NARS X Guy Bourdin Color Collection Holiday 2013 -One Night Stand Blush Palette/Allık Paleti / L'Arc-en-ciel

NARS X Guy Bourdin Color Collection Holiday 2013 -One Night Stand Blush Palette/Allık Paleti


13 Aralık 2013 Cuma

Bu ara bloglarda en sık okuduğunuz ve kozmetikseverler tarafından fazlasıyla maruz kaldığınız o meşhur allık paletiyle karşınızdayım: NARS X Guy Bourdin One Night Stand! 


Ben, diğer bloggerlardan farklı olarak böyle bir paletin varlığından Türkiye'ye geldikten sonra haberdar oldum ve açıkçası fiyatının ve işlevinin cazibesine kapılıp anında Sephora'dan aldım! Fakat, meğer François Nars'ın ilham kaynaklarından biri olan ve adına bu yeni yıl koleksiyonunu çıkarttığı Guy Bourdin'in sanatıyla ilgili olarak epey fırtınalar koparmış. Hatta, Temptalia ve Musings of a Muse paletle ilgili ayrıntılı yazı yazmayı reddetmişler. Guy Bourdin'in sanatıyla ilgili ahkam kesecek son kişi olabilirim; bu yüzden bu konuyu sadece bilginize sunmuş olayım... işin doğrusu, sürekli tüketimi körükleyip bir yerde güzellik sömürüsünün mihenk taşı bir sektörde olan bu "büyük" bloggerları bu anlamda çok samimi bulmasam da, okurlarının hassasiyetlerine değer vermiş olmalarını da takdirle karşıladım...

...dedikten sonra asıl konumuza dönüyorum artık! 

NARS'ın 2013 Yılbaşı koleksiyonuna ait bu paletin bu kadar ses getirmesinin nedeni çok basit: içinde bir aydınlatıcı, bir bronzer ve dört harika renk allık barındırması ve NARS'ın tek bir allığı ile (70 küsür TL) kıyaslandığında oldukça uygun olan fiyatı (155 TL). Standart NARS allıklarının 4,8 gr, bu paletteki allıkların her birinin 4 gr olduğu düşündüldüğünde fiyat/kalite oranı oldukça yüksek!


Palet bildiğimiz kauçuk NARS ambalajında, Guy Bourdin'e ait kırmızı grafik logosuyla beğenimize sunulmuş. Oldukça şık ve ince görünüşlü ambalajı tam çantaya atıp gün içinde ya da seyahatlerde hayat kurtarma görevi görecek türden. Paletin kapağındaki devasa ayna da uygulamayı kolaylaştırıyor.


Başta da söylediğim gibi, beni en çok cezbeden tarafı, hem aydınlatıcı, hem bronzer hem de bir kaç renk allığı aynı anda tek bir palette bulunduruyor olması. Bu tür paletler, pratik yapılması gereken özenli makyajlarda hayat kurtarıyor! Tüm renkler için söyleyebileceğim ortak şey oldukça pigmentli oldukları, buna karşın çok kolay uygulanıp çok kolay dağıtılabildikleri. Hepsinin kalıcılığı ise olağanüstü!

Devotee - Aydınlatıcı/Highlighter/Yeni: İçinde minik simleri olan krem rengi harika bir aydınlatıcı. Disko topuna dönüştürmeden cildinize verdiği ışıltılı nefis. Bu koleksiyon için özel çıkan renklerden. 

Laguna - Bronzer: NARS'ın en merak ettiğim ürünlerinden biri olan bu bronzer, yine içinde hafif altın ışıltılar barındıran çok doğal bir renk. Tek başına allık olarak bile kullanılabilecek kadar şık, konturlama yaparken hiç sırıtmayacak kadar doğal.

Mistinguette -Allık/Yeni: NARS'ın bu koleksiyona özel olarak çıkardığı allıklardan Mistinguette, paletteki tek mat renk. Soğuk tonlu, tam bir bebek pembesi fakat tende hiç çiğ durmuyor. Aksine, kış soğuğunda üşümüşsünüz havası veriyor.


Orgasm -Allık: NARS'ın en meşhur ve en cesur isimli allıklarından olan Orgasm pembe alttonlu bir şeftali. İçinde altın ışıltıları var. The Balm Hot Mama ile çok karşılaştırılsa da, Hot Mama şeftaliye dönükken, Orgasm daha pembe. Ve gerçekten adıyla uyumlu olarak yanaklara ateş basmış gibi nefis bir görünüm veriyor ve sağlıkla parlıyorsunuz!

Deep Throat -Allık: Yine NARS'ın meşhur allıklarından Deep Throat açık, altın yansımalı bir şeftali rengi. Açık tenliler için çok çok güzel ve asil duran bir renk. Hatta ben, pek çok makyajın joker rengi ilan ettim kendisini...

Goulue -Allık/Yeni: Bu paletin bence en güzel allığı Goulue! Koyu, mürdüme çalan nefis bir pembe; fakat benim tenimde hafif mercana da çalıyor. Renk mata yakın, ama doğal bir ışıltısı var. Bu paletteki koyu tenlere gidebilecek ve sonbahar/kışı çağrıştıran tek allık. Bence çok acilen asıl serisine almalı NARS bu rengi. Kışın elimin sürekli bu renge gideceğini düşünüyorum...


Bu hafta boyunca her gün makyajımda bu renklerden birini kullandım. Aşağıda bu nefis allıkların, aydınlatıcı ve bronzerın cildimde nasıl durduğunu görebilirsiniz! 

Devotee Highlighter-Goulue Bush-Laguna Bronzer

Devotee Highlighter - Mistinquette Blush

Devotee Highlighter - Deep Throat Blush

Devotee Highlighter - Orgasm Blush

Boyut olarak ufak olmayan, seyahatlarde taşımaya da son derece müsait bu nefis paletin tek kötü yanı, bence NC-NW 30 ve üstü için renklerinin çok çok açık olması. Bunun dışında, eleştirecek tek bir nokta bulamıyorum... 


Şu an sanırım bütün Sephoralar'da tükenmiş durumda, ama bazı mağazalar yeniden geleceğini söylüyor. Eğer bulamazsanız ama renkler hoşunuza gittiyse, zaten sürekli serisinde olan ürünler dışındakilerin benzerlerini Temptalia'nın ŞU YAZISINDA görebilirsiniz... Kısaca özetlemem gerekirse:

Devotee: NARS Debby Harry Highlighter benzeri
Mistinquette: MAC Well-Dressed benzeri
Goulue: The Balm Pinstripe, NYX Apricot, NARS Outlaw benzerleri

Palet olarak çok çok sevdiyseniz de, umarım bir şekilde bulup sahip olma şansınız olur! Bu arada, One Night Stand palet Sephora'ya özel olarak çıkarılmış, yani NARS'ın kendi mağazalarında ne yazık ki bulunmuyor...

Mutlu Cumalar ve keyifli haftasonları!!!!


-------------------------------------------------------
Turuncu Kasa ile Jane Iredale Longest Lash Mascara Black Ice hediye ettiğimiz çekilişimize katıldınız mı? Katılmadıysanız hemen TIKTIK!!!!22 yorum

 1. Bu yorum yazar tarafından kaldırıldı.

  YanıtlayınSil
 2. Bence Devotee ve Goulue'yi NARS permenant seriye almalı. Çok konuşulan iki renk oldu zira Begüm'cüm :) Umarım yeniden getirir Sephora, öperim!!!

  YanıtlayınSil
 3. Bu paleti almayı sadece Devotee için istiyorum cunku orgasm deep throat ve lagunanın tam boyu var ancak palet hiçbiryerde kalmamıs. Belki sephora yine getirecekmiş isim alıyorlar :)

  YanıtlayınSil
 4. Devotee mihtesem ama gercekten aradıgım aydınlatıcı diyebilirim :):)

  YanıtlayınSil
 5. Kesinlikle Begüm, çok şık ve piyasadki başka aydınlatıcılara benzemeyen bir ürün :)

  YanıtlayınSil
 6. Bu ürünüün methini duyuyorum hep ama kullanmadım, aydınlatıcı bilgiler teşekkürler

  YanıtlayınSil
 7. başakcım mistiquette bile çok yakışmış.. güle güle kullan canım.. sevgiler :-))

  YanıtlayınSil
 8. Teşekkür ederim İrem'cim, ben de her bir rengi kullanabilecek olmama pek sevindim ^_^ Öpüyorum, sevgiler!

  YanıtlayınSil
 9. Ne güzel paletmiş, hepsi bir arada :) Güle güle kullan ^.^

  YanıtlayınSil
 10. Teşekkürler Kontes'cim, gerçekten bana da çok çok kullanışlı geldi ^_^ Öperiiim!!!!

  YanıtlayınSil
 11. Harika ve ekonomik bir palet ama burda ki sephora da yoktu kaçırdığıma çok üzüldüm bu paleti =/

  YanıtlayınSil
 12. Bu paleti almazsam gözük açık gideceğim. :(
  Gerçi yavaş yavaş umutlarım tükendi.3 farklı Sephora'ya gittim 3ünde de yoktu. :(
  Güle güle kullan canım :)

  YanıtlayınSil
 13. Rica etsem mail adresinizi yazabilirmisiniz acaba? :)

  YanıtlayınSil
 14. Merhaba Ceyda, çok çok az sayıda gelmiş; tamam sınırlı üretim ama, gerçekten yakalayan kapabildi :( Umarım bir şekilde bulursun... Sevgiler!

  YanıtlayınSil
 15. Tek Aşk A*, umarım bulursun :( Sevgiler...

  YanıtlayınSil
 16. Aslı, mailini aldım; akşam yanıtlayacağım diye umuyorum :) Sevgiler!

  YanıtlayınSil
 17. ben gittim iki tane kaptım demeyi unutmussun:) bekliyorum sabırsızlıkla benimkini :)

  YanıtlayınSil
 18. Hahahaha, kargon hazır, bugün yola çıkıyor beybi :)))

  YanıtlayınSil
 19. ilk çıktığı günden beri aklımda kahrolsun bu işsizlik :D

  renkleri çok güzel cidden ve sana çok yakışmış ablacım hepsi ayrı ayrı güzel olmuş
  güle güle kullan

  YanıtlayınSil
 20. Ekin'cim çok sağol canım! Bu arada mailin var :) Öperim!!!

  YanıtlayınSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.