Avon Femme EDP


6 Haziran 2014 Cuma

Geçen haftalarda yine Avon'dan şık bir paket aldım. Yeni parfümleri Femme'in içinde bulunduğu bu kutu her zamanki Avon şıklığında hazırlanmıştı. Bu gönderisi için Avon'a teşekkür ederim.


Femme parfüm, elması andıran şişesi ve uçuk pembe rengiyle oldukça hoş bir ambalaja sahip. Hem masum, hem de dişi bir imajı var bana göre. Emzirdiğim için parfüm kullanmıyor olsam da, bu ara nedense yeni kokuları keşfetmeye hevesim var. O yüzden bu parfümü de hemen bileğimde denedim. Kokusu bana tanıdık geldi; sanki Jimmy Choo'yu andırıyor gibi (ki o kokuya bayılırım). Hafif tatlı, meyvemsi ve ferah bir kokusu var. Tam bahar/yaz aylarına göre...


Kokuyu kendimce böyle yorumladım; ama bir "bayan burun" olmadığım için Avon'un bültenini de burada paylaşmak istedim... Femme parfümün ana notaları olan pembe greyfurt ve armuda yasemin kokusu eşlik ediyormuş. Tam sevdiğim notalar!

Pembe greyfurt ve enfes armudun ışıldayan tazeliği, baştan çıkarıcı yasemin tonları ile kontrast oluşturuyor. AVON Femme, dengeli kontrastın çekiciliği ve kalıcı etkisiyle baş döndürüyor.
Kokusuyla iz bırakan AVON Femme, kırmızı halının asaletini ve doğanın tazeliğini tende hissettiriyor. Pırıltısı ve seçkin kokusu ile fark yaratan parfüm modern ve seçkin bir his uyandırıyor, dikkatleri üzerine çekiyor. Pembenin yaşam enerjisini bahar çiçeklerinin ferahlığını ve taze meyvelerin lezzetini bir araya getiren AVON Femme, hayattan zevk almanıza yardımcı oluyor. Pembe greyfurdun ferahlığı, armudun tazeliği ve yaseminin cazibesini birleştiren AVON Femme ile her kadın kendi ışığıyla parıldıyor.

Bana kalırsa bu koku geceden ziyade gündüz bir davette kullanılabilecek, şık, zarif bir koku. Çok kalıcı ya da çok ayırt edici bir koku olduğunu düşünmüyorum; ama benim bahar ve yaz aylarında kullanmayı çok sevdiğim kokulardan. Esmer tenlilerden ziyade açık tenlilere yakışacağını düşünüyorum.

Avon Femme EDP'nin şu anki 50 mL kampanya fiyatı 33,50 TL; normal satış fiyatı 67 TL. Üstelik vücut spreyi hediyeli. Satın almak için BURAYA lütfen...

Mis kokulu günler diliyorum!...Hiç yorum yok

Yorum Gönder

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.