Chanel Inimitable Rimel -01 Noir (Black)


31 Ağustos 2013 Cumartesi

Ben çok fazla "hayatımın ürünü, asla değiştirmeyeceğim bir rimel" vb. şekilde yazmaktan kaçınırım. Bu sefer de kaçınacağım; fakat, bu rimel ile ilgili olarak en son söyleyeceğimi en başta söylüyor ve şimdiye kadar kullandığım en iyi rimel diyorum!


Chanel Inimitable rimeli ilk defa İnci'den duymuştum. Genelde zevklerimiz ve ürünlerden beklentilerimiz birbirine uyduğu için, Amerika'dan dönüşte Duty Free'de çok uygun fiyata bulduğumda (26 USD) almadan edemedim. İyi ki de almışım! 

Ben rimelin siyah rengini tercih ettim. Gerçekten de kop koyu bir siyah. Tek katta da rengini veriyor. Gün içinde asla dökülme yapmıyor, iki kat sürdüğünüzde topaklanmıyor (üç kata hiç ihtiyaç duymadığım için bilmiyorum) ve oldukça da kolayca kirpiklerden temizleniyor.


İnce, plastik ve kısa kıllı bir fırçaya sahip. Kıllar "v" şeklinde sıralanmış. Fırça tasarımına baktığımda nasıl bir etki göstereceğini çok merak etmiştim, çünkü bana cılız gelmişti. Fakat sonuç hiç tahmin ettiğim gibi çıkmadı.


Chanel'in web sayfasında bu rimel için şöyle yazıyor:

In a single stroke, this mascara delivers it all: volume, length, curl and precise separation. A sophisticated formula and unique brush design combine to deliver lush, long-wearing colour so precisely that each lash, even the finest, is perfectly defined and separated. ProVitamin B5hydrates and conditions lashes to keep them supple and healthy-looking. (Tek hamlede hacim, uzunluk, kıvırma ve tek tek ayırma. Sofistike formülü ve özgün fırçası sayesinde her bir kirpik tek tek ayrılır ve belirginleşir. ProVitamin B5 kirpikleri nemlendirir ve bakımını yapar.)

Gerçekten de ilk defa bir rimelin vaat ettiği herşeyi eksiksiz yerine getirdiğini gördüm. Çok zahmetsizce tek katta kirpiklerimi tek tek ayırıyor, uzatıyor, kıvırıyor ve hacim veriyor. Günlük kullanım için tek kat sürüyorum. Özel bir günse, iki kat yetiyor. Kirpikler gerçekten çok çok güzel görünüyor...

Üst fotoğraf: Sol göz tek kat Chanel Inimitable Mascara 01 Noir, Sağ gözde rimel yok.
Üst fotoğraf: Sol göz iki kat Chanel Inimitable Mascara 01 Noir, Sağ gözde rimel yok.

Üstteki fotoğraf sanırım herşeyi anlatıyor! Bu rimelin Türkiye satış fiyatı 86 TL. Günlük kullanım için yüksek bir fiyat olabilir; ama, diyatının hakkını verdiğini de düşünüyorum doğrusu. Tek bir rimelim olsun, kaliteli olsun derseniz; göz atmanızı şiddetle öneririm.

İyi haftasonları!!!16 yorum

 1. Çok iyi fiyata almışsın canım. Kirpiklerini de çok güzel göstermiş. Güzel günlerde kullan :)

  YanıtlaSil
 2. Chanel rimellerinden genelde memnun kalmam ama çok iyi görünüyor..denemek lazım..

  YanıtlaSil
 3. Şu ana kadar Hypnose hariç, dünya para bayılıp aldığım her maskara beni hayal kırıklığına uğrattı. Ama bu Chanel hep aklımda, hep aklımda...

  YanıtlaSil
 4. Makyaj Kelebeği, çok teşekkürler :) Sevgiler!

  YanıtlaSil
 5. Nilgün, benim kullandığım ilk Chanel rimel bu oldu. İnci bu kadar övmese muhtemelen almazdım; iyi ki övmüş diyorum :) Aklında olsun :) Sevgiler!

  YanıtlaSil
 6. Görkem, yurtdışına gidişlerde Duty Free'de bir dene derim. Çok farklı geldi bana :) Aklında olsun :) Öptüm!

  YanıtlaSil
 7. Teşekkürler Nazlı fıstığım! Öperim!

  YanıtlaSil
 8. Ne zamandır yazısını bekliyordum bu güzel oldu :) Gerçekten övdüğün, sevdiğin kadar varmış :)

  YanıtlaSil
 9. Ancak sıra geldi Ceren, teşekkürler :) Sevgiler!!!

  YanıtlaSil
 10. ay bir favori ürünümün beni haksız cıkarmadıga sevindim :) Daimi rimellerimden kendisi yurtdısına cıktıgımda ucer beser alıyorum artık.

  YanıtlaSil
 11. Teşekkürler İnci'cim yeniden! TR fiyatını görünce yurtdışında onar onar almak lazım hatta :))) Muck!

  YanıtlaSil
 12. 10 ar 10 ar alın bizim için de alın biz de sizden satın alalım.

  YanıtlaSil
 13. kipriklerin çok hoş olmuş gerçekten. daha önceki yazıalrında sanırım temiz içerikli rimmeleri tercih edeceğini yazmıştın. kullandığın ürünlerim içerik yapısını nasıl kontrol ediyorsun bunun için bir yöntemin var mı? birde ben bu siteyi kullanıyorum tam olmasada yakın sonuçlar aldığımı düşünüyorum. sende inceleyip fikrini yazarsan sevinirim. sağlıklı kozmetik kullanma taraftarıyım. mutlu günlere :)

  YanıtlaSil
 14. Tavsiyesever :)))) denk gelirse tabii!

  YanıtlaSil
 15. Nurtatlisi, bu rimeli temiz içerikleri önemsemeye başlamadan önce almıştım; dolayısıyla, bu rimelin içöeriğiyle ilgili bir iddiam yok. Fakat içeriği şöyle kontrol ediyorum:

  1- İçindekiler listesinde baktığım belli başlı kimyasallar var: paraben, propylene glycol, dimetichone ve silikon türevleri, phenoxyethanol, 1,4-dioxane, PEG gibi... bunlar yoksa ilk artıyı alıyor
  2- Emin olmadığım içerik varsa ya blogda da yayınladığım içerik listeme bakıyorum, ya da şüpheli gördüğüm içerikleri ewg.com dan kontrol ediyorum.

  Sitenin linkini vermemişsin, o yüzden bakamıyorum; ama umarım yanıtım yararlı olmuştur. Sevgiler :)

  YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.