Kaş Şekillendirme ve Kaş Kalemleri: Artistry Automatic EyeBrow Pencil -Soft Black ve L'Oreal Color Riche LeSourcils Eyebrow Pencil-303 Deep Brown / L'Arc-en-ciel

Kaş Şekillendirme ve Kaş Kalemleri: Artistry Automatic EyeBrow Pencil -Soft Black ve L'Oreal Color Riche LeSourcils Eyebrow Pencil-303 Deep Brown


2 Mart 2014 Pazar

Kaşlarım ince, seyrek ve nispeten şekil yoksunu olduğu için farla, kalemle, jelle, kısacası her türlü yöntemle doldurmayı dönem dönem deniyorum. Arada boşluklar olduğu için, saçlarıma gölge yaptırmadığım dönemlerde en iyi ve hızlı sonucu kaş kalemleriyle alıyorum! Bu iki kaş kalemini de canikom İnci'm hediye etti bana. Çook teşekkürler fıstığım!!! 

(NOT: Evet, bu ara hep hediye ürün yazısı yazıyorum ama bir anda çok oldu ve hem severek kullanıyorum, hem de bir teşekkür etmem gerekiyor... arada kendi aldıklarım da var şaşırtıcı olarak, onlara da yer vereceğim, söz!)


Artistry Automatic Eyebrow Pencil -Soft Black, Serap'ın etkinliğinde hediye edilen ürünlerden biriydi. İnci'ye renk açık kalınca bana hediye etti. Birinde kaş fırçası olan iki uçlu bir kalem. Kalemin kaş doldurmak için olan kısmı refill ürünle doluyor. Yani, renk uymazsa, daha sonra başka renk bir refill alarak mekanizmayı kullanmaya devam edebiliyorsunuz.


Kalemin ucu incecik ve benim sevdiğim tarzda. Bu tür uçlarla kaş doldurmak çok kolay oluyor. Renk siyaha çalan, soluk bir kahve. Bende biraz sert dursa da, fırçayla taradığım zaman daha iyi sonuç alıyorum. Kalıcılığı süper! Bütün günü kurtarıyor.

L'Oreal Color Riche EyeBrow Definer -303 Deep Brown ise L'Oreal'in en güzel kalem serisi Color Riche'in kaş kalemi. Renk olarak tam benim kendi saç ve ten rengime uygun, hafif kızıllığı da olan bir kahverengi. Yine bir tarafında kaş şekillendirmek için fırçası olan çift uçlu bir ürün. Kalem kısmı normal göz kalemi formatında; dolayısıyla Artistry kaleme göre kaş doldurmak bir miktar daha zor; ama ucunu iyice sivriltip kullandığımda sorun yaşamıyorum. 


303 Deep Brown rengi içinde hafif kızıllık da olan bir kahve. Benim saç ve ten rengimle birebir uyumlu oldu; ama yeniden gölge yaptırırsam bir miktar koyu kalabilir. Ama yaklaşık bir yıl böyle bir şeye girişmeyeceğimden kullanmamda sıkıntı olmayacak.

Sol: Artistry -Soft Black, Sağ: L'Oreal -303 Deep Brown

Üst: doldurulmamış, yalnızca taranmış kaşlar, Alt: Doldurulmuş (ama yine de asi) kaşlar
Kaş Kalemi: L'Oreal Color Riche Le Sourcils -303 Deep Brown

Kaş farlarını de sevmeme karşın pratikliği ve hızlıca uygulanabilmeleri nedeniyle kaş kalemleri en sevdiğim kaş şekillendirme ürünleri oldu bu dönem. Özellikle bu iki kalemin fırçalı oluşu -ve fırçalarının da çok işlevsel olması-, renkleri ve performansı beni çok memnun etti. Her iki ürünü de kaş doldurmak zorunda olan herkese öneririm! 

Mutlu pazarlar!!!6 yorum

 1. Kaş kalemlerini ben de çok seviyor ve senin gibi daha pratik buluyorum,farları kullanmaya alışamadım hala./
  Loreal'in bu kalemlerine mutlaka bakıyorum <3
  Göz makyajı harika!

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Nazlı'm far da kullandım da bir ara, kalem çok pratik yahu :) Her ne kadar kaçları döküyör deseler de fırt fırt sürüyorum :) Bak bence de L'Oreal'e, çok beğendim ben :) Öperim!

   Sil
 2. Bak şimdi l'oreal'i merak ettim. İçinde kızıllık varsa benim saç rengime de uyar belki. Not alıyorum canım:)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Canım, kızıllık var ama belki şu anki saç rengine hafif koyu kaçabilir. Bendekini bir denersin :) Öperim çok!

   Sil
 3. O değil de gözler bildiğin ateş ediyor yalnız bil yani, vurdun bizi zalım :D ben sadece bir kere kalem denedim onda da "baş döndüren dolgun kaşlar" dım resmen bağırıyordu kaşlarım ben dolduruldum diye, ondan sonra hep far kullanmaya başladım, zaten sadece kaşın başladığı yeri doldurduğumdan çok da zamanımı almıyor. Sende hiç öyle durmamış ama bağırmıyor yani, sevdim
  Öptüm çok

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Hahahaha, Aylin çok şekersin :))Ya normalde kaşlarım açık renk ve cılız olduğu için kalemle normale dönüyor sanırım. Daha yoğun kaşlarda far daha doğal duruyor olabilir. Herkes kendine göre en uygununu buluyor :) Teşekkür ederim tatlı sözlerin için, ben de öperim çook!!!!

   Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.