Evan Healy French Rose Clay -Fransız Güllü Toz Kil Maskesi


28 Ağustos 2013 Çarşamba

Evan Healy tamamen doğal ve temiz içerikli bir cilt bakımı markası. Amerika'ya gitmeden önce Seda ile web sitesini bir güzel incelemiştik. Niyetim tüm cilt bakım rutinimi bu markadan tamamlamaktı; ancak, fiyatlarını görünce ve almaya devam edemeyeceğimi düşününce vazgeçmek zorunda kaldım... Gramajı en fazla ve kullanım alanı en mantıklı görünen bu maskeyi seçtim yalnızca.


Daha önceki temiz cilt bakım rutini ve temiz kozmetik yazılarımdan hatırlarsanız eğer, cildin ölü derisinin ciltten sıklıkla uzaklaştırılması çok önerilen bir yöntem değil. Haftada bir kez, ölü deriyi gideren ve gözenekleri açan bir maske öneriliyor. Evan Healy French Rose Clay tam da bu işe yarayan bir maske. Ayrıca, "ne kadar katı kıvam, o kadar az kimyasal" prensibi düşünüldüğünde de, toz yapısıyla gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz bir ürün. 

Kil ise, doğada oluşan, cilt dostu, gözeneklerden kirleri epidermise zarar vermeden uzaklaştıran mucize bir madde. Evan Healy, kilin en doğal halini kullanmış bu maskede.


Maskenin hazırlanması çok da zor değil. Ben bir tatlı kaşığı kile bir çay kaşığı su ya da soda katarak hazırlıyorum. Bu miktar tüm yüzüme rahatlıkla yetiyor. Uygularken de yelpaze biçimli bir maske fırçası kullanıyorum. Rossmann'dan aldığım bu fırça maske uygulanması için bana yetiyor.


Bütün doğal, toz kil maskesi tariflerinin üzerinde "tozla eşit miktarda" sıvı yazar; ancak pratik uygulama kesinlikle böyle olmuyor. Tozun yarısı kadar sıvı eklerseniz ancak istenen kıvama geliyor. 


Üstteki fotoğrafta görülen kıvama geldikten sonra maskeyi fırçayla tüm yüzüme uyguluyorum. Kururken somondan uçuk bir pembeye dönüşüyor. Yaklaşık 10 dakika içinde bütün maske kurumuş oluyor. Çıkarmak için Fresh Line Doğal Sünger'den yardım alıyorum, başka türlü kili çıkarmak çok kolay olmuyor.


Maske hem gözenekleri arındırmayı hem de yüzdeki ölü deriyi nazikçe gidermeyi vaat ediyor. Vaatlerini de yerine başarıyla getiriyor. Cildi biraz kuruttuğunu söylemem gerek. Fakat hemen ardından toniğimi sıkarak bu etkiyi gideriyorum. Haftada bir banyodan sonra bu maskeyi uygulamanın cildime çok iyi geldiğini düşünüyorum!  

Evan Healy markası ülkemizde bulunmasa da, toz ya da sıvı olarak doğal (kil) maskesi satan pek çok adres mevcut:


ilk aklıma gelenler... ya da doğal formüllerle evde kendiniz de ihtiyacınıza göre maskenizi yapıp haftada bir kez cildinizi ferahlatabilir, besleyebilirsiniz! Bunu yaparken cildinize nazik davranmayı unutmayın yeter. Sevgiler...6 yorum

 1. Bana kil maskeleri sivilce ve aleri yapıyor. Sence bu normal bir durummu :(

  YanıtlaSil
 2. Aaaa, ciddi mi Begüm??? Çok ilginç, sivilceyi tecavi eder ya normalde... allah allah, şaşırdım. Hiç doğal, toz kil denedin mi?

  YanıtlaSil
 3. benim cildim zaten kuru bir de kilin bende kaşındırma yaptığı düşünülürse bana göre bir ürün değilmiş sanırım yinede farklı ürünlerini incelemek iyi olur :)
  hazioz.blogspot.com

  YanıtlaSil
 4. Pek kuru ciltlere göre değil Hazel, haklısın... şehrinde Fresh Line varsa, onun kuru ciltlere yönelik çok güzel maskeelri var, aklında olsun :) Sevgiler!

  YanıtlaSil
 5. maske merakı had safhada bir olarak deneyeceğim.

  YanıtlaSil
 6. Umarım memnun kalırsın gzlşeylerrehberi :) Sevgiler!!!

  YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.