The Balm Put a Lid On It -Far Bazı


23 Ocak 2014 Perşembe

The Balm'ın bu çok heyecan uyandıran bazını sanırım 4-5 ay önceki bir Gratis indiriminde, ikinci ürüne %50 indirim fırsatıyla almıştım. Uzun zaman çekmecemde bekledikten sonra, Urban Decay bazlarımdan birinin bitmesiyle merakıma yenik düşüp açtım.


10 mL'den fazla, ince uzun ağızlı tüp ambalajda sunulan Put a Lid on It şeffaf ve silikon bazlı olduğunu hemen hissettiren yoğun bir yapıya sahip. Mercimek büyüklüğündeki kadar bir miktarı her iki göz kapağına da yetiyor. 


Göz kapağına uygulandığında, ilk başta yağlı ve kaygan bir his bırakıyor. Hatta "böyle bir şey farı nasıl sabitleyecek ki?" diye düşünüyorsunuz. Zaten, bazı uygular uygulamaz farınızı sürmeye kalkarsanız, homojen dağıtamıyorsunuz ve topak topak oluyor (bakınız aşağıdaki görsel). 

Sol taraf bazsız, sağ taraf Put a Lid on It ile...

Farın topaklanmasını önlemek için bazı uyguladıktan sonra 1-2 dakika bekleyip makyajıma öyle başlıyorum. Zaten, bazın kutusunun üstünde de bu şekilde kullanılması öneriliyor. Farların rengini belirginleştirdiği gibi, saatlerce (ben 12 saati test ettim ve onayladım) ilk sürüldüğü gibi kalmasını sağlıyor. Bu anlamda tam not aldı benden...


Özellikle indirim dönemlerinde daha da uygun fiyata alınabilecek bu baz 27 TL civarına Gratis mağazalarında satılıyor. Açıkçası şeffaf olması, dolayısıyla göz kapağının rengini eşitlememesi ve anında sabitlenmemesi nedeniyle benim yeniden almayı tercih etmeyeceğim bir baz. Fakat, baz olarak görevini son derece başarıyla yerine getirdiğini söylemeliyim. Tercih sizin...10 yorum

 1. ben de cok severek kullanıyorum bebeğim:*

  YanıtlaSil
 2. Güle güle kullan şekercim!!!

  YanıtlaSil
 3. Nars far bazı da çok başarılı

  YanıtlaSil
 4. Onu da duydum Kozmetik Delisi :) NARS da şeffaf ama sanırım. Ben daha çok göz kapağı rengini de eşitleyen bazları sevdiğime karar verdim :) Sevgiler!

  YanıtlaSil
 5. the balmın tek sevmediğim ürünü bu maalesef:( essense ı love stage kullanıyorum far bazı olarak çok daha memnunum:)

  YanıtlaSil
 6. Şebnem'cim, bekleyerek de denedin mi? Yani ben de pratik makyaj ürünlerini sevdiğim için böyle sür, bekle ki kurusun, vs vs işlerine gelemiyorum. Essence de aklımda olsun canım. Sevgiler!

  YanıtlaSil
 7. Too Faced'in sarı renkli Lemon Drop olanı renk eşitleme için kullanılıyor. belki ona bakabilirsin.

  YanıtlaSil
 8. O da aklımda olsun Didem, çok teşekkürler :)

  YanıtlaSil
 9. Ben bu bazı çok seviyorum.
  Ama Urban Decay Primer Potion'un Eden rengi tam size uygun. Ben far uygulamadığım zamanlarda kullanmaya kıyamıyorum fakat göz kapağının rengini çok güzel dengeliyor :)

  YanıtlaSil
 10. Irmak'cım, öneri için çok teşekkürler! Aklımda olsun :) Sevgiler!!!

  YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.