Rimmel London SunShimmer 3-in-1 Shimmering Bronzer -002 Bronze Goddess


19 Ağustos 2013 Pazartesi

Guerlain Terracotta'yı almadan önce, deneme amacıyla uygun fiyatlı bir bronzer ararken karşıma harika fiyatıyla Rimmel London SunShimmer çıktı. İki rengi arasından daha az sedefli ve daha nötr bir bronz gibi duran 02 Bronze Goddess'ı seçtim.


Rimmel plastik ama sağlam bir ambalajda sunulan bu bronz pudrasına "3'ü bir arada, parlayan bronzer" demiş. Gerçekten de ürün bej, bronz ve kahve tonlarında üç adet sedefli pudradan oluşuyor. Bronz olanın ağırlığı diğer iki renkten fazla, böylece tüm renkleri karıştırarak aldığınız sonuç bu renge yakın oluyor. Ürün uygularken kesinlikle tozlaşmıyor; çünkü -bendekinde- biraz taşlaşma sorunu var. Fırçalarımdan mı kaynaklanıyor, bilmiyorum; ama, Terracotta'da da aynı sıkıntıyla karşılaşmıştım. Gerçi, ürünün pigmentasyonunun az olması uygulama kolaylığı sağlıyor, daha doğal bir sonuç elde etmenize yardımcı oluyor.


Renkler fotoğraflarda çok sedefli dursa da, yüzde aynı etkiyi yaratmıyor, çok doğal ve sağlıklı bir bronzluk veriyor. Açıkçası 10 TL'ye alınabilecek en iyi bronzerlardan biri olduğunu düşünüyorum. Uygularken The Balm'ın Powder to the People pudra fırçasını ya da Sigma F45 Kabuki fırçamı kullanıyorum. Yanaklarım, burun ve çene kemiğim ve alnıma uygulayıp dairesel hareketlerle dağıtıyorum. Toz toz durmuyor ve cildi gayet sağlıklı gösteriyor. Ve bence ortaya son derece hoş bir sonuç çıkıyor. Allık bile kullanmama gerek kalmıyor.

En üstteki swatch, tüm renklerin karışımı

 
Yüzümün sağ tarafında bronzer var, sol tarafta yok: 
Flormar CC Cream 002 (Yeşil) üstüne Rimmel SunShimmer Bronzer 

Flormar CC Cream 002 (Yeşil) üzerine 
Rimmel SunShimmer 3-in-1 Shimmering Bronzer 002 Bronze Goddess

Yazın fazla bronzlaşamayan; ama, bronz görünümü sevenlerdenseniz, elinizi çok ayarlamanız gerekmeden kolayca sürülen ve sağlıklı bir ışıltısı olan ve en önemlisi de uygun fiyatlı bir bronz pudra arıyorsanız, Rimmel SunShimmer pudra için Watsons'a bir uğrayabilirsiniz. 

İyi haftalar!11 yorum

 1. bence çok güzel durmuş.. fiyatı da gayet uygun..

  YanıtlaSil
 2. Bende de "Gold Princess" olanı var. Çok severek kullandığım bir ürün. Verdiği ışıltıyı seviyorm.
  Bronzer arayanlara Rimmel standına bir göz atmalarını tavsiye ederim.

  Sevgiler...

  YanıtlaSil
 3. Değil mi İrem'cim, ben bu performansı hiç tahmin etmiyordum :) Sevgiler!!!

  Mor Rimel, Gold Princess bana biraz daha aydınlatıcı gibi geldiği için bunu tercih ettim; ama ten rengine göre eminim o da çok hoştur :) Sevgiler!

  YanıtlaSil
 4. Ben de severek kullanıyorum bu ürünü. Sana da çok yakışmış ;)

  YanıtlaSil
 5. Çok teşekkürler Makyaj ve Alışveriş :) Güle güle kullanalım o zaman... Sevgiler!!!

  YanıtlaSil
 6. Ouv, tam bir bronzlastirici baksana ! :)

  YanıtlaSil
 7. Çok alakasız bir soru olacak ama blogun adı Fransızca olunca sormadan edemedim; Fransız lisesi mezunu musunuz?

  YanıtlaSil
 8. Aynen öyle Belle Amie :) Sevgiler!

  YanıtlaSil
 9. Püren, hayır değilim :) Ama ortaokul ve lisede Fransız Kültür'e gitmiştim. OKuduğumu anlamada ve yazmada fena değilim; ama konuşma kısmı pek iyi değil :) Sevgiler!

  YanıtlaSil
 10. pof :( cok beyaz tenliyim ve malesef heves etsem de kullanamıyorum bu bronzerları :( sen de her zaman ki gibi harika durmus Başakçım :)

  YanıtlaSil
 11. Burcu'cum, aslında fiyatı uygun, bunu bir deneyebilirsin. Fırçaya çok hafif alırsan bence güzel bir sonuç çıkabilir ortaya :) Sevgiler :)

  YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.