Essence Ürünleri: Color&Go Oje -153 Sweet or Nude? // Nail Art Express Dry Drops // French Glam Nail Stickers


24 Temmuz 2014 Perşembe

Derin ve Hilal'in düzenlediği #sumakeupevent'teki Essence paketinin içinden bu güzel oje ve tırnak süslemeleri de çıkmıştı. Fena halde ojesever ve bu yaz da açık renklere takmış bir bünye olarak ilk bu ikiliyi denemek istedim. 


Oje ve süslemelerden önce ise Essence'in oje kurutucusundan bahsetmek istiyorum: Nail Art Express Dry Drops. Damlalıklı şişede sunulan bu kurutucudan 1-2 damla yeni sürdüğünüz ojenin üstüne damlatıyorsunuz ve 1 dk sonra ojeniz tamamen kurumuş ve sabitlenmiş oluyor. Üstelik, tırnak kenarlarınız da daha yumuşak ve pürüzsüz görünüyor. Fiyatının 5-6 TL civarında olması lazım. Sonunda iyi bir oje kurutucu bulduğum için çok mutluyum; sizinle de paylaşmak istedim!


French Glam Nail Stickers ise siyah, floral desenli yapıştırmalar. Biraz hassas bir yapısı var, bazılarını çıkartmaya çalışırken koparttım ne yazık ki. Tırnağa rahat yapışıyor; ancak, üstünden topcoat geçmezseniz uçlardan hemen kalkmaya başlıyor. Asetonla çıkarmak ise oldukça zor, tırnağı kazımak gerekiyor. Görünüşü şık dursa da, kullanımını kolay bulmadığım için pek sık elimin gideceği bir ürün olmayacak...


Color&Go 153 Sweet or Nude? oje ise uçuk pembe bazın içinde minik ışıltılara sahip bir renk. Tırnakta sedefli, uçuk pembe gibi duruyor. Sıcak bir tonu olduğu için de elleri bakımlı ve hoş gösteriyor. Yapısı güzel, üç katta opaklaşıyor sayılır ve dalgalanmıyor. Fırçası kalın olan ojenin kalıcılığı ise oldukça kötü. Hemen ertesi günü soyulmaya başlıyor. 


Aşağıdaki görselde 3 kat sürülümüş halini görmektesiniz. Yapısı güzel olduğu için 3 kat çok hızlı kuruyabiliyor. 


Bu yaz açık renk ojelere taktığımda severek bir kaç kez sürdüm bu ojeyi, Tırnaktaki görünüşünü seviyorum. Ancak bu ara daha yanar döner renklere gidiyor elim; yakında blogda olacak o konuklarımız da!

Sevgiler...8 yorum

 1. tırnak süslerimi unutmuşum benn hemen bulayım da kullanayım bak aklıma geldi :-)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hahah bir işe yaramışım İrem'cim :))) Ama çok zor çıkıyor tırnaktan, aklında olsun. Öperim!

   Sil
 2. bende bu yaz açık tonlara takmış durumdayım senin gibi ve renge bayıldım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O zaman aklında olsun Burcu :) Sevgiler!

   Sil
 3. Bu oje kurutucuyu gece yatmadan önce oje sürecek olursanız önermem. Bi saat beklemiş olmama rağmen çarşaf izleri oluşturdu tırnaklarımda malesef

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de yatmadan önce denedim ama sıkıntı olmadı Seldarelle; acaba alttaki oje de mi etkiliyor ki?

   Sil
 4. Ojenin rengi harika çok temiz ve zarif duruyor tırnaklarınızda.Stickerları çok sevsem de dediğiniz gibi ya çok zor çıkıyor ya da hemen soyuluyor ortası yok galiba :))Ama çok yakışmış kesinlikle belirtmeden geçemeyeceğim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Nilay çok çok teşekkür ederim! Temiz duran ojeleri seviyorum. Stickerlar da güzel ama, bu çıkarma sıkıntısı nedeniyle bir daha elim gitmeyecek :/ Sevgiler :)

   Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.