Basın Bülteni: Gençlerin Tercihi Online Alışveriş (Vitringez.com)


24 Mayıs 2014 Cumartesi

Gençlerin Tercihi Online Alışveriş
Modanın Arama Motoru vitringez.com, gençlerin online alışveriş alışkanlıklarını gösteren bir infografik hazırladı. İnfografik verilerine göre online alışveriş gençlerin %58’inin ilk tercihi olurken, genç kızlar internet üzerinden en fazla kıyafet ve parfüm, genç erkekler ise daha çok ayakkabı, saat ve güneş gözlüğü almayı tercih ediyorlar.Türkiye’nin alışveriş alışkanlıklarını değiştirmek amacıyla kurulan ‘’Moda’nın Google’’ı vitringez.com’un gençlerin online alışveriş tercihlerini ortaya koyduğu infografikte gençlerin online alışverişi sevdiklerini ve tercih ettiklerini gösteriyor.

%35 Kızlar, %23 Erkekler
Çalışmaya göre 18 – 30 yaş arasındaki gençlerin %58’i alışverişlerini internet üzerinden yaparken bunların %35’ini kızlar, % 23’ünü ise erkekler oluşturuyor.

Kızlar Daha Uzun Süre Alışveriş Yapıyor
Gençlerin büyük bir bölümü alışverişi daha çok haftanın Çarşamba ve Perşembe günleri akşam 08.00 ile 00.00 saatleri arasında yapıyor. Kızlar daha fazla bir sürede alışverişlerini tamamlarken genç erkekler ise daha hızlı karar verip alışverişi sonlandırıyor. 

Kız ve Erkeklerin Tercihleri de Farklı
Genç kız ve erkeklerin online alışveriş özellikleri gibi tercihleri de birbirinden farklılık gösteriyor. Kızlar internet üzerinden en fazla kıyafet ve parfüm almayı tercih ederken, erkekler ayakkabı, saat ve güneş gözlüğü satın alıyor. Kızlar medium, erkeler ise daha çok large bedenleri seçiyor. Kızların online alışverişte favori renkleri kırmızı ve siyah iken; erkeklerin ise daha çok beyaz, siyah, gri ve asker yeşili renklerinden oluşuyor.Hiç yorum yok

Yorum Gönder

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.