Turuncu Trendi: China Glaze -Life Preserver


2 Mayıs 2014 Cuma

Bu senenin yükselen trendi turuncu malum. Her tür turuncu tonu ilkbahar-yaz sezonunda kıyafetlerde, tırnaklarda, makyajda arz-ı endam ediyor. Benim de çok sevdiğim bir renk ve herşeyde kullanmayı seviyorum. China Glaze Life Preserver oje ise turuncunun daha günlük kullanılabilecek, sakin ama hoş bir tonu.


China Glaze ojelerin fırçası ince olmakla birlikte çok rahat sürülüyor bana göre. Genelde tek katta da iyi sonuç alıyorsunuz; ama iki katta tam opaklaşıyor. Yapısı ne parlak, ne mat. Simsiz, ışıltısız bir oje ve bence iş yerinde bile kullanılabilecek, hafif kiremite de çalan bir turuncu.


Bu ojeyi kullanarak H&M'den almış olduğum bir hırkamın modeline benzer bir nail art yapmaya çalıştım. Beyaz oje H&M'den, yeşil ise sevgili Seregon'un bana gönderdiği Betty Boop Ottoman rengi. 


China Glaze ojeler çok çok dayanıklı değil ve çok çabuk da kurumuyor. Ama yine de kuruma hızları fena sayılmaz. Benim en sevdiğim özellikleri iyi renk vermeleri ve 3-free olmaları! Fiyatları genelde 18 TL civarı. Tanaçan'dan ve İstanbul'daki Gratis mağazalarından alabilirsiniz. Ben bu güzel ojeyi indirimli olarak Güzellik ve Bakım Fuarı'ndan 8TL'ye almıştım.

Ayrıca, alternatif bir turuncu olarak daha önce yazdığım O.P.I Hot and Spicy'ye bakabilirsiniz (TIKTIK).

Mutlu Cumalar!!!!

NOT: Yarın Oriflame'in yeni makyaj serisi The One serisi blogda olacak, uğramayı unutmayın :)Hiç yorum yok

Yorum Gönder

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.