DOA Kozmetik Cilt Serumu


26 Ekim 2013 Cumartesi

Doa Kozmetik son derece esprili bir şekilde bana ulaşıp bu serumu denemem için göndereceğini söylediğinde sevindim ve meraklandım. İçeriği temiz ve etkili bir serum bulma konusunu tamamen kapattığımı düşünüyordum hatta.


Doa Cilt Serumu (TIK ve TIK) 20 mL'lik spreyli cam şişede sunuluyor. Satış fiyatı 25 TL. Ben bu ürünü sabah-akşam kullandığımda 1,5 ayda bitirdim. Gündüz şişeden direkt yüzüme 2-3 fıs sıktım ve üzerine nemlendiricimi sürdüm. Gece ise yalnızca serumu sabah olduğu gibi kullandım, nemlendirici sürmedim. Hem sabah hem de akşam göz altlarıma da bu serumu uyguladım.

Nasıl bulduğuma gelirsek:


Neleri sevdim?
 • Spreyli cam şişede olması kullanım açısından hijyenik ve rahat. Yüzde bu şekilde kullanılan serumları/sıvıları seviyorum.
 • İçeriği gayet güzel, silikon vs içermiyor. Yağlı/cildi tıkayan bir tabaka hissedilmiyor.
 • Sabah uyandığımda cildimde yağlanma olmadı, nemi iyiydi.
 • Kore serumları gibi oldukça sıvı kıvamda, ciltte ağırlık hissetmiyorsunuz.
 • Tüm yüz ve göz çevresinde de kullanılabiliyor. Yani göz için ayrı serum almaya gerek kalmıyor.

Neleri sevmedim?
 • Spreyi ürünü eşit dağıtmıyor; bu nedenle yüze püskürtmeyi zorlaştırıyor. Sprey tasarımını biraz düzeltebilirler.
 • Cildim karma olmasına rağmen tek başına nemlendirme konusunda bana yeterli gelmedi. Üzerine yeniden nemlendirici kullanma ihtiyacı hissettim.
 • 1,5 ay kullanım süresi olarak kısa geldi. 
 • Doa Kozmetik'in blogunda vaad ettiği kırışıklık azaltma ya da biraz toparlama etkisini bu 1,5 ayda pek göremedim.

Özetle, kullanım-süresi/fiyat açısından yaklaşırsak, aslında piyasadaki ortalama cilt serumlarına yakın bir fiyatı olan; ama içeriğiyle onlardan ayrılan bir ürün. Çok mucizevi olmasa da, serum kullanmayı seviyorsanız, içi silikon ve petrol bileşiği dolu olan ve cildinizi yumuşatmış gibi gösterip aslında altındaki nemi emen ürünlerdense, bu seruma bir şans verebilirsiniz.

Ben bir serumdan daha fazla nemlendirme ya da toparlama beklediğimden yeniden almayı düşünmedim. Daha genç ciltler (30'dan genç) daha memnun kalabilir diye düşünüyorum.

Deneme fırsatı verdiği için Doa Kozmetik'e çok teşekkür ediyorum. 

NOT: Bu ürün Doa Kozmetik tarafından denemem için gönderilmiştir. Yorumlarım tamamen objektiftir.

--------------------------------------------------
Urban Decay Deluxe Eyeshadow Box palet hediye ettiğimiz çekilişe katılmayı unutmadınız değil mi? Şartlar basit: 1- Blogu takip et, 2- Marinella Perfumes'ten link paylaş, 3- Bu muhteşem paleti kazan! Daha fazla detay için TIKlayın!!!6 yorum

 1. Bende doa kozmetikten kazanmıştım bu ürünü henüz deneyimleme fırsatım olmadı. Başka başka serumlardan. Ama içerik olarak seninde dediğin gibi güzel bir ürün. Benimde cildim karma Kısa süre sonra deneyimleyeceğim bakalım nasılmış.
  Teşekkürler =)

  YanıtlaSil
 2. Yabanmersini, güle güle kullan :) Deneyimlerini yazar mısın buraya, merak ettim :)

  Sevgiler!!!

  YanıtlaSil
 3. benim cildim çok kuru, bu ürün çok geriyor, üzerine nemlendirici sürmem gerekiyor, 2.şişe bitmek üzere, açıkçası pek bir etkisini göremedim
  Tek avantajı gözaltı dahil her yere uygulanabilmesi

  YanıtlaSil
 4. Belgin, kuru ciltler için ben de pek yararı olabileceğini düşünmmemiştim. Formüllerini biraz geliştirmeleri gerekiyor sanırım. Ya da cilt tipine göre serumu ayırsalar daha iyi olabilir... sevgiler.

  YanıtlaSil
 5. İlk alanlardanım bu serumu.Yazın tatilde çok rahat kullandım bu serumu.Ama Ankara'nın nemsiz havasında yeterli gelmediği için bakım yağları ya da kremleriyle kullanıyordum.Şu an başka serum kullandığım için bıraktım kullanmayı ama yeniden almayı düşünüyorum.En azından içeriği doğal olduğu için.Ben iyice çalkalayıp elime sıkarak kullanıyordum.Yüze sıkmak pratik gelmedi bana.Uzun bir yorum oldu kusura bakmayın :)
  Sevgiyle kalın.

  YanıtlaSil
 6. Buralı Olmayan, uzun yorumları seviyorum, elinize sağlık :)

  Yüze sıkmak pratik değil, en azından mevcut ambalajıyla/sprey sistemiyle. Elde kullanmak yazdığınız gibi daha sağlıklı olur. Ve evet, Ankara'nın nemsiz havasında yetmiyor, hele ki kışın iyice destek gerekir. Fakat içi silikon dolu serumlardansa, illa serum kulanacaksam, Doa'yı ben de tercih ederim. Ben tamamen serum kullanmayı bıraktım, çünkü gerçekten istediğim gibi bir ürün sanırım bulamayacağım :) Sevgiler!

  YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.