MAC Prep+Prime Highlighter -Light Boost / L'Arc-en-ciel

MAC Prep+Prime Highlighter -Light Boost


26 Nisan 2014 Cumartesi

İki hafta önce Francesca ile sizlere hediye edeceğimiz allığı seçmek için Tunalı MAC Mağazasına gittik. Tunalı'yı seçmemizin nedeni, Pınar MUA'nın artık orada çalışıyor olmasıydı aslında. Kendisi çok ilgili ve bilgili bir MUA, çok da şeker. Hem bizlere allık seçiminde yardımcı oldu, hem de bana bu güzel aydınlatıcıyı (kendisini ben göz altı kapatıcısı olarak kullanıyorum ama) önerdi. 


Benim göz altlarımda çok fazla morluk sorunu yok -ya da ben olmadığını düşünüyorum. Ama bolca kuruluk ve ince çizgi var. Dolayısıyla, kapatıcılıktan ziyade çizgilerime dolmayan, kuru durmayacak ürünleri bulmaya çalışıyorum. Pınar MUA da bu sorunum için MAC Prep+Prime Highlighter'ı önerdi. Aydınlık görünüm daha çok hoşuma gittiği için Light Boost rengini seçtik birlikte. Lightboost, sarı alttonlu bir krem rengi ve tam bana uyduğunu düşünüyorum.


MAC Prep+Prime Highlighter fırçalı bir ürün ve arkasındaki kapağı çevirdikçe ürün fırçanın ucuna geliyor. Oldukça ince yapılı bir ürün, kolay dağıtılıyor ve yediriliyor. Bitişi de kuru değil, çok ıslak (rimeli akıtacak türden) da değil. Tam sevdiğim gibi, nemli ve aydınlık. Pınar MUA elmacık kemiklerine doğru ürünü uygulayıp fırçayla tüm göz altıma yedirmemi önerdi. Ben de öyle uyguluyorum.

Sol tarafta MAC Prep+Prime Highlighter -Light Boost, sağ tarafta ürün yok

İnce yapısı ve çizgilere dolmayışıyla (ya da minimum dolmasıyla diyelim) oldukça sevdiğim bir ürün oldu.  Ben yalnızca göz altıma değil, elmacık kemiklerime, burnumun üstüne, dudak üstüme, çeneme ve iki kaşımın arasına da uygulayarak daha aydınlık bir ifade elde etmeye çalışıyorum.

Sol: Yalnızca sol göz altında MAC Prep+Prime Highlighter Light Boost var, BB krem üstüne
Sağ: Tüm yüzü BB krem üstüne MAC Prep+Prime Highlighter Light Boost ile rötuşladıktan sonra

Kalıcılık olarak ise bütün günü götürmediğini düşünüyorum; ama çantada taşıyıp tazelemek mümkün. Ama, aşağıdaki fotoğrafta göreceğiniz gibi, gün sonunda çizgilere dolması minimum düzeyde.


MAC Prep+Prime Highlighter'ı MAC Mağazalarından ya da MAC Online'dan 82 TL'ye satın alabilirsiniz. Gramajı fazla olmadığı için çok ekonomik bir ürün olduğunu düşünmüyorum; ama, benim çok işime yarıyor. Mutlu haftasonları!4 yorum

 1. Aydinlik goruntu gercekten farkettirmis. Guzel gunlerde kullam Basak'cigim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler Gözde'cim, sevgiler, öpücükler!!! :)

   Sil
 2. Güle güle kullan canım, ben de bir ara gidip denesem iyi olacak ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler Ayşin'cim, evet bir denemekte yarar var, ben sevdim :) Öperim!!!

   Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.