denemeden de alacaktım nerdeyse. sonuç : disaster
  şimdi okuyunca senin gibi bir şans daha mı versem ne diye de düşünmedim değil.

  YanıtlaSil
 2. Holy'cim, göz altların çok morsa tek kapatıcı yerine corrector artı aydınlatıcı daha iyi bir çözüm olur. Çünkü kapatmak için concealerı çok sürünce illa ki çizgilere doluyor ve disaster oluyor :) corrector olarak Bobbi Brown pek övülüyor, ben denemedim. Marinella'dan gelmese Boi-ing'in bu rengini de almazdım mesela. Fakat az az kullanıldığında yapısını kesinlikle sevdim.

  Dediğim gibi turuncu tonlu bir corrector üstüne aydınlık görünsün diye highlighter bence senin sorununu çözer :) sevgiler :)

  YanıtlaSil
 3. Ben bunu hiç göz altı için denememiştim. Sende gördükçe deneyeyim diyorum sonra da unutuyorum. Yarın deneyeceğim:)

  YanıtlaSil
 4. Bir dene bakalım Yelda'cım, sen de benim gibi mi düşüneceksin? Ben ilk başta çok alıyormuşum, çok doluyordu çizgilere. Şimdi seviyorum. Merak ediyorum senin de düşünceni... Öptüm :)

  YanıtlaSil
 5. ben de denemiştim bunu ama çok beğenmedim.. çizgilere çok dolmadı ama kuru gösterdi göz altlarımı..çok yoğun yapılı zaten..

  YanıtlaSil
 6. İrem'cim, parmak ucuma minnacık alınca etkisini sevdim. Fazlaca alınca senin dediğin gibi etkisi çok iyi olmuyor... sevgiler :)

  YanıtlaSil
 7. Pompik göz altlarına da işe yarar mı ablacım? Malum ben kurbağa gözlüyüm az buçuk :)) Her concealeri kullanamıyorum.

  YanıtlaSil
 8. Işık'cım, hani concealer ile ilgili nasıl sıkıntın oluyor çok bilemiyorum ama, en güzeli gidip bir denemek :)) Ya da "pompik" olmasının yarattığı sıkıntı ne oluyor, anlatabilirsen yine yardımcı olmaya çalışırım canım :) Ben kapatıcı alırken gidip sürüyorum, sonra makyajımı temizlemem gerekene kadar test ediyorum. Beğenirsem alıyorum :D

  YanıtlaSil
 9. Göz altlarımda çok koyu halkalarım yok sadece aydınlık bir görüntü oluşsun istiyorum. Ama güvenebileceğim bir ürün bulamadım. Çizgilere dolma olayını hiç sevmiyorum :( önerebileceğin bir ürün var mı benim için ?

  YanıtlaSil
 10. Neredeyse bronzer olarak bile kullanabilirsiniz sanırım :) Uyguladığınız fikir çok hoşuma gitti :) Sevgiler

  YanıtlaSil
 11. Makyaj ve Alışveriş, yalnızca aydınlık bir görüntü için Benefit Fake Up ya da Maybelline Dream LumiTouch kullanabilirsin. Çizgilere kesin dolmasın diyorsan, en iyisi Benefit FakeUp bence :) Sevgiler...

  YanıtlaSil
 12. Miss Firuz, evet, renk bronzera yakın :))) Ziyan olmasın istedim, aklıma bu amaç geldi, iyi de oldu :) Teşekkürler, sevgiler!

  YanıtlaSil
 13. Marinella Perfumes den siparis verdigimiz de gumruk sorunu olur mu acaba? yoksa sans kader isi mi? :/ bu arada gule gule kullan Basak cigim :)

  YanıtlaSil
 14. Burcu, Marinella yardımcı olmaya çalışacağını söylüyor; fakat ne yazık ki her zamanki gibi şans/kader işi :( Sevgiler...

  YanıtlaSil
 15. güle güle kullan boing bana benefite fiyatlarından dolayı kızıyorum ama bu siteden almak baya uygun olacak.. gümrükten geçerse tabi :(

  YanıtlaSil
 16. Naz'cım, Marinella'da fiyatı epeyce uygun... sipariş vermeyi düşünürseniz lütfen önceden siteyle iletişime geçip benim arkadaşım olduğunuzu ve Türkiye'den sipariş verdiğinizi yazın. Yardımcı olmaya çalışacak elinden geldiğince... sevgiler :)

  YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.