Tarte Lipsurgence Lip Luster Kalem Ruj -Achiote


17 Ağustos 2013 Cumartesi

Clinique'in Chubby Stickler'ine elim gidip gelip almaya bir türlü karar veremezken ABD'deki Tarte standının şirinliğine kapılıp Tarte Lipsurgence kalem rujların bu şeker rengini kapıverdim! Aslında, adı Achiote olan bu rengi seçmeden diğer tüm renkleri dudağımda denedim ve aslında hiç aklımda olmayan bu rengi alıp çıktım. Niye öyle yaptım, hiç bilmiyorum. Kısaca "alışveriş çılgınlığı" diyelim!


Tarte Lipsurgence kalem rujlar, benzerleri gibi arkadan çevrilerek açılan tombul kalem formatında satılıyor. Ambalajları Tarte markasına yakışır biçimde şeker gibi! Rujların yapısı şeffafa yakın (sheer) ve dudağı güzelce nemlendiriyor (yalnızca nemli göstermiyor; kurutmuyor da aynı zamanda). 


Bendeki renk olan Achiote koyu bir mercan-pembe tonu. Ama yazdığım gibi, dudağa sürüldüğünde rengi daha açık duruyor. İçinde görünen minik ışıltılar asla sim gibi görünmüyor ve dudağa yapışmıyor. Çok kalıcı bir ürün olmasa da, yapısı nedeniyle tazelemesi kolay. Naneli bir kokusu var, ama rahatsız edici yoğunlukta değil. 


Hem rengine hem de yapısına bayıldığım bu güzel ruju daha çok hızlı ve doğal makyajlarıma yakıştırıyorum. Türkiye'de pek çok muadili var; ama ben ısrarla Sephora'nın Tarte'ı ülkemize getirmesini bekliyorum. Şimdiye kadar kullandığım tüm ürünleri nefis çıktı; umarız ülkemizde de rahatça kavuşabileceğimiz günler gelir.

Bu da dudağımdaki duruşu...

Mutlu hafta sonları!!!!

10 yorum

 1. Şahane bir duruşu var ülkemizde satılsa dediğim markalardan biri de Tarte umarım bir gün gelir.
  Tarte, Sleek, Revlon, İllamasqua ülkemizde satılsada tüm ülkem kadınları bu markalarla tanışsa:)

  YanıtlaSil
 2. Selam gerçek bir bloggersınız hergün hergün ürün tanıtıyorsunuz sizden çok şey öğreniyorumm çok teşekkürler çizginiz doğallığınız içinn sevgiler

  YanıtlaSil
 3. çok yakışmış cnm ya, bizim cocobolinho abd'ye gidince bin tane ürün oldu wishlistimde, para biriktireyim en iyisi:) tarte allıkları merak ediyorum ben de:)
  xx

  YanıtlaSil
 4. Çok hoş gözüküyor güle güle kullanıp sürüştürmeler ;)

  YanıtlaSil
 5. Melal'cim, gerçekten dileğin dileğimdir demek istiyorum :)) Teşekkürler, öptüm!

  YanıtlaSil
 6. Rahan, çok ama çok mutlu oluyorum bu tür yorumlar okuyunca. Çok çok teşekkür ederim! İyi ki varsınız ve okuyorsunuz siz de :) Sevgiler!

  YanıtlaSil
 7. Evre Medusa, çok teşekkürler canım :) Ay evet, feci para biriktirmek lazım o durumda :)))) Öptüm!

  YanıtlaSil
 8. Çook teşekkürler Madame Kokoş :)) Sevgiler!

  YanıtlaSil
 9. harika duruyor Basakcim dudaklarında. Gule gule kullan canım.

  YanıtlaSil
 10. Çook teşekkürler Burcu'cuum :) Sevgiler!!!

  YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.