Sephora Waterproof Star Shadow/Liner: 02 Purple Night ve 03 Blue Night


19 Ocak 2014 Pazar

Sephora İndiriminden aldığım diğer iki makyaj ürünü de bu renkli jel eyelinerlardı.


Gördüğüm kadarıyla mor, mavi ve siyah olmak üzere üç rengi vardı. Ben mor ve mavisini dnemek için almayı tercih ettim. 

02 Purple Night tam bir mor. Parmakla aldığınız zaman yapısı yumuşak; ancaki göze uygulamak istediğinizde düz ve homojen bir hat çekmek çok zor. Pul pul dökülüyor ve net bir renk vermiyor. Ben de, Nihan Peri'nin önerdiği şekilde altına mor renkli bir kalem (Avon Glimmerstick Chromes -Vivid Grey) çekip eyeliner hattını üstüne çektim. Far olarak kullanmayı ise denemedim, belki far bazı olarak denenebilir. 


03 Blue Night ise ışıltılı bir mavi. Saks mavisine yakın bir rengi var. Yapı olarak mor olana benziyor. Dolayısıyla, morla olan deneyimden sonra, içimden bu renkle makyaj yapmak gelmedi. Yapabildiğim zaman buraya eklerim; ama çok umutlu değilim... Belki mavi ve az renk veren farlar için baz olarak kullanabilirim.


Mor olanı denediğimde gün boyunca gözümden dökülmedi ya da akmadı. Çift fazlı makyaj temizleyici ile de kolayca temizlendi. Her iki rengin swatch'ını aşağıya ekledim; Purple Night ile yaptığım bir makyaj örneği de burada...


NARS Violetta İkili Far, Avon Glimmerstick Chromes Vivid Grey, Sephora Waterproof Star Eyeshadow/Liner 03 Purple Night, La Roche Posay Mascara Respectissime, Rimmel ScandalEyes Eyeliner Nude

Bu eyelinerları Sephora indiriminden 5'er TL'ye almıştım. Biraz boşa harcadığım 10 TL gibi düşünüyorum şu an. Diğer alanlardan memnun kalan oldu mu? Ya da alternatif bir kullanma biçimi öneren çıkar mı?

Mutlu Pazarlar!4 yorum

  1. Aslında almayı düşündüm ama Nihan perinin paylaşımından sonra 5 Tl bile olsa almaya değmeyeceğini gördüm :) Sephora indirminden alışveriş yapmayan tek blogger benim galiba :))

    YanıtlaSil
  2. İsabet etmişsin Seda bence :) Sevgiler :)

    YanıtlaSil
  3. Renk güzel de, yapı maalesef Nazlı'cım :/ Muck!!!

    YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.