MAC 2013 Yılbaşı Koleksiyonu: Stroke of Midnight Lip Bag -Nude!


25 Kasım 2013 Pazartesi

Şimdiye kadar MAC'in özel koleksiyonlarının hiçbiri beni bu yılbaşı koleksiyonu kadar çekmemişti diyebilirim. Bu senenin renklerine, tasarımına, kitlerine resmen bayıldım ve kayıtsız kalamadım! Geçen haftasonu yolum Kentpark MAC'e düşünce, yine çok sevdiğim MUA Okan ile karşılaşınca ve asıl almak istediğim Kinda Sexy ruj stokta olmayınca "mecburen" yılbaşı koleksiyonlarına yöneldim...


MAC'in 2013 için çıkardığı iki yılbaşı koleksiyonu var: Biri MSFlerden, allıklardan, farlardan, jel eyelinerlar, rujlar, glasslar, dudak kalemleri ve ojelerden oluşan Divine Night; diğeri ise çeşitli yüz, göz, dudak makyajı ve fırça setlerinden oluşan Stroke of Midnight. Bu iki koleksiyonu Makyaj Kelebeği incelemiş, okumak isterseniz TIKTIK

Divine Night koleksiyonundan bayıldığım ürün Macroviolet Fluidline oldu (51 TL). Stroke of Midnight koleksiyonundan ise Nude Eye Bag (145 TL), özellikle de bu setin içindeki Utterly Becoming Pro Longwear Paint Pot ilgimi çekti. Fakat Kentpark MAC'te bu set tükenmişti (MAC Online'da hala mevcut). Bu paint pot başka bir koleksiyonda çıkarsa, kaçırmayacağımı biliyorum.

Yukarıda da bahsettiğim gibi, kendime güzel bir "nude" ruj almak niyetiyle mağazaya girdiğimden, hedefimi çok şaşırtmayıp Lip Bag/Dudak Setlerine yöneldim! Okan MUA 

Bu sene dudaklarda iki renk var: ya "nude" ya da "bordo" kullanacaksınız!

dedi. Elimde iki-üç renk bordo ruj olduğu, nude ruj aradığım ve daha çok da koyu göz makyajı sevdiğim için Nude Lip Bag'e yöneldim hemen. İçindeki tüm ürünleri hem bir arada, hem de ayrı ayrı kullandığımda da bayıldım! 


Stroke of Midnight Lip Bag Nude seyahat boyu dudak kalemi (Boldly Bare), tam boy ruj (Cremesheen -Creme D'Nude), tam boy pırıltılı cremesheen lipglass/dudak parlatıcısı (Softly Lit) ve tüm bunları taşımak için son derece şık ve zarif bir makyaj çantasından oluşuyor. Ürün ambalajları bildiğimiz MAC formunda olmasına rağmen, yılbaşı şerefine renklendirilmiş, süslenmiş!


Sırf çantası bile satın alma sebebim olmuş olabilir. Hem dış tasarımı, hem de içi son derece zarif ve şık!


Cremesheen ruj Creme D'Nude, koleksiyona özel çıkan tam ten rengi bir ruj. Rengi mat, yapı olarak yumuşacık ve dudağa sürüldüğünde rengini yarı yarıya veren bir yapıya sahip. Kokusu oldukça hafif ve tatlı. Tek başına uygulandığında kalıcılığı zayıf; ancak dudağı kurutmuyor ve rahatça sürülüyor.


Cremesheen Lipglass Softly Lit, yine bilinen MAC "lipglass" yapısında, oldukça parlak. Uçuk somon rengi ürüne minik ışıltılar zerafet katmış. Yapış yapış olmadan, rahatça sürülen ve dudakta ağırlık yapmayan çok güzel bir ürün. Rujun üstüne uygulandığında rujun rengini iyice belirginleştiriyor. Tek başına dudaklara çok yumuşak bir hava veriyor. Bayıldım!!!


Lip Pencil/Dudak Kalemi Boldy Bare ise benim "nude" rujlarla kullanmaya bayıldığım renkte, tam dudak rengi, yumuşak ve son derece kalıcı bir ürün. Normal MAC dudak kalemlerinin yarı boyunda olmasına üzüldüm bile diyebilirim. Tek başına, üstüne şeffaf bir glossla; Lipglass'ın altına ya da rujun altına rahatlıkla kullanılabilecek türden, çok amaçlı bir ürün. Kalıcılığı harika! Üstüne sürülen ürünün de kalıcılığını arttırıyor. 


Yukarıda da bahsettiğim gibi, üç ürün hem ayrı ayrı, hem de birlikte kullanılmak üzere tasarlanmış. Renkler birbirini tamamlıyor. Hepsinin yapısı yumuşacık. Pigmentasyonları da gayet iyi... Bu seti kullanarak tamamladığım makyajları önümüzdeki günlerde blogfa bol bol göreceğinizi tahmin ediyorum. 


MAC 2013 Yılbaşı Koleksiyonu Stroke of Midnight Lip Bag Nude'u MAC mağazalarından ya da MAC Online'dan 115 TL'ye satın alabilirsiniz. Hiçbir şey almayacaksanız bile, bu güzel ve şık ürünlere yerinde bir göz atın derim!

İyi haftalar...14 yorum

 1. Cok cezbedici bir yazı olmus...korkumdan uzun bi zamandır girmiyorum mac e ama bu set fena celdi aklımı. Gule gule kullan bu arada ;)

  YanıtlaSil
 2. bayıldım güle güle kullan..son zamanlarda yaptığım çılgın alışverişler nedeniyle kendimi tutuyorum ama ne kadar dayanırım bu seriye bilmiyorum..

  YanıtlaSil
 3. güle güle kullan, gerçekten güzel setmiş

  YanıtlaSil
 4. Sana nude tonları çok yakıştırıyorum zaten, bu set tam senlik olmuş kuzum, güzel günlerde kullan inşallah! :)

  YanıtlaSil
 5. Canım benim çok güzel bir set seçmişsin güle güle kullan.
  Bu setle yapılmış makyajlarını görmek için sabırsızlanıyorum.Sevgiler :)

  YanıtlaSil
 6. Çok güzel canım. İyi günlerde kullan;)

  YanıtlaSil
 7. Eda'cım, ben de hayran kaldım :) Renkler sanırım fena cezbetti :))

  YanıtlaSil
 8. Sabiha, valla korkmakta haklısın aslında :) Ama koleksiyonu bir ellemek lazım, ben pek sevdim :) Sevgiler!!!

  YanıtlaSil
 9. Nilgün'cüm, valla yılbaşı zamanı demek, çılgınlık azmanı demek ama yine de aklın çelmeyeyim senin :) Sevgiler!!!

  YanıtlaSil
 10. Belgin, çok teşekkürler, sevgiler :)

  YanıtlaSil
 11. Aysel'cim, çok teşekkür ederim canım :) Nude'ları ben de seviyorum, bu sene her zamankinden çok seviyorum hatta. Yakıştırmana pek sevndim, öperim çook!!!!

  YanıtlaSil
 12. Makyaj Kelebeği, çok çok teşekkürler :) Ara ara ekleyeceğim makyajları, sevgiler ^_^

  YanıtlaSil
 13. Hilal'cim, çok teşekkürler canım, öperim!

  YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.