Eeose Kaş ve Kirpik Serumu


30 Ağustos 2014 Cumartesi

Hatırlarsanız bir süre önce Turuncu Kasa ile orta bir çekiliş yaparak bu serumu hediye etmiştik. Denemem için Turuncu Kasa bana da aynı serumdan yolladı. Bu serumu 7 haftadır kullanıyorum. Yorumlamanın vakti geldi.


Eeose Kaş ve Kirpik Serumu 10 mL'lik bir serum ve uygulama çubuklarıyla birlikte geliyor. Ayrıca, serumu damlatmak için ayrı bir kabı da var. Her bir göz (kirpik) ve kaş için birer damla kaba damlatıp uygulama q-tip benzeri çubuklarla temiz kirpik diplerine ve kaşlara günde bir kez, tercihen gece uygulanıyor. Göz kremi ya da başka bir krem sürmeden önce serumun tamamen kurumasının beklenmesi öneriliyor.


Serum 2 hafta sonra kirpiklerde belirginleşme sağlamayı, 1 kür -6 hafta sonra- ise daha dolgun ve uzun kirpiklerle daha dolgun kaşlar vaat ediyor. İçeriğinde bolca paraben var. Ömrü açıldıktan sonra 6 ay. Hayvanlar üzerinde test edilmiyor olması ise en olumlu özelliği.


Ben 7 hafta boyunca serumu her gece kaşlarıma uyguladım. Başta kirpik diplerime de uyguluyordum; ancak bende hassasiyet yarattığı, kaşıntıya neden olduğu ve gözümün bu kadar yakınına parabeni bu kadar bol bir ürün kullanmak istemediğim için kirpiklerime sürmeyi bıraktım. Kaşlarıma sürmeye ise azimle devam ettim. 

Fakat, aşağıdaki fotoğraftan da görebileceğiniz gibi, pek sonuç alamadım. Açıkçası bu kadar övülen ve iddialı bir üründen biraz netice almayı ummuştum; ama beklediğimi bulamadım. 

Üst foto: Kullanmadan önce
Alt foto: Kullanmaya başladıktan 7 hafta sonra

Dolayısıyla, yeniden tercih edeceğim bir ürün olmayacak, doğal yağlarla denemelere devam edeceğim. Siz kendiniz deneyip görmek isterseniz şu an Turuncu Kasa'da epey indirimli olarak 39,95 TL'ye satılıyor (TIKTIK), normal satış fiyatı ise 93 TL. 

Mutlu haftasonları!8 yorum

 1. Ben de kullaniyoum. Bugun3. Haftam oldu . 6 hafta sonunda detayli yazisini yazacagim:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Umarım sende işe yarar Gözde'cim :) Öpüyorum!

   Sil
 2. Bir blogger arkadaşın daha yorumunu okudum yakınlarda (ismini hatırlayamadım malesef :( ) o da kirpiklerinde kullandığını ancak sonuç alamadığını yazmıştı, kaşta belki sonuç verebileceğini yazmıştı ama senin yorumunu da okuyunca ürünün notu tam olarak verilmiş oldu :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet Şule'cim, Miskin Kek yazdı yakınlarda. Ben de kullanırken "kaşlarda işe yaramıyor, belki kirpiklerde yarar" diye düşünmüştüm ama :))) Şimdi Makyaj Blogum'un önerdiği hint yağını deneyeceğim :) Sevgiler!

   Sil
 3. hiç fark yok acaba 3 5 kutu kullanınca mı fark ediyor diyeceğim de 6 hafta kullanın yeter gibi iddiaları var ters olarak
  saç dökülmesine karşı bir şeyleri vardı acaba onları nasıldır ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hiç bilmiyorum ki Ekin'cim... ama sanırım artık pek bir ürününü denemek istemem canım...

   Sil
 4. Ben de sadece kirpiklerimde kullanmıştım.
  Kirpiklerimi çok güzel uzattı ama maalesef gürleştirmedi :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Neyse uzatmış en azından :) Kirpiklerde kullanamadım ben, merak da etmiştim halbuki... sevgiler!

   Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.