Durance Eau de Toilette -Coquelicot/Poppy/Gelincik! / L'Arc-en-ciel

Durance Eau de Toilette -Coquelicot/Poppy/Gelincik!


27 Aralık 2013 Cuma

Durance mağaza turumuzu anlatırken bu ödüllü parfümden ve %25 indirimimden bahsetmiştim. Yılbaşı alışverişimi yaparken, hani nispeten daha temiz olan bu markaya karşı koyamadım ve hazır elimdeki bütün parfümler bitmişken, indirimimi kullanarak oldukça uygun fiyata Durance Coquelicot (Gelincik) Eau de Toilette'i aldım. 


Aslında içeri girerken muhteşem, ferah, limonsu bir koku olan Mine Çiçeği (Verbana) kokusunu almayı planlamıştım, fakat yardımcı olan bey gelincik kokusuna da bakmamı önerdi. Daha önce kokladığımda zaten çok beğenmiştim. Ve karar vermekte de çok zorlandım. Fakat Coquelicot/Poppy EDT'nin temiz, hafif meyveli, daha çok çiçeksi ve biraz da sabunu hatırlatan kokusu bana kışın beyazlığını daha çok anımsattığı için gelincikte karar kıldım!


Tam "koku anlatmakta çok başarısızım" diye düşünüyordum ki Fragrantica'da bu parfümün de tanımlandığını gördüm -ve tanımlama benim yaptığıma çok yakın, yaşasın! Bu koku, "Gelincik çiçeğinin bir kokusu olsa, bu nasıl bir koku olurdu?" konulu bir yarışma sonucu ortaya çıkmış, yarışmayı da birincilikle kazanmış bir koku. Üstelik çok yeni, 2013 yılında piyasaya sürülmüş. Çok oturaklı bir koku değil, dolayısıyla gündüz kullanımına daha çok hitap ediyor gibi. Ama kalıcılığı bence güzel. İçinde gelincik ekstresi de bulunuyormuş...

Durance kokuyu şöyle tanımlıyor:

Doğal bir zarafete sahip olan bu küçük kır çiçeği, kırılganlık ve direncin harmanlanmış halidir.Tasasız günlerin kokusu.İçeriği:Gelincik özü. Rahatlatıcı ve ışıltılı çiçek ve meyve özleri.Gelincik kokusu, hafif  meyvemsi, limonsu bir nota ile başlar,Parlak ve hafif pudramsı bir çiçek buketiyle (gül, menekşe ve yasemin) devam eder.Hem saf hem rahatlatıcı olan yumuşak bir misk kokusu ile tamamlanır. %80 alkol ve Grasse’daki parfüm uzmanımızın yarattığı şık parfüm.Paraben ve phenoxyethanol içermez.Hayvanlar üzerinde test edilmemiştir.


Şişesi oldukça sade; fakat, etiket deseni muhteşem! Kokmuyor olsa da gelincik benim en sevdiğim çiçektir. Bu yüzden de bu parfümü çok çok sevmiş olabilirim. Eğer siz de çiçeksi, temiz, hafif pudralı hafif sabunumsu  ama taze kokulardan hoşlanıyorsanız, bir şans verebilirsiniz. 

Durance EDT'ler 100 mL olarak cam şişede satılıyor ve normal satış fiyatları 98 TL. Eau de Parfum olarak ise 10 mL'lik bilyeli cam şişede 49 TL'ye alabilirsiniz. Ayrıca, kokunun kalıcılığını arttırmak için sabunu, duş jeli ve vücut losyonu da mevcut (TIKTIK). 

Mis gibi bir Cuma ve mis gibi bir haftasonu diliyorum...

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.