MAC Satin Ruj -Snob


7 Temmuz 2013 Pazar

#direngeziparkı 06 Temmuz 2013 Cumartesi akşamı Taksim Dayanışması Gezi Parkı'nın halka açılması için Taksim'de toplandı. Gündüz İstanbul Valisi "Pazar ya da Pazartesi parkın açılacağını" duyurdu. Meydanda toplanıp su tabancasıyla su savaşı yapanları polis uzaklaştırdı. Saat 20:00 gibi toplanan kalabalığa müdahale edildi. Buraya kadar "artık beklenen" şeyler olurken, ortaya "elinde pala olan bir takım kişiler" çıktı ve insanlara saldırdılar. Olay bir cep telefonuyla kaydedildi. Nedense o anda değil de, sosyal medya yıkıldıktan sonra "2 kişinin göz altına alındığı" açıklandı. Bu eli palalılar bu cesareti kimden, nerden alıyorlar? Bunu gerçekten merak ediyoruz...

Gezi Özeti'ni okudunuz... şimdi biraz kozmetik!

--------------------------

Amerika'da bir akşam Seda bizim için randevu aldı ve MAC'te makyaj yaptırdık. Beklentilerimizi çok yüksek tutmuşuz, öyle çok ayılıp bayılmadık; ama her ikimiz de makyajımızda beğendiğimiz bir-iki parçayı aldık. MAC Snob da bu parçalardan biri. 


Snob, satin serisinden bir ruj. Mata yakın bir görünümü ama yumuşak ve hafif nemli bir dokusu var. Dudağı tamamen kapatıyor ve dudak kusurlarını belli etmiyor. Kalıcılığı Amplified ve Matte serisine göre daha zayıf, Cremesheen serisine göre çok daha iyi. Olumlu özelliklerinden biri, dudağı kurutmaması!


Snob, soğuk bir bebek pembesi. Tam rengini aşağıdaki swatch'ta görebilirsiniz. Benim dudaklarımda tek başına fazla "soğuk" durduğu için genelde üstüne daha sıcak renkli, şeffaf bir lipgloss geçşyorum -ki MAC'te de bu şekilde uygulamışlardı. Canlı makyajları çok güzel tamamlıyor, bana göre tam bir yaz ruju! 

Canlı makyaj-MAC Snob ruj!

MAC rujları MAC mağazalarından 49 TL'ye alabilirsiniz. İyi pazarlar...

------------------------------
NOT: Yaz çekilişim başladı, baktınız mı? Bu arada, formdaki "blogda görmek istediğiniz konular" kısmına yazdıklarınızı ağzım kulaklarımda okuyorum, notlar alıyorum! Herkese çok çok teşekkür ederim!!! Sevgiler...11 yorum

 1. Gerçekten çok tatlı bir insansın Başak abla. Yaptığın bütün renkli göz makyajlarını sana yakıştırıyorum keza bu da çok güzel olmuş :) Fotoğraftaki gibi yüzünden gülümsemen hiç eksik olmasın, sevgiler :)

  YanıtlaSil
 2. Çok yakışmış, bana hiç yakışmaz bu renkler çok şanslısın :)

  YanıtlaSil
 3. Çok yakışmış, bana hiç yakışmaz bu renkler çok şanslısın :)

  YanıtlaSil
 4. Tam bir bebek pembesi, cildine yakışmış bence ^^ Güle güle kullan canım :*

  YanıtlaSil
 5. Ceren'cim, çok teşekkür ederim; asıl sen tatlısın :) Güzel dileklerin için de teşekkürler, iyi ki varsın! Öptüm!

  Bir Makyaj Blogu Yazarı, teşekkür ederim. Aslında ben de çok emin olamıyorum bu rujla, ama seviyorum. Yakışmış demen de içimi rahatlattı, mersi :) Sevgiler!

  Fatma'cım, çok teşekkürler canım! Çok öptüm!

  YanıtlaSil
 6. Oh gözümüz gönlümüz açıldı çok yakışmıış :)

  YanıtlaSil
 7. çok güzel olmuş renk renk cıvıl cıvıl :)

  YanıtlaSil
 8. Teşekkürler Meral, sevgiler :)

  YanıtlaSil
 9. makyajınız çok hoş olmuş :) bu tonlarda dupe arayanlar için loreal caressede birebir aynı renk var.

  YanıtlaSil
 10. Teşekkürler Renkli Masallar :) Sevgiler!!!

  YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.