Bobbi Brown Gel Eyeliners: Black Ink, Caviar Ink, Sepia Ink


24 Aralık 2013 Salı

Mayıs ayından beri bayılarak kullandığım bu jel eyelinerların yazısını bu kadar geciktirmiş olmanın meşru hiçbir sebebi yok, olamaz. Geç olsun güç olmasın diyerek yazıma başlıyorum yine de...


Bobbi Brown jel eyelinerların methini pek çok blogda okuduktan sonra, Amerika seyahatime çıktığımda almaya karar vermiştim. Gidiş yolunda Heathrow Havaalanı'nda Black Ink ve Sepia Ink'i yanında seyahat boyu Ultra Fine Eyeliner Brush ile birlikte set halinde ve oldukça uygun bir fiyata yakalayınca almak istediğim tek renk olarak Caviar Ink kalmıştı. Onu da Amerika'daki bir Sephora'da attım sepete! 

Üstteki tek: Black Ink
Alt sol: Caviar Ink, sağ: Sepia Ink

Bu nefis ürünlerin ortak özelliklerinden başlayalım:
 • Yapıları yumuşacık ve kremsi, 
 • Fırçaya çok kolay alınıyor, göze çok kolay uygulanıyor,
 • Pigmentasyonları süper, tek darbede net rengi alabiliyorsunuz,
 • Kalıcıkları harika, siz makyajınızı temizlemeden gözünüzden silinmiyor,
 • Çift fazlı bir makyaj temizleyiciyle de zahmetsizce gözden temizlenebiliyor.

Ultra Fine Eyeliner Brush ise, benim şimdiye kadar kullandığım en en en iyi eyeliner fırçası. Kılları, uca doğru incelen yapısı, kalınlığı, herşeyiyle istediğiniz şekilde eyeliner uygulamanız için biçilmiş kaftan! Mayıs'tan beri oldukça sık ve hoyratça kullanıyorum; her uygulamadan sonra temizliyorum. Buna rağmen tek kıl dökmedi, bozulmadı, kopmadı. 2014 dilek listemin başında bu fırçanın tam boyu var!


Renkleri ayrı ayrı anlatmam gerekirse,

Black Ink: Tam bir siyah. Fakat simsiyah değil, göze uygulandığında bir tık açık kalıyor. Üst üste bir kaç kez geçilirse daha koyu bir renk elde edebilirsiniz. 

Caviar Ink: Puslu, soğuk, boz ama koyu bir kahverengi. Siyaha yakın, oldukça şık ve özel bir renk. İlk kez Makyaj Blogum'da okuyup bayılmıştım.

Sepia Ink: Aslında hiç aklımda olmayan bu renk, yukarıda bahsettiğim setten çıktı; iyi ki de çıkmış. Yumuşak tonda makyaj yapmak ve eyelinerı çok vurgulamak istemediğimde elim hep bu zarif renge gidiyor. Sütlü kahve renginde bu ürünü de çok seviyorum.


Daha önce pek çok kez bu eyelinerların her bir rengiyle makyaj örneği paylaştığım için, buraya yeniden eklemiyorum. Jel eyeliner seven, almayı düşünen herkese gözüm kapalı tavsiye ederim! Türkiye'de bu ürün 67 TL'ye satılıyor ve şu anda Boyner web sitesinde %20 indirimde...

Mutlu günler!6 yorum

 1. Caviar ınk tam benlikmiş :) Güzel günlerde kullan !!

  YanıtlaSil
 2. İyi günlerde güle güle kullan.Fiyatıda çok fazla değilmiş gayet uygun bence.Renkleride çok hoş.

  YanıtlaSil
 3. canımm ben hıc kullanmadım bobbi brown sen soyleyınce ben de alayım sımdı :)

  YanıtlaSil
 4. Caviar Ink çok özel bir renk Pekbilmiş :) Çok teşekkürler :)

  YanıtlaSil
 5. Aytül, kalitesi ve kullanım süresine göre bence fiyatı iyi! Daha çok çeşitli ve güzel renkleri de var, bakılası :) Sevgiler!

  YanıtlaSil
 6. Serap'cım, şimdiden güle güle kullan :))

  YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.