Farmasi Ojeler: 122, 94 ve 74 Numara


12 Haziran 2014 Perşembe

Farmasi tarafından bana gönderilen paketten üç adte de oje çıkmıştı. Geçtiğimiz günlerde bu ojeleri de deneme fırsatı buldum. Üçüne de birlikte bir göz atalım mı?

Soldan sağa: 122, 94, 74

Ojelerden 122 ve 94 numara ışıltısız ve sedefsiz, 74 numara ise ışıltılı bir renk. 12 ve 11 mL'lik ambalaja sahip ve zararlı 3 maddeyi içermiyor ojeler. 

Farmasi Nail Enamel No. 74


74 numara, mor/fuşya jelimsi bir bazın içinde pembe-mavi ışıltılara sahip çok tatlı bir renk. Tırnağa uygulandığında daha açık renk, tamamen fuşya duruyor. İçindeki simler pürüzlü durmuyor ve gün ışığındaki yansıması harika. İki katta opaklaşan ojenin fırçası orta kalınlıkta ve ojeyi uygulamayı kolaylaştırıyor. Oldukça da hızlı kuruyor.


Kalıcılık açısından pek geçer not veremeyeceğim bu ojenin rengi bence tam bir yaz rengi. Güneşli bir havada sürdüğümde gözlerimi tırnaklarımdan alamadım.


Farmasi Nail Enamel No.94


94 numara ise çok tatlı bir somon rengi. Hafif neona da çalan, capcanlı bir renk ve yaz günleri için harika. Oje açık renk ve simsiz/sedefsiz olmasına karşın sürerken çizgilenme yapmıyor. Hatta açık havada sürdüğüm halde yapısı bozulmadı ve tırnakta homojen durdu. İki katta opaklaşan kremsi bir yapısı var ve oldukça parlak duruyor. Kuruma hızı çok iyi olmasa da kalıcılığı diğer simli ojeye göre daha iyi. Fırçası ise oldukça ince.


Farmasi Nail Enamel No.122


122 numara ise oldukça canlı ve açık bir yeşil. Hafif neon havası da olan bu ojenin yapısı oldukça ince. Tırnağımda 3 kat uygulanmış halini görüyorsunuz. Fırçası orta kalınlıkta ve sürerken çizgilenme yapmıyor. Normalde çok kullanacağım bir renk olmasa da, yazın tırnak süslemelerinde değişik durabileceğini düşünüyorum. 


Farmasi ürünlerini Farmasi Web Sayfası'ndan satış danışmanı aracılığıyla satın alabilirsiniz. 6 yorum

 1. Yanıtlar
  1. O zaman haftasonu sana getiriyorum onu İrem'cim :) Muck!

   Sil
 2. üç rengi de çok beğendim güle güle kullan canım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler Yonca'cım :) sevgiler!

   Sil
 3. Somon rengi olana bayıldım. Ama hepsi tırnaklarında ayrı güzel durmuş, güle güle kullan ^_^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çook teşekkür ederim Alice, sevgiler ve öpücükler!

   Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.