NOTE Cosmetics Luminous Silk Compact Blusher -06 Sandy Pink


23 Haziran 2014 Pazartesi

Bundan bir kaç hafta önce o zmana kadar yalnızca ojelerini deneme fırsatı bulduğum Note Cosmetics'ten çok cici bir paket aldım. Kendilerine teşekkür ediyorum. Oje, ruj, gloss, concealer, pudra ve allıktan oluşan bu paketin içindekileri yorumlamaya Mulberry isimli güzel ojesiyle başlamıştım. Bugün sıra şeker mi şeker renkte olan allığında...


Note Cosmetics allıklar argan yağı içeriyor ve cildi kurutmama ve canlılık katma vaadi bulunuyor. Formüllerinde paraben olmaması da bir artı.


Note ürünlerinin ambalajları genel olarak hacimli, bu allıkta da benzer bir durum söz konusu. Makyaj çantasında fazla yer kaplayacak olsa da sağlam ve şık bir ambalajı var. Çift bölmeli ambalajın kapağında aynası, iç kısmında ise fırçası bulunuyor. Fırça da anı kurtaracak yuvarlak kesimi olan fırçalardan; yani, acil durumlarda iş göreceğini düşünüyorum.


Bana gelen renk 06 Sandy Pink. Çok tatlı, sıcak tonlu, açık bir pembe. Tamamen mat ve ışıltısız bir renk. Yapısı fırçaya aldığınızda ya da elinizin üstünde denediğinizde tebeşirimdi gibi dursa da yüze uygulandığında toz toz durmuyor ve ciltle güzel bütünleşiyor.  


Uygulaması zor değil; ben Real Techniques Contour Brush ile rahatça dağıtabiliyorum. Renk açık görünse de pigmentasyonu iyi; dolayısıyla fırçaya azar azar alıp yoğunluğunu yavaş yavaş arttırmakta yarar var. Kalıcılığı da orta düzeyde; bütün günü kurtarmasa da, 5-6 saat fondöten üzerinde dayanıyor.


Çok kalıcı bulmasam da renk ve uygulama açısından Note allıkları sevdiğimi söyleyebilirim. Özellikle bendeki renginin pek çok makyaja ve ten rengine yakışacağını düşünüyorum. 

Note ürünlerini Ankara'da Pino mağazalarından alabilirsiniz. Diğer şehirlerdeki satış noktaları yakında kendi we sayfalarında olacak. Online olaraksa Luminous Silk Compact Blusher allıkları 29,90 TL'ye Modagram'dan bulabilirsiniz2 yorum

  1. Rengi çok güzel görünüyor. Tenine de çok yakışmış Başak'cım. Hacminin büyük olması sorun olsa da ayna ve fırçası olması hoş olmuş bence de. Güle güle kullan :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Teşekkürler Alice, evet doğru, hacimli olsa da şık ve kullanışlı bir ambalajı var :) Öperim!

      Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.