Mineral Fusion Lenghtening Mascara -Rock


18 Ağustos 2013 Pazar

Doğal kozmetik arayışlarımızın bir sonucu olarak yine Seda'yla yine Sprouts'dan bulduğumuz bir rimel Mineral Fusion Lenghtening Mascara. Paraben ve rimellerde kullanılan pek çok zararlı kimyasalı içermiyor. Peki, temiz içerikli olmayan kardeşlerine göre performansı nasıl acaba?


Sentetik kıllardan oluşan oldukça klasik bir fırçaya sahip bu rimelin kıvamı oldukça yoğun. Ama bu kıvama rağmen kirpikleri yapıştırmıyor ya da topaklanma yapmıyor. Adı "lengthening/uzatıcı (?)" olmasına karşın bence fazlaca uzunluk vermiyor; sıradan bir rimelin uzatacağı kadar uzatıyor. Kıvırma etkisi yok denecek kadar az. Fakat verdiği hacim gayet başarılı. Kirpik kıvırıcıdan sonra kullandığımda daha iyi sonuçlar alıyorum. Gün içinde dökülme de yapmıyor, o açıdan çok memnunum. Aslında, günlük kullanımda bir rimelden beklediğim herşeyi veriyor: Kolayca uygulanıyor, tek katı yetiyor, topaklanmıyor ve dökülmüyor!


Bendeki rengi koyu bir kahverengi olan Rock. Bir de siyah Graphite rengi vardı. Günlük olarak kahverengi rimeli daha çok tercih ettiğim için bu rengini aldım. 3 aydır da haftanın bir kaç günü mutlaka kullandım... ve sanırım bitti. Ya da kurudu; bilemiyorum, ama sürerken biraz zorlanıyorum. Ömrü kısa sürse de, günlük kullanım için bu temiz içerikli rimelden memnun kaldığımı söyleyebilirim.


Mineral Fusion markası Türkiye'de bulunmuyor; ancak, temiz içerikli rimel bulabileceğiniz bir kaç marka mevcut: Physician's Formula, Nvey Eco, Jane Iredale ilk aklıma gelenler. Jane Iredale'in rimelleri değil de, rimel bazı çok başarılıymış, onu öğrendim. Elimdeki diğer kahverengi rimel bitince, Physician's Formula'ya bir şans vermeyi düşünüyorum. 

Sağ gözümde Mineral Fusion Lenghtening Mascara var; sol gözümde rimel yok...


Mutlu pazarlar!!!2 yorum

  1. cok guzel duruyor canım :) gule gule kullan.

    YanıtlaSil
  2. Çok teşekkürler Burcu'cum :) Öptüm!

    YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.