MAC Fluidline Brow GelCreme -Dirty Blonde


21 Temmuz 2014 Pazartesi

Şekilsiz, oyuk ve cılız kaşlarımla mücadelemin yeni bir durağında daha sizlerle birlikteyiz! MAC'in yeni kaş ürünleri çıkar çıkmaz tabii ki ilgimi hemen çekti ve biraz araştırmadan sonra kendime en uygun gördüğüm ürünü, hem oyuklarımı dolduracağını hem de kaşlarımı daha gür göstereceğini düşündüğüm Fluidline Brow Gelcreme'in Dirty Blonde rengini Emre MUA'nın da yardımıyla almış bulundum.


Adından da anlaşılacağı gibi, MAC'in Fluidline ürünlerinin kaş boyamak için kullanılan bir versiyonu ürünümüz. Eyeliner/far olarak kullanılan ürünlerle aynı cam kavanoza ve aynı gramaja sahip. 

Brow Gelcreme'lerin Dirty Blonde, Redhead ve Deep Dark Brunette olmak üzere 3 renk seçeneği var ki bence çok çok kısıtlı seçenekler. Aslında, Dirty Blonde kızıllık içeriyor olmasaymış, daha soğuk bir taupe/boz kahve olsaymış, bu üç seçenek de gayet yeterli olurmuş. Readhead bildiğiniz kızıl-kahve; Türkiye'de bu rengi kullanabilecek pek az kişi olduğunu düşünüyorum. Deep Dark Brunette ise koyu bir kahverengi. Ben kendi kaşlarımda denediğimde resmen İbiş gibi göründüm...


Yukarıda rengini gördüğünüz Dirty Blonde'u ise MAC "yumuşak boz kahve" olarak tanımlamış. Tanımlama doğru; fakat kızıllık da içerdiğini belirtmek lazım. Benim saçlarımda da kızıllık olduğu için sırıtmadı; ancak, çoğu insanda pek güzel durmayacağını düşünüyorum. Aslında doğru renk bulunursa yapısı gayet yumuşak ve opak, yani boşlukları doldurmak için ideal. Ama bu renk benim kaşlarımda biraz açık kaldığı için oyuk kısımların boyandığı bir miktar belli oldu. Bu arada, aşağıda gün ışığında çekilen swatch sizi yanıltmasın, içinde sim vs yok. Tamamen mat. 


Ben uygulamayı Real Techniques Brow Brush ile yapıyorum. Aşağıda yalnızca Brow Gelcreme Dirty Blonde ile şekillendirdiğim kaşlarımı görebilirsiniz. Fakat artık bu ürünü tek başına kullanmıyorum. Önce Amway Artistry Automatic Eyebrow Pencil Soft Black ile oyuk kısımları dolduruyorum. Daha sonra Real Techniques Brow Brush'a ürünü alıp fazlasını kağıt havlu ile temizliyorum ve kaşlarımı boyuyorum. Bu jel ürünle kaşa şekil vermek ve daha gür göstermek oldukça kolay oldu. Günlük olarak bu kadar uğraşamayacağımı biliyorum; belki göz makyajı yapmak istemediğimde denerim, ama özel bir günde kaşları böyle hem doğal hem de belirgin kılmak makyajın tüm havasını değiştiriyor kesinlikle.

Ayrıca bu ürün gerçekten suda akmıyor, gün içinde rengi solmuyor ya da dökülme yapmıyor. Yani, renk seçenekleri kısıtlı olsa da, performans olarak oldukça başarılı.


MAC Fluidline Brow Gelcreme'i ben geçen hafta 52 TL'ye almıştım; fakat, son zamlarla 59 TL olmuş. MAC Mağazalarından ya da MAC Online'dan alabilirsiniz. 

Mutlu haftalar!4 yorum

 1. Yaa ben bunu ne kadar beğenmiştim makyaj dersinde! Ama sonra gün ışığında rengi çok kızıl kaldı gerçekten, öbür renk de çok koyuydu; bir türlü kendi rengimi bulamadım :( Ama rengi sana tam olmuş Başak abla, güle güle kullan. Öpüyorum! -Duygu

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aaa Duygu, bu renk miydi sana uyguladıkları da? Ben sanki koyusu diye düşünmüştüm. Renk seçeneği çok kısıtlı olmuş ne yazık ki, bence çok az insana uygun :( Teşekkür ederim, bem de öptüm!!!

   Sil
 2. Saçlarım açık kumral olduğu için kızıllık içerenler hiç bana uymuyor =/ Gimme Brow bana en yakışan kaş ürünü oldu ama hem minicik hemde çok pahalı bitince yeni çıkan MAC prolongwear serisinden kaş jeli alırım diye düşünüyorum umarım onlarda eski seri gibi kızıl kızıl değildir :/ Bu arada bu ton sana tam uymuş ve çok yakışmış Başak' cım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ceyda'cım, çok renk seçeneği yapmışlar; illa ki içinde kızıllı olmayanı vardır diyorum. Umarım işine yarayanı bulursun, çünkü Gimme Brow acayip pahalı... Çok teşekkür ederim, öperim!

   Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.