Rapunzel Secret Kömür Özlü Saç Bakım Maskesi


12 Mayıs 2014 Pazartesi

Hem Gülsen'in hem de Kübra'nın etkinliğinde elime geçen bir saç maskesi Rapunzel Secret. İlk başta "kömür özü" içeriği bana tuhaf gelse de, maskenin içeriğini okuyunca bildiğimiz kömürle çok da ilgisi olmadığını anladım.


Bu maskenin 20 mL'lik boyu benim kısa sayılacak saçlarıma 4 seferlik kullanım için yeterli oldu. Bu ambalajından maskeyi almak açıkçası biraz zahmetli, ama orijinal ambalajı daha kullanışlı olur diye düşünüyorum. Ürün füme renkli yoğun bir balsam. Şampuandan sonra nemi alınmış saçınıza, saç derisine temas etmeden saç boy ve uçlarına, yıpranmış bölgelere yoğunlaşarak uyguluyorsunuz. Saç derisine temas ettirmemeniz bence de iyi olur; çünkü silikon içeriyor. 10-15 dakika kadar saçtra beklettikten sonra durulamanız tavsiye ediliyor. 


Açıkçası hiçbir banyoda 10-15 dakika zaman geçiremediğim için (çocuk(lar)la öyle bir zaman lüksüm de yok) maskeyi her seferinde 5 dakika saçlarımda tutabildim. Fakat yine de sonuçtan çok memnun kaldım! Öncelikle, saçlarım son derece kolay tarandı. Çok kolay şekil aldı ve şeklini de saçımı yıkamadığım günler boyunca muhafaza etti. Bu aralar saçlarımın garip kesiminden dolayı benim için en önemli kısmı buydu aslında. Saçlarımın çabuk yağlanmaması da ayrıca hoşuma gitti.


Hacim verme konusunda çok çok başarılı bulmadım. Henüz 4 kez kullandığım için saçların onarılmasıyla ilgili de bir yorum yapamayacağım. Fakat şimdiye kadar kullandığım pek çok saç maskesinden çok daha fazla beğendim. Yıkama sonrası ekstra ürün kullanmadan saçlarımı şekillendirebilmem ve saçımın bu şeklini koruyarak yumuşacık kalması çok hoşuma gitti!

Rapunzel Secret Kömür Özlü Saç Bakım Maskesi'nin 50 mL'sini 35 TL'ye, 200 mL'sini ise 89 TL'ye Rapunzel Store'dan alabilirsiniz. Elimde bir saç maskesi olmasına karşın ben 50 mL boyunu sipariş etmeyi düşünüyorum. 

Mutlu Haftalar!!!

----------------------------
NOT: Oriflame'in yeni çıkan TheONE Makyaj Serisi'nden harika ürünler kazanmak için BURAYA lütfen :) Herkese bol şans...2 yorum

  1. dün ilk defa denedim bunu saçlarımı kolay açtı ama daha başka bir yorum yapmak için daha erken tabi..

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Benim bu aralar denediğim en iyi saç maskesi kesinlikle İrem'cim... hiçbiri bunun kadar yumuşatıp şekil aldırmıyor :) Öperim!

      Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.