Avon Anew Clinical E-Defence Multi Shield Lotion SPF 50


6 Haziran 2014 Cuma

Aylar önce Avon'dan Anew Clinical E-Defence serisinin gündüz ve gece kremi elime ulaşmıştı. Hamilelikte kimyasal güneş filtresi kullanmadığımdan ve gece kremi ihtiyacım da olmadığından kullanmayı ertelemiştim. Doğumdan sonra evde UV filtreli yüz nemlendiricisi ararken elime bu krem geçti ve SPF 50 içerdiğini de görünce pek sevinerek kullanmaya başladım. 

Öncelikle, Avon Türkiye'ye bu güzel gönderimi için çok çok teşekkür ediyorum!


Şık, pompalı, cam bir şişede sunulan ürünün pompa dozu çok iyi ayarlanmış. Benim tüm yüzüme tek pompa yetiyor. Oldukça beyaz görünse de, cilde yedirildiğinde beyazlık kalmıyor. Losyonun yapısı oldukça hafif, yüzde hiç yağlanma yapmıyor; bu yüzden çok iyi bir makyaj altı bazı olduğunu düşünüyorum.


Ben bu losyonu "SPF'li Gündüz Kremi" olarak düşünmüştüm; ama pek öyle değil. Tam olarak bir güneş kremi. Yani, cildiniz yağlı da olsa, kuru da, altına bir nemlendirici geçmek şart diye düşünüyorum. Zaten ambalajında da gerek görülürse nemlendiriciyle kullanılması öneriliyor. Ben de nemlendiricimin üstüne bu kremi geçerek dışarı çıkıyorum (çıkabildiğim zamanlarda demeliyim aslında; ama evdeysem de kullandığım cilt bakım ürünleri nedeniyle bu ara güneş kremini ihmal etmiyorum). Yukarıda da yazdığım gibi, yağsız yapısıyla makyaj altı için gayet ideal bir güneş kremi olduğunu düşünüyorum.


Bu güzel losyonun benim hoşuma gitmeyen yanı ise içeriği. Pek çok kimyasal güneş filtresiyle birlikte Oksibenzon da içeriyor. Oksibenzon alerjisi olanlar için uyarıda bulunmak istedim. 

Avon Anew Clinical E-Defence Multi Shield Lotion SPF 50 mevcut katalogda indirimde değil ve fiyatı 61 TL (TIKTIK). Eğer güzel bir güneş koruyucu baz arıyorsanız ve oksibenzon alerjiniz yoksa öneririm. 

Mutlu Cumalar!5 yorum

 1. 30ml.lik bir ürün için fiyatı fazla değil mi? Daha ucuza Avene almayı tercih edebilirim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Zaten Avon'da indirimleri takip etmek lazım Bebe. Bir de, Avéne güneş koruyucudan daha iyi bir makyaj altı ürünü olduğunu düşünüyorum :) Sevgiler!

   Sil
 2. Avene güneş koruyucu kullanmaya başladım (yaklaşık 1 aydır) fakat sivilce oluşumunu hızlandırdığını düşünüyorum. Resmen fışkırtma yaşıyorum. şimdi değiştirmek için yeni bi ürün arıyorum. Avon multi shield almayı düşünsem de katologda sanki normal bi nemlendirici gibi sunulmuş. bu nedenle karasız kaldım. sizce güneş koruyucu olarak düşünebilir miyim?

  sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Zeze, postta da yazdığım gibi, bence cilt çok yağlı değilse tek başına nemlendirmesi yeterli değil bence. Dolayısıyla bana tam bir güneş kremi gibi geldi. Katalogda gündüz kremi gibi sunulda da kendi kutusunda bile nemlendirici üstüne kullanılması öneriliyor. Sevgiler.

   Sil
  2. çok teşekkür ederim ama şu oksibenzon içeriyor oluşu hiç hoş değil.

   sevgiler...

   Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.