Ruj Aşkına: Avon Ultra Color Absolute Rujlar -Pink Renewal, Creamy Melon, Red Velvet


11 Şubat 2014 Salı

İki hafta önce Avon'dan harika bir Sevgililer Günü hediyesi aldım; üstelik de -her zamanki gibi- son derece şık bir sunumla! Gerçekten bu nefis sunumun ötesine geçmek zor olsa gerek...


Bu nefis kalp şeklindeki kutudan esprili bir kupa, Ozan Çolakoğlu'nda neşeli bir single ve 3 adet yeni Ultra Color Absolut Ruj çıktı!! Avon rujlarını pek seven biri olarak, bu paketten çıkan sürprize tabii ki bayıldım! 


Ultra Color Absolute Rujlar için Avon alıştığımız siyah ambalajını değiştirmiş ve tam bahara ya da bu ayın sevgi havasına uygun şeker gibi pembe ambalajlar yapmış! 


Avon Ultra Color Absolute Ruj ile Avon dudaklara 6 güzellik takviyesi içeriyor: Kolajen, E vitamini, Phytol, C vitamini, güneş koruması ve %50 nemlendirici içerik. Gerçekten de sürümü oldukça kolay, nemli duran, dudağı kurutmayan yapıya sahip rujlar. Yapıları saydama yakın ve açık renklerde dudaktaki kusurları gösterebiliyor. Kalıcılıkları yüksek değil. Bir de, Avon'un bütün rujlarıyla yaşadığım sanki dudağıma incecik kum bulaşmış da dişlerime geliyormuş hissini bu rujlarda da yaşadım. Niye bu hissi veriyor bilmiyorum... Fakat renklerine ve dudaktaki nemli, parlak duruşuna bayıldığım için bu kısmı görmezden gelerek kullanıyorum. Son olarak, rujların hepsi muhteşem kokuyor!!

Soldan sağa: Pink Renewal, Creamy Melon, Red Velvet


Pink Renewal uçuk, oldukça soğuk alt tonlu bir bebek pembesi. Ne zamandır böyle bir ruj arıyorken şansım yaver gitti, paketimden çıktı. Koyu ve romantik göz makyajlarını tamamlamak için ideal bir seçim. Uygulamadan önce dudaktaki kusurları gidermekte yarar var. 


Creamy Melon muhteşem bir somon rengi. Kaybettiğim Bobbi Brown Creamy Lipcolor Coral Pink'e oldukça benziyor, belki daha açığı olabilir. Oldukça canlı, göz alıcı bir rengi var. Kahverengi makyajlarla da güzel gidiyor; ama asıl bronz tende yazın muhteşem duracağını düşünüyorum. Yine, uygulamadan önce dudaktaki kusurları gidermekte yarar var.


Red Velvet ise turuncu alt tonlu, yine opak olmayan yapıda, parlak duran harika bir kırmızı. Kırmızı rujları sürmek zordur; bu ruju ise oldukça rahat uuygulayabiliyorsunuz. Ben yapısını ve rengini Chanel Rouge Allure Coromandel'e çok benzettim! Biraz daha koyu bir kırmızı yalnızca. Diğer iki rengin aksine dudak kusurlarını ortaya çıkarmıyor. 


Soldan sağa: Red Velvet, Pink Renewal, Creamy Melon

Avon Ultra Color Absolute rujları bu ayki 2 numaralı katalogdan indirimli olarak 13,90 TL'ye alabilirsiniz. Normal satış fiyatı 20 TL. 

Bu özenli ve mutluluk verici paket ve güzel rujlar için Avon'a çok çok teşekkür ediyorum. Rujların dudakta nasıl durduğunu daha sonraki makyajlarımda görebilirsiniz... Sevgiler!4 yorum

 1. Ben bu serinin rujlarını pek beğenmedim yani renkler bana pek hitap etmedi bir tek ripe rose rengini beğendim belki sadece onu alırım.:)

  YanıtlaSil
 2. avonun rujları cok hos **-*

  YanıtlaSil
 3. Ben diğer renkleri çok detaylı incelemedim Melal'cim ama bana gelen renkleri pek tuttum :) Bir de ambalajları beni benden aldı ^_^ öperim!!!

  YanıtlaSil
 4. The Bircan, ben de seviyorum :)

  YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.