DiorSkin Nude Natural Glow Hydrating Foundation/Fondöten -020 Light Beige


14 Temmuz 2013 Pazar

DiorSkin Nude serisinden Skin Perfecting Hydrating Concealer'ı daha önce kullanmış ve bayılmış biri olarak Marinella Perfumes'ten gönderilen bu fondöten de beni çok heyecanlandırdı. Bana gelen 020 Light Beige tonu da tam cildime göre olunca, pek çok kere deneme şansı buldum! Marinella'ya çok teşekkür ediyorum!

As I previously used and loved Skin Perfecting Hydrating Concealer of DiorSkin series, I got really excited when I found that Marinella Perfumes has sent me this foundation. The color 020 Light Beige fit me very well, therefore I had a chance to use it often before I write this review. Thank you Marinella for the lovely product! 

Fondöten Dior'a yakışır 30 mL'lik cam bir şişede, pompalı oldukça şık bir ambalajda sunuluyor. Pompasının kullanımı kolay ve tek seferde tüm yüze yetecek ürün alınabiliyor. SPF 10 güneş koruma faktörü içeriyor -ki yaz ayları için yeterli olmayacaktır. %100 mineral pigmentlerin ve enerji veren mineral suyun bileşiminden oluşan bu fondöten cilde doğal bir ışıltı katmak ve cildi aydınlatmak iddiasında.

The product comes in a 30-mL-glass bottle with a pump. The bottle is pretty Dior-chic! The pump does not clog and one pump of product is enough for the whole face. It has SPF 10, which will not be enough for summer, but okay for winter. The product claims to give radiance to the face using a blend of 100% mineral pigments and energizing mineralized water. Bana göre artıları ve eksilerini listelemem gerekirse / If I shall list the pros and cons of the product:

Artıları/Pros:
- incecik yapısı / very light-wearing
- Düşük/orta kapatıcılık /low-to-medium coverage
- mat görünüm, gün içinde parlama yapmıyor / matte looking, does not look oily throughout the day
- cilde yedirme kolaylığı / blends easily
- yağlı ciltler için ideal / ideal for oily skin
- kalıcılık / does not wear off

Eksileri/Cons:
- yüksek kapatıcılık isteyenler için yeterli gelmeyecektir / not for ones who like perfect coverage
- karma ciltlerde kuru olan bölgeleri pul pul gösterebiliyor / may accentuate dry patches of combination skins


Karma ciltli biri olarak bu fondöteni kullanmadan önce cildimi bir makyaj bazıyla iyice nemlendiriyorum, daha sonra Beauty Blender sünger ile uyguluyorum. Bu şekilde, oldukça likit yapıdaki bu fondöten hem daha eşit dağılıyor, hem de cildimdeki daha kuru kısımlarda sorun yaratmıyor. Ciltteki duruşu da hoşuma gidiyor. 

Having combination skin, I first prep my face using a highly moisturizing primer and then apply DiorSkin Nude foundation using Beauty Blender sponge. by this way, this very liquid foundation is applied more evenly and does not accentuate dry patches. I like the way my skin looks when I wear it. DiorSkin Nude fondötenin Türkiye'de satış fiyatı 120 TL civarı. Marinella Perfumes'ten 28 Sterlin'e satın alabilirsiniz. 

DiorSkin Nude foundation is sold around 120 TL in Turkey, you can also purchase it from Marinella Perfumes for 28 Sterlins now! 

------------------------------------
NOT/PS: Christian Dior DiorSkin Nude Natural Glow Hydrating Foundation 020 Light Beige Marinella Perfumes tarafından gönderilmiştir. Yorumlarım tamamen objektiftir./ Christian Dior DiorSkin Nude Natural Glow Hydrating Foundation 020 Light Beige is sent from Marinella Perfumes for PR purposes. All comments presented here are unbiased. 4 yorum

 1. cok guzelmis :) ama neden bu kadar pahalı yahu :(

  YanıtlaSil
 2. Dior ürünleri genelde pek hoş oluyor, ve de ne yazık ki hep pahalı :(

  YanıtlaSil
 3. valalhi lancome teint miracle ı kesfedince baska birsey kullanamaz oldum sekerim. yakında yazısı gelicek benden:)

  YanıtlaSil
 4. Aynen İnci'cim, ben de fotolarını çektim, swatchunu yaptım... yazmak için bekliyorum :))) Muck!!!!

  YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.