Yves Saint Laurent -Very YSL Make-up Palette (Marinella Perfumes)


16 Eylül 2013 Pazartesi

High-end markaların havaalanlarında Duty Free mağazalarında satılan seyahat setleri hep çok ilgimi çekmiştir. Bu yüzden de Marinella Perfumes'den gelen harika paketin içinden YSL'ye ait bu muhteşem palet çıkınca bir hayli sevindim! 

I always love the travel value sets of high-end brands sold at Duty Free shops of airports. Therefore, when this palette of YSL popped out from the box sent from Marinella Perfumes, it really cheered me up! 


Very YSL Make-up Palet, kutudan da görülebileceği gibi oldukça şık, fuşya renginde deri kılıfı ve mücevher gibi tutturulmuş YSL sembolüyle geliyor. İçinde bir allık, 4 renk far, 2 renk dudak parlatıcı (aslında ruj) ve ürünleri uygulamak için fırçalar var. İçinden önce, dış ambalajının güzelliği insanı yakalıyor! Bu paletin yanına yalnızca fondöten, göz altı kapatıcısı, rimel ve bir kaç fırçayı ekleyerek seyahate çıkmak gerçekten mümkün!

Very YSL Make-up Palette comes with a pretty chic, fucshia leather packaging with a jewel-lik YSL pendant on it. It has a powder blush, 4 shades of eyeshadows and 2 shades of lipcolours. The beauty of the packaging makes you fall in love at first sight! It really is possible to go on a vacation just by adding a foundation, concealer, mascara and a couple of brushes in your makeup bag together with this palette!


En başta söylemekte fayda var, ruj fırçası hariç, diğer fırçalar bu paletin hakkını vermiyor. YSL'den çok daha kaliteli fırçalar beklerdim. Fakat acil durumlar için palette bulunması yeterli ürünler. 

As to say the truth, the brushes -except for the lip brush- is not in line with the quality of this palette. I would expect a better set from YSL. However, they sure would work in case of emergencies.


Paletteki renklere gelirsek...

Coming to the shades of the palette...


Özellikle pembe-leylak tonlarında makyaj yapmayı sevenlerin bayılacakları türden renklerle dolu! / It is full of various products for those who loves pink-violet shades in their make-up!

Farlar, koyudan açığa gidiyor. Tozutma sorunları yok ve hepsi oldukça kalıcı. / The eyeshadows are placed from darker to lighter color. They do not get dusty during application and they resist on the eyelid for a fairly good amount of time:

Eyeshadow No: 4 Violet - Işıltılı, koyu, puslu bir mor. Rengini güzel veriyor. Gögleme için ideal. / Sparkling, dark, smokey purple. Pigmentation is good. Ideal for creating shadows and deeper looks.
Eyeshadow Quatre Lumiere No: 9 Taupe - Yine ışıltılı, boz kahverengi. Pigmentasyon orta seviyede, ama üst üste uygulanabiliyor. Göz kapağına uygulamada başarılı. / Again sparkling taupe color. Pigmentation is medium, but can be built to obtain more color. Lovely when applied on the eyelid.
Eyeshadow Quatre Lumiere No: 4 Parme - Işıltılı leylak rengi. Pigmentayson açısından zayıf. Aydınlatma amaçlı ya da göz kapağına renk vermek için kullanıyorum. / Sparkling violet. Pigmentation is weak. Used for highlighting or on eyelid.
Eyeshadow Quatre Lumiere No: 8 Rose -Işıl ışıl bir bebek pembesi. Pigmentasyon yine zayıf. Aydınlatma amaçlı ya da göz kapağına renk vermek için kullanıyorum. / A sprakly baby pink. Pigmentation is again weak. Used for highlighting or on eyelid.


Allık ise üzerinde YSL monogramıyla çok şık bir mat, uçuk pembe. NC-NW25'ten daha koyu ciltlerde belli olmayacağını düşünüyorum; fakat açık tenliler için yanaklara nefis bir renk veriyor. Tozutma sıkıntısı yok, kalıcılığı da oldukça başarılı.

The powder blush has a chic YSL monogram on it and it has beautiful pale rose color. I do not think that it will work well for skins darker than NC-NW 25, but for fair skin, it will give you a beautiful flush. It does not get dusty and its resistance is pretty good.


Dudak parlatıcılar ya da krem rujlar ise çingene pembesi ve pembe renklerinde. Yapıları oldukça güzel ve fırçaya çok rahat geliyor. Dudağı kurutmuyor ve pürüzsüz gösteriyor. Kalıcıklıkları ise inanılmaz! İstediğinizi yiyip içebilirsiniz, bozulmuyor!

Lipcolours are in dark and rose pink shades. They have a nice consistency and can be applied with the brush easily. They don't dry the lips and show them beautiful. The resistance is unbelievable! You can eat and drink whatever you want, you do not have to reapply!


Gelelim bu güzel paletle yaptığım makyaja... Çok az malzeme kullanarak da ortaya bir şeyler çıkarmak mümkün!

And the "very YSL make-up"... Usng very few makeup stuff, it is possible to deliver a nice-look!


YSL Effet Faux Cils Mascara
Beauty Blender
Sigma Blending Brush E25
Real Techniques Base Shadow Brush

Video on Marinella Perfumes YouTube Channel!


Eğer siz de Duty Free mağazalarında satılan bu setlere bayılıyorsanız, ve YSL'nin bu güzel paleti hoşunuza gittiyse, Marinella Perfumes'ten sipariş edebilirsiniz! Ayrıntılar için bana mail atabilirsiniz...

If you are also into these travel value sets sold only in Duty Free shops, and loved that ver YSL make-up palette, you can order it from Marinella Perfumes!

Renkli haftalar! / Have a colorful weekend!!!!

------------------------------------
NOT/PS: YSL -Very YSL Make-up Palet Marinella Perfumes tarafından gönderilmiştir. Yorumlarım tamamen objektiftir./ YSL -Very YSL Make-up Palette is sent from Marinella Perfumes for PR purposes. All comments presented here are unbiased.

--------------------------------------------------
Urban Decay Deluxe Eyeshadow Box palet hediye ettiğimiz çekilişe katılmayı unutmadınız değil mi? Şartlar basit: 1- Blogu takip et, 2- Marinella Perfumes'ten link paylaş, 3- Bu muhteşem paleti kazan! Daha fazla detay için TIKlayın!!!17 yorum

 1. Bu markayı bir sevemedim gitti! Farları ya pigment özürlü, ya da içinde simler yüzüyor.. Bir tek Görkem'in bayıldığı Touche eclat fondotenini merak ediyorum.

  YanıtlaSil
 2. Güle güle kullan demeyi unuttum yav::))

  YanıtlaSil
 3. Teşekkürler Luna'cım... ya evet, daha iyi bir şeyler bekliyor insan böyle bir markadan. Bu palet kullanışlı geldi bana, ama renkler daah pigmentli olsa daha memnun olabilirdim :) Öptüm!

  YanıtlaSil
 4. Tasarımı harikaymış <3 Keşke farları da iyi olsaydı. Kesin alırdım :)

  YanıtlaSil
 5. fondoten volupte ruj ve rimelleri dısında hiç bir ürünü ilgimi cekmıyo bu markanın ama set muhteşem gözüküyor.

  güle güle kullan

  YanıtlaSil
 6. sadece lipglosslarına bayılıyorum.. güle güle kullan :-))

  YanıtlaSil
 7. Güle güle kullan Başak'çım. Bu tip paletleri her zaman çok seviyorum ancak içindeki rujların kullanıldığında paletin tüm estetiğini bozduğunu düşünüyorum. Bu sebeple ruj yerine aydınlatıcı- bronzer olunca daha işime geliyor benim :)
  Bu paletin ruj renkleri çok hoşmuş.Güzel günlerde kullan canım :)

  YanıtlaSil
 8. chanel ve YSL farlarıyla aram düzelmedi gitti..Görüntü şahane ama pigment sorunu fena..Ancak böyle paletlere bayılıyorum, tatilde,seyahatlerde büyük rahatlık..Allık rengine ayrıca bayıldım..Güle güle kullan..

  YanıtlaSil
 9. Kontes evet, tasarım süper! Farlar da harika olmasa da idare eder. Ama tabii o fiyata böyle parmağını dokundurdun mu şakır şakır renk verecek far arıyor insan :) Sevgiler!!!

  YanıtlaSil
 10. Kova Kadınım, set süper. Farlar biraz daha pigmentli olsaymış tadından yenmezmiş... ama yine de seyahatleri gayet kurtarır :) Öperim!

  YanıtlaSil
 11. İrem'cim, çok sevilen bir marka değil anladığım kadarıyla :)) Sevgiler :))

  YanıtlaSil
 12. Makyaj kelebeği, evet o konuda haklısın. Yarın yazacağım MAC'in paletinde bu konuyu sade bir kapakla öyle güzel çözmüşler ki... Teşekkürler, sevgiler!

  YanıtlaSil
 13. Nilgün'cüm, YSL genelde far konusunda sorunlu sanırım; fakat geçen Ebru bir Chanel far gösterdi, inanılmaz bir şey! Gri-Gri olan, aklında olsun. Bu palet, pigmentasyon sorunu hariç çok kullanışlı. Ve allık her ne kadar açık renk gibi dursa da çok cici bir pembe, ben de bayıldım! Yakında bu paletle makyaj videosu geliyor :) Sevgiler!

  YanıtlaSil
 14. Paletin tasarımı çok şık o bile yeter! Güle güle kullan Başak'cım, makyajın da harika olmuş...

  YanıtlaSil
 15. Balm Jovi palette de aynı şekilde rujlar iyi gizlenmiş canım. Sevgiler :)

  YanıtlaSil
 16. Ayşegül'cüm, haklısın; tasarım o kadar güzel ki insan olumsuz yönlerini ilk bakışta algılayamıyor bile :)) Çok teşekkür ederim, öpüyorum çok!

  YanıtlaSil
 17. Makyaj Kelebeği, haklısın; Balm Jovi'nin tasarımı da harika! Uygun fiyata alınabilecek en iyi palet zaten kendisi :)

  YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.