Revlon Just Bitten Kissable Balm Stain -050 Precious


25 Ağustos 2013 Pazar

Revlon, pek çok kozmetik ürününün yanı sıra, meşhur "lip butter"larıyla kalbimize taht kurmuş bir kozmetik markası. Vaktiyle Türkiye'de satılıyorken, nedendir bilinmez bir gün pazardan çekiliverdi ve biz de güzel ürünlerinden, özellikle de nefis rujlarından mahrum kaldık. Her ne kadar lip butterları daha çok biliniyorsa da, kalem rujları da en az lip butterları kadar güzel. Ben, ülkemizde satılmayan bu kalem ruju süper yetenekli makyöz arkadaşım tatlı Begüm'den satın aldım!


Revlon bu ürününe "balm stain" demiş. Yani, iz bırakan dudak balmı. "Just Bitten Kissable" kısmı ise oldukça iddialı. "Yeni ısırılmış, öpülesi" dudak tanımlaması bir ruj için oldukça kışkırtıcı. Sanırım bu tanımlama, içindeki mentol dolayısıyla biraz daha dolgun görünen dudaklar için yapılmış. Gerçekten de, sürerken rujun tam olarak "Falım sakız" gibi koktuğunu hissedebilirsiniz! Yumuşacık sürülen bu ruj dudakları kurutmuyor, nemli ve dolgun gösteriyor, ve gerçekten de uzun süre dudakta kalıyor.


Bendeki rengi 050 Precious. Buzlu bir şeftali rengi (MAC'in Vintage Selection için yaptığı tanım bence bu ruja tam uyuyor). Dudakta sedefli "nude" bir ruj gibi duruyor. Fakat, ilginç bir biçimde, zaman içinde daha koyu bir şeftali rengine dönüşüyor. Simli değil, sedefli yapıda bir ruj ve son derece asil duruyor. Koyu ya da bronz renkli göz makyajlarını tamamlamak için ideal bir renk!


Bu ruju daha çok kullanabilmek için sonbaharın gelmesini ve koyu makyajlara dönmeyi sabırsızlıkla bekliyorum, diyebilirim. Aşağıda bronz makyajımla kombinlediğimde nasıl durduğunu görebilirsiniz...


Bu makyajlarda allık olarak, Precious'a çok yakıştırdığım MAC Peaches'ı kullandım... 


Bu nefis ürün ülkemizde satılmıyor; ama, Precious ile birlikte bir kaç güzel rengini Begüm'ün satış sayfasında  (TIKTIK) bulabilirsiniz. Mutlu Pazarlar!!!3 yorum

 1. Kuzum cok yakismis. Gule gule kullan. Opeeim:)

  YanıtlaSil
 2. Farın rengi ve dudaktaki renk çok yakışmış !! Güzel günlerinde kullan.
  Sevgiler**

  YanıtlaSil
 3. Ben de öperim Begüm'cüm, tekrar teşekkürler vesile olduğun için :)

  Madame Kokoş çok teşekkürler, sevgiler :)

  YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.