Günün Makyajı: Bronz Makyaj /Face of the Day: Bronze


9 Temmuz 2013 Salı

Sırf Melal'in gönderdiği Avon 24K Gold kalemi kullanmak için bronz bir makyaj yapmak istedim. Yaza da çok uyduğunu düşünüyorum. Melal'e de güzel hediyesi için teşekkür ediyorum!

I tried a bronze makeup just to use Avon 24K Gold eyepencil that Melal sent me. I think it suits summer very much! Thanks to Melal for her nice gift!


Göz kapaklarımı MAC Paint Pot Painterly ile eşitledikten sonra Urban Decay Deluxe Eyeshadow Box'tan Scratch rengini tüm göz kapağıma Real Techniques Base Shadow Brush ile uyguladım. Sigma Blending Brush E25 ile Underground rengini oynar bölgeye uyguladım ve gözün dışına kadar getirdim. Avon 24K Gold Eyepencil Golden Brown rengini üst kirpik diplerime ve gözümün içine geçtim ve arkasındaki süngeriyle dağıttım. Farları ve kalemi Inglot 6SS fırça ile birbirine yedirdim. Kirpiklerimi Mineral Fusion kahverengi rimel (Rock) ile belirginleştirdim.

Kaşlarımı The Balm farlardan oluşan kaş kitimle doldurup Benefit Speed Brow Gel ile sabitledim. Göz altlarımı Benefit Fake Up kapatıcı 02 Medium rengiyle EcoTools Airbrush Concealer Brush kullanarak kapattım.


After I prepped my eyelids with MAC PaintPot Painterly, I applied Scratch from Urban Decay Deluxe Eyeshadow Box using Real Techniques Base Shadow Brush. I applied Underground using Sigma Blending Brush E25 to crease and towards the edge of the eye. I emphasized my eyes using Avon 24K Gold Eyepencil in Golden Brown on the upper lashline and in waterline, and smudged the line with the back sponge of the eyepencil. I blended the colors using Inglot 6SS brush. I emphasized my eyelashes using Mineral Fusion (clean) Mascara in Rock

I filled my eyebrows using the eyebrow kit composed of the Balm eyeshadows and set the brows using Benefit Speed Brow Gel. I covered my undereyes using Benefit Fake Up concealer in 02 Medium with EcoTools Airbrush Concealer Brush


Cildime Cosmed SPF50 güneş kremi sürdükten sonra The Balm Balmshelter'ı (Light/Medium) Beauty Blender ile uyguladım. Sigma F45 Kabuki fırçayla MAC Select Sheer Pressed Powder NC25 rengini hafifçe geçtim. Göz altlarımı da MAC Prep+Prime Transparent Finishing Powder ile sabitledim. The Balm Bahama Mama bronzer'ı Sonia Kashuk No. 17 fırça ile hafif allık gibi geçip, üstüne MAC Warm Soul Mineralize Blush'ı yine aynı fırçayla geçtim. Dudaklarıma Lancome Fever Gloss 200 Beige Paradise uyguladım. 

After I applied Cosmed SPF 50 sunscreen to my face, I swiped The Balm Balmshelter Light/Medium using Beauty Blender sponge. I set the makeup with MAC Select Sheer Pressed Powder NC25 using Sigma F45 Kabuki, and set undereyes with MAC Prep+Prime Transparent Finishing Powder. I applied The Balm Bahama Mama bronzer with Sonia Kashuk No. 17 brush, and went over it with MAC Warm Soul Mineralize Blush. I used Lancome Fever Gloss 200 Beige Paradise for a sparkling effect. 


Çok yumuşak ve ışıltılı, tam bir yaz makyajı olduğunu düşünüyorum. Umarım siz de beğenmişsinizdir!

I think the result is very soft and saprkling, just-for-summer! I hope you liked it, too!

------------------------------
NOT: Yaz çekilişim başladı, baktınız mı? Bu arada, formdaki "blogda görmek istediğiniz konular" kısmına yazdıklarınızı ağzım kulaklarımda okuyorum, notlar alıyorum! Herkese çok çok teşekkür ederim!!! Sevgiler...

------------------------------
Some of the products in this post is sponsored by Marinella Perfumes. Links are provided within. Thanks Marinella Perfumes for the amazing products....
Website: Marinella Perfumes 
Facebook: Marinella Perfumes20 yorum

 1. Bronz makyaj dedin mi antenlerim açılıyor:) Ama yine söylüyorum, sen makyajsız çok daha güzelsin. Latife değil bak!

  YanıtlaSil
 2. Luna'cım, öperim :))) Ya valla sonunda bana makyajsız fotomu koyduracaksın buraya; insanlar çil yavrusu gibi dağılacaklar :))))

  YanıtlaSil
 3. Ouu bence yumuş yumuş bi makyaj olmuş çok güzel <3

  YanıtlaSil
 4. Teşekkür ederim Nazlı'cııım :) Muck!

  YanıtlaSil
 5. Seni merak ediyorum bu yüzden mimledim :)

  marstandusenkadin.blogspot.com/2013/07/mimlendim-ben-kimim.html

  YanıtlaSil
 6. En kısa sürede Ceren :)) Sevgiler :)

  YanıtlaSil
 7. bence göz makyajın süper olmuş.. bu arada revlona bayılmış durumdayım canım çok teşekkürler öptüm..

  YanıtlaSil
 8. Teşekkürler İrem'cim, Revlon'u sevmene de çoook sevindim :)) Güle güle kullan!!!

  YanıtlaSil
 9. cccoookkkk tatlıııı :) operim o guzel yanaklardan :)

  YanıtlaSil
 10. Scratch rengi ne kadar güzel duruyor öyle :) Çok yakışmış bayıldım ellerine sağlık :*

  YanıtlaSil
 11. Teşekkürler Burcuuu, ben de öperim :)

  YanıtlaSil
 12. Scratch cidden çok çok nefis bir renk Meri :) Teşekkürler :))

  YanıtlaSil
 13. çok hoş olmuş güzele her şey yakıştığından :))

  YanıtlaSil
 14. Kızardım Naz'cım, çok teşekkür ederim :)

  YanıtlaSil
 15. Bir de 'sunburnt face' isteriz o zaman :)

  YanıtlaSil
 16. Makyajlı Anne, haftasonu havuza gidersem doğal halimi koyarım o zaman :PP

  YanıtlaSil
 17. Makyajına bayıldım hatta böyle bir makyaj bende nasıl durur diye düşünmedende edemedim.:)

  YanıtlaSil
 18. tabi ki de BEĞENDİM <3

  YanıtlaSil
 19. Melal'cim, tekrar teşekkür ederim :))

  YanıtlaSil
 20. Kalpler benden Holy'cim :)

  YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.