Avon True Color Dörtlü Farlar: Metal Eyes ve Jeans #hadiseçıkart -Swatchlar ve Makyaj Uygulamaları!


4 Eylül 2013 Çarşamba

Avon'un harika bir lansmanla sunduğu yeni True Color serisi renk çeşitliliği nedeniyle oldukça dikkatimi çekmişti. Kataloğa girmesini bekleyemeden Avon temsilcisi ve blogger arkadaşım sevgili Mormenekşe'den Metal Eyes dörtlü far paletini ve Plum Dazzle Ultra Glazewear Lipgloss'u sipariş etmiştim. Tam bu tatlı ikili (ve Melal'ciğimin eklediği dünya kadar ruj testerı) elime yeni ulaşmışken, Avon'dan da şahane bir paket aldım!! Özenleri için çok çok teşekkür ediyorum!

İçindekiler :)
True Color Dörtlü Göz Farı -Jeans
Ultra Glazewear Dudak Parlatıcı -Plum Dazzle
Ultra Color Ruj -Sangria
Skin Loving Beauty Balm -Ivory
Ultra Glimmerstick Dudak Kalemi -Pink Bouquet
ve bir adet sezon makyajı ve uygulama CD'si!

#hadiseçıkart serisi Avon kataloğuna bu ay girdi, 20 Eylül'e kadar da katalogda olacak. Ben de önümüzdeki iki hafta içinde elime ulaşan ürünleri blogda tanıtıp fiklir sahibi olmanıza yardımcı olmaya çalışacağım. Bu hafta True Color Dörtlü Göz Farları ve Ultra Color Rujlarla başlayacağım. Haftaya da BB Krem, Ultra Glimmer Stick Dudak Kalemi ve Ultra Glazewear Dudak Parlatıcısı ile devam edeceğim. 

O zaman bol görselli, bolca makyaj örnekli bir yazıyla, farlarla başlayalım mı?

------------------------------

True Color Dörtlü Göz Farlarından "Metal Eyes" olanı, hardal rengi farına vurulup ben sipariş etmiştim. "Jeans" olan mavi ağırlıklı palet ise Avon'un şahane hediye paketinden çıktı. 


Her iki far paleti de gölgeli bir göz makyajı yapmak için gerekli olabilecek dört renkten oluşuyor. Renklerin nasıl kullanılması gerektiği kutunun arkasında gösterilmiş. 1 numarayı kaş altına ve göz pınarına aydınlatma amacıyla kullanıyorsunuz. 2 numarayı göz kapağına sürüyorsunuz. 3 numarayla oynar bölgeye (crease) gölge yapıyorsunuz ve 4 numarayla isterseniz gözün dış kısmına gölge yapıyorsunuz, isterseniz de göz altına dumanlı bir efekt vermek için uyguluyorsunuz.

Bu arada, farların içinden çıkan aplikatörler, farlar kuruyken herhangi bir makyaj fırçasından daha yoğun renkte uygulama imkanı sağlıyor. Fırçanızı ıslatarak farı uygularsanız yoğun ve daha metalik bir görünüm elde edebiliyorsunuz.

Sol: Metal Eyes, Sağ: Jeans

Metal Eyes dörtlü far hardal ve kahve tonlarında üç renkten ve aydınlatma amacıyla kullanılabilecek ışıltılı bir kirli beyazdan oluşuyor. Ben, dediğim gibi, hardal rengine bayılmıştım. Fakat, palet elime geçince, 3 ve 4 numaralı renklerin de çok güzel olduğunu gördüm.


1 numaralı rengin pigmentasyonu çok iyi değil; bir kaç kez üstünden geçmek gerekiyor. 4 numaralı renk de, palette göründüğünden biraz daha açık uygulanıyor. 2 ve 3 paletteki sonucu veriyor. Fırçaya göre farlar biraz tozutabiliyor; bu yüzden göz makyajını ten makyajından önce uygulamanızda yarar var. Farların kalıcığı bazsız orta karar. Bütün günü götürmeyebilir. Ama bazla tüm gün bozulmadan dayanıyor. 

1 Numara, ışıltılı bir kirli beyaz. Kaş altını ve göz pınarını aydınlatmak için çok uygun. Pigmentasyonu biraz zayıf.


2 Numara nefis bir sedefli hardal rengi. Göz kapağında şahane duruyor ve pigmentasyonu iyi. Bu rengi pek çok renkle kombinlemek ya da tek başına kullanmak mümkün. Ben göz kapağında kullanıyorum.3 Numara içinde dore simler olan ışıltılı bir açık kahverengi. Hardalla birleşince haki gibi görünüyor. Gölge yapmak için ideal bir renk. Simleri de göz çevresine bulaşmıyor. Pigmentasyonu iyi.


4 Numara ise ışıltılı bir füme. Paletteyken daha koyu uygulanacağını düşünüyor insan, ama açık bir ton. Pigmentasyonu orta karar. Yine simleri etrafa saçılmıyor. Göze uygulanışları ise şöyle...

Metal Eyes far ile uygulama: 
1 numara kaş altı ve göz pınarı, 2 numara göz kapağı, 3 numara crease, 4 numara alt kirpik dibi

Jeans dörtlü far paleti ise değişik mavi tonlarından oluşuyor. 1 ve 2 numaralı renkler sıcak alttonlu, 3 ve 4 numaralı renkler ise soğuk alttonlu. Pigmentasyonları Metal Eyes'a göre biraz daha zayıf ve Real techniques Base Shadow brush tarzı bir fırçayla uygulamak isterseniz biraz da tozutuyor. Ama, MAC 239 tarzı sık kıllı va ufak bir fırçayla tozutma sorunu yaşamadım. Bu paletle gölgeli makyaj yerine, ton geçişli makyaj yapabilirsiniz. Fırçayı ıslatmadığınız sürece kabındaki renkleri tam olarak göz kapağına yansıtmanız pek kolay değil; ancak termal su ya da MAC Fix+ ile ıslatılmış fırçayla nefis makyajlar yapılabiliyor (ıslak uygulama farların yapısını bozmuyor...)


1 Numara uçuk, sedefli bir su yeşili. Kaş altını ve göz pınarını aydınlatmak için ideal. Pigmentasyonu orta şekerli.


2 Numara, sıcak alttonlu, sedefli, oldukça açık bir gökmavisi-turkuaz. Swatchlandığında 1 Numara ile arasında 1 ton ancak far oluyor. Bu farı göz kapağının üstünde kullanıyorum.3 Numara leylak rengine çalan, sedefli, açık bir çivit mavisi. Bu da hem gölge için hem de göz kapağına tek başına kullanılabilecek bir renk.


4 Numara ise sedefli bir gece mavisi. Bu tonu hep çok sevmişimdir. Gözün dışına gölge yapmak için uygun. Aynı zamanda, alt kirpik dibine dumanlı bir efekt vermek için de kullanılabilir.Avon'dan gelen CD'de bu paletle yapılmış muhteşem bir makyaj var. Farları ıslak olarak kullanmış. Islak fırçaya aldığı farı tampon hareketlerle göz kapağına uyguluyor. Ben bu uygulamayı izlemeden önce farları kuru kullanmıştım. Sonuçlar aşağıda...

Jeans far ile uygulama:
1 numara kaş altı ve göz pınarı, 2 numara göz kapağı, 3 numara crease, 4 numara gölge ve alt kirpik dibi

Ve şimdi de ıslak uygulandığında makyajın nasıl göründüğüne bakalım...

Avon True Color -Jeans Dörtlü Far ile ıslak uygulama:
(MAC 239 fırça ve MAC Fix+ kullanıldı)
2 Numara tüm göz kapağına, bastırarak uygulandı;
4 numara gözün ortasından dışına doğru, ürt ve alt kirpik dibine bastırarak uygulandı;
1 numara kaş altına ve göz pınarına bastırarark uygulandı;
Tüm renkler Inglot 6SS ile hafifçe birbirine yedirildi.

Fark ne kadar belirgin, değil mi? Ve ıslak uygulandığında renkler ne kadar parlak ve güzel! 

Ve son olarak da, bu iki farla ayrı ayrıu yaptığım üç farklı makyajı aşağıdaki fotoğraflarda görebilirsiniz.

Sol: 
Göz farı: True Color -Metal Eyes
Ruj: Ultra Glazewear -Plum Dazzle
Sağ:
Göz farı: True Color -Jeans (kuru)
Ruj: Ultra Color -Sparkling Nude

Sol: 
Göz farı: Avon True Color -Metal Eyes
Ruj: Avon Ultra Glazewear -Plum Dazzle
Sağ:
Göz farı: Avon True Color -Jeans (ıslak)
Ruj: Avon Ultra Color -Sparkling Nude
Ten: Avon Skin Loving Beauty Balm

Özellikle Jeans paletinin ıslak uygulamasına hayran olduğumu söylemem lazım. Sanırım bir ara Metal Eyes paletini de ıslak ve daha dramatik kullanmayı deneyeceğim. 

Avon True Color far paletlerinin bu iki renkle birlikte diğer renklerini bu ayki katalogdan, %40 indirimle 15,90 TL'ye satın alabilirsiniz. Renk kombinasyonlarını oldukça güzel hazırlamışlar ve tek bir palette gölgeli ya da dumanlı bir göz makyajı için gerekecek bütün renkler mevcut.

Avon'a gönderimi için tekrar teşekkür ediyorum... sevgiler!
15 yorum

 1. Güle güle kullan canım, jeans olana bayildim bayildim! Makyajları ne kadar cok sevdigimi söylemesem bile olacak her zamanki gibi harika olmus :)

  YanıtlaSil
 2. Gonca'cım çook teşekkürler! Farlar güzelmiş gerçekten; hem ıslak hem kuru uyglama imkanı olması da ayrıca güzel. İster hafif, ister yoğun makyaj yapılabiliyor! Pek sevdim! Öpüyorum :)

  YanıtlaSil
 3. Kuzuum hayırlı olsun! ben tam bir sarı far hayranı olarak hardal rengi ile yaptığın makyaja ba-yıl-dım! hep sür çünkü çok yakışmış:)

  YanıtlaSil
 4. Teşekkür ederim Aysel'im!!! Ya o hardal fara aşık olmuştum görsellerden bakarken zaten! Gerçekten güzelmiş, hele sarısının pigmentasyonu da son derece iyi! Sık sık kullanacağım onu, bence aklında olsun, senin göz renginle inanılmaz durabilir bu farlar :) Öperim!!!

  YanıtlaSil
 5. Metal Eyes çok güzelmiş ...ben de sabırsızlıkla bekliyorum..hardal ve kahveye bittim...güle güle kullan :)

  YanıtlaSil
 6. Evet Nilgün, ilgimi ilk o dörtlü çekmişti zaten :) Çok kullanışlı renkler, çabukça kavuşman dileğiyle, sevgiler :)

  YanıtlaSil
 7. avon farlarla aram çok iyi değil ama makyajlar süper olmuş tabikide..:-))

  YanıtlaSil
 8. hardal renklş olan hakikaten güzelmiş
  sevgiler

  YanıtlaSil
 9. İrem'cim, bundan önceki serilerinin yapıları bana da çok tatmin edici gelmiyordu, ne yalan söyleyeyim. True Color'ın açık renklerini ıslak kullanarak pigmentasyonu arttırmak mümkün; bu hoşuma gitti. Koyu renklerde de sıkıntı yok. Güzel sözlerin için teşekkürler :) Sevgiler!

  YanıtlaSil
 10. Teşekkürler Yıldız, ben de çok seviyorum onu! Sevgiler :)

  YanıtlaSil
 11. hardal renkliye ben de bayıldım canım :) cok yakısmıs masallah.

  YanıtlaSil
 12. Başakcımmm mavi senin tonların beybimmm

  karar verdim kesin ve net.
  fotografların şahane ötesi.

  YanıtlaSil
 13. su yeşili farın olduğu palet ve gördüğüm kadarıyla pigmentasyonları harikaymış. Makyajlar çok hoş güzel günlerde kullan Başakcığım.

  YanıtlaSil
 14. Hardal sarısı ne güzel öyle yahu, ablacığım birşey soracağım avon kataloğu yok bende, yakınlarımda da yok, acaba kapıda ödeme, online satış vs var mı?

  YanıtlaSil
 15. Burcu'cum teşekkür ederim! Hardal herkesin favorisi oldu sanırım :)

  Kova Kadınım; evet yaa, daha önce hiç kullanmazken şimdi ciddi ciddi seviyorum doğrusu mavi farı!!! Ayrıca fotolarım için yorumuna da kocaman teşekkür eder, öperim!!!

  Renkli Masallar, hardal rengi farın olduğu Metal eyes'ın pigmentasyonları iyi; fakat su yeşili farın olduğu paletin kuru halde biraz zayıf. Islak kullanılırsa şahane :)) Teşekürler!

  Selen'cim, öncelikle teşekkür ederim. Avon'un online satışı ya da kapıda ödemesi yok. Temsilci aracılığıyla alınıyor. Ben Melal'den aldım son seferde (Morrmenekse.blogspot.com) çünkü Ankara'da tanıdığım temsilci yok. Ama Avon'un sayfasına bakarsan (avon.com.tr) en yakın temsilciye ulaşabiliyorsun bildiğim kadarıyla :)

  Herkese sevgiler!

  YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.