NARS Radiant Creamy Concealer (Light 3 Honey) ve NARS Pro-Prime Instant Line&Pore Perfector / L'Arc-en-ciel

NARS Radiant Creamy Concealer (Light 3 Honey) ve NARS Pro-Prime Instant Line&Pore Perfector


30 Nisan 2014 Çarşamba

NARS'ın merak ettiğim bu kapatıcısını Serap'cığım Ankara'ya geldiğinde birbirimizde pek beğenip almıştık. Fakat, benim kuru göz altlarımda pek başarılı sonuç vermediği için bir süredir kullanmıyordum. Sonra geçenlerde NARSissist paleti almaya gittiğimde Oğuz MUA Pore&Line Perfector'ı gösterdi. Ve Radiant Creamey Concealer'ı bu baz üzerine uyguladığımızda oratay çıkan sonucu epey sevdim... hazır elimde kapatıcı varken, bazı da alarak hem denemek hem de kullanamadığım kapatıcımı değerlendirmek istedim.


NARS Radiant Creamy Concealer, adında geçtiği gibi son derece yumuşak, kremsi yapıda ve örtücü bir kapatıcı. Her NARS ürününde olduğu gibi, kapatıcılığın ve aydınlatmanın yanında cilt bakımını (ton eşitsizliğini dengeleme, nemlendirme, sıkılaştırmayı) da vaat ediyor. Bakım kısmını görecek kadar uzun süredir kullanmıyorum; ama orta-yüksek arası kapatıcılığı olan ve göz altına aydınlık görünüm veren bir ürün.


Ürün sünger aplikatörlü zarif NARS ambalajında sunuluyor. Aplikatöre tek seferde gelen ürün tek göz altı ve çevresi için yeterli. Bendeki rengi Light 3 Honey. Bej-pembe alt tonlu bir renk. Aslında kendi tenime çok uygun bir renk ve NARS Pure Radiant Tinted Moisturizer Alaska rengiyle mükemmel uyum sağlıyor. Dolayısıyla ben, aydınlık bir görünümden ziyade, eşitlenmiş bir ten makyajı elde etmiş oluyorum. 


60-70 TL civarında bir fiyata sahip olan bu kapatıcıyla ilgili şikayetime gelirsek, benim kuru ve çizgilenmeye müsait göz altlarımda çizgilere doluyor ve kuruyor. Yaani, genç ya da genetik olarak nemli/kırışıksız göz altları için daha uygun. İşte bu noktada imdadıma NARS Pro&Prime Instant Line&Pore Perfector yetişti.


İçeriği bolca silikondan oluşan bu baz çizgilerin ve gözeneklerin görünümü anında hafifletmeyi ve uzun vadede de bakımı yapmayı vaat ediyor. Bu kadar silikon içeriğiyle bakım kısmında başarılı olabileceğini düşünmüyorum; ama, anlık olarak ince çizgilerdeki etkisine bayıldığımı söyleyebilirim! Gözeneklerde ise belirgin bir etkisini görmedim.


Bileğimin üst kısmına bakarsanız, çizgileri hafifletmedeki başarısını açıkça görebilirsiniz. Eğik ucu sayesinde göz çevresine ve istenen her ince çizgiye (alın, dudak kenarı, vb.) rahatça uygulanabiliyor, yağ gibi kayıyor. Bu ürünle ilgili şikayetim ise 76 TL'lik bir ürün için miktarının azlığı ve ürünün bir süre sonra kırılarak çevirmeli ambalajından çıkması. 

Peki ben bu ikiliyi nasıl kullanıyorum?


NARS Pro-Prime Instant Line&Pore Perfector'ı göz çevreme, dudak çizgilerime ve bazen de gözeneklerime uyguluyorum. Parmağımla hafifçe tampon hareketler yaparak yediriyorum. Daha sonra NARS Radiant Creamy Concealer'ı göz pınarının alt hizasına uyguluyorum. Real Techniques Deluxe Crease Brush ile göz pınarından başlayarak gözün dışında doğru yayıyorum. 

Instant Line&Pore Perfector sayesinde yumuşayan göz altlarımda kapatıcı yağ gibi kayıyor ve tüm gün çizgilere dolmuyor. Ayrıca çok doğal ama pürüzsüz duruyor. Yalnız, kaygan yapı nedeniyle kapatıcımın kalıcılığının azaldığını da fark ettim. Gün içinde tazeleme gerekiyor.


Yukarıda: Sağ gözde kapatıcı ya da primer yok, sol gözde var
Aşağıda: Her iki gözde de primer ve kapatıcı var

Bu üçlüyü göz altı kapatmada kullanmayı epey sevdim doğrusu. Primer kapatıcıdan daha çabuk biteceği için yeniden almayı düşünebilirim. Ama tek başına kapatıcı bir daha tercihim olmayacak.

8 yorum

 1. Primer çok ilginçmiş, lip balm gibi :)
  Nars kapatıcı da ilk denediğiniz gün güzel durmuştu aslında, sonradan çizgilenmesi kötü olmuş :(

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Demre'cim, ben alırken böyle olacağını az çok tahmin ediyordum ama duruşu hoşuma gitmişti. Neyse şimdi primer ile rahatça kullanıyorum. Tabii primer kapatıcıdan önce biteceği için bir kaç sefer daha kendisini almam gerekebilir :))) Öperim!

   Sil
 2. Kuruysa hiç bana gore degil ama baza kesinlikle bakacagım:)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Kuruyor valla Begüm'cüm ne yazık ki... baz ilginç bir ürün, mağazada bir denemeni öneririm :) Öptüm!

   Sil
 3. Nars'ın bu kapatıcısını merak ediyordum ama kurutma ve çizgilere dolma sorunundan ötürü vazgeçtim gitti.:)
  Aklımda bir de MAC'in Pro Longwear kapatıcısı var o da kurutuyor deniliyor ama bir deneyeceğim bakalım nasılmış:)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ayşe'cim, MAC ProLongwear'dan da kaç. Ben bir kere mağazada denedim. Evet müthiş kalıcı; isminin hakkını veriyor ve kapatıcı da... fakat çizgi çizgi çizgi.... NARS'ın bu tüpünü azmedip bitirirsem bir daha almam mesela, Pro Longwear da almayacağım kapatıcı listesinde... Öperim!

   Sil
 4. Bu kapatıcıyı almaktan sırf bu yüzden vazgeçmiştim ince mimik çizgilerine dolup yetmezmiş gibi kurutma yapıyor.. Yağlı göz altları olanlar sevebilir belki.. Neyse ki sen durumu kurtarmışsın güle güle kullan :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle Ceyda, kırışıksız ve kurumayan göz altları için güzel olabilir ama onun dışında gerçekten çok zor yapısı. Primer'la ancak kullanabildim :) Teşekkürler, sevgiler!

   Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.