IDA.KEW Cilt Bakım Ürünleri


27 Ağustos 2014 Çarşamba

IDA.KEW markasını ilk olarak Melodi'nin Makyajı blogunun Instagram hesabında görmüştüm ve "doğal/temiz kozmetik" markası olarak alıcılarım açılmıştı. Daha sonra kendileri bana denemem için bir kaç ürün göndermeyi teklif ettiklerinde çok memnun oldum. Gelen paketle birlikte Güneş Bakım Yağı, Hydrating Face Gel ve Anti-aging Yüz Serumu ürünlerini deneme fırsatım oldu. Selma Hanım'a teşekkür ediyorum!


IDA.KEW hakkında biraz bilgi vermem gerekirse, Ida adı, Selma Hanım'ın çocukluğunun geçtiği Kaz Dağları'ndan geliyor. Buradaki gezileri sırasında dedesi kendisine çeşitli bitkileri ve şifalarını anlatırmış. Kew ise yine Selma Hanım'ın üniversite için gittiği Londra'da üye olduğu ve sık sık ziyaret ettiği Kew Kraliyet Botanik Bahçeleri'nden geliyor. Kaz Dağları'na her zaman hayran biri olarak, zaten isim beni en başta yakaladı. 

Ürünler dünyanın dört bir yanından tedarik edilen saf yağlar, doğal bitki hidrolatları, vitaminler, özelr ve bitki ekstreleriyle hazırlanıyor ve %100 doğal. IDA.KEW ürünleri paraben, parfüm, yapay boya, mineral yağ, silikon ve sentetik koruyu içermiyor. Raf ömrü açıldıktan sonra 12 ay ve raf ömrünü uzatmak adına, ışığı geçirmesin diye siyah, cam ambalajda sunuluyor. 

Benim kullandığım tüm ürünlerde gözlemlediğim şey ise ne kadar konsantre oldukları. Gerçekten çok ufak miktarlar yeterli oluyor. Bu anlamda, gramajlarını başta az bulsam da, ne kadar uzun süre kullanabildiğimi görünce bu konudaki çekincem ortadan kalktı. 

Sun Care Oil//Güneş Bakım Yağı


Sun Care Oil ya da Güneş Bakım Yağı, hem güneşlenirken korunma ve bronzlaşma amaçlı, hem de güneş sonrası cildi rahatlatma amaçlı kullanılabilen bir ürün. Özellikle kurak iklimlerde yetişen bitkilerden uygun yöntemle elde edilen yağların (susam yağı gibi) doğal güneş koruma faktörünü kullanarak cildi ışınlara karşı koruyor; havuç ve jojoba yağları ile de bronzlaşmasını sağlıyormuş. 

Akışkan ve harika kokan bir yağ, çok hafif sarı renkli gibi görünse de leke vs yapmıyor. Çok kolay uygulanıyor ve ciltte güzel emiliyor. Ayrıca çok ufak miktarı geniş bir alana yetiyor. Ben 30 mL'lik bu boyunu tatilde 12 gün kullandım. 


Ben Antalya'da önce saat 5'ten sonra bacaklarımda denedim. Son bir iki gün de saat 3'ten sonra en çok güneş alerjisinden etkilenen dekolteme ve yine bacaklarıma sürdüm. Çok hızlı bronzlaştırdığını söyleyemem; ama kesinlikle kızarma, alerji ve haşlanma yapmadı. Cildimi güzelce yumuşattı. Ben zaten çok kararabilen bir insan değilim; ama hoş bir renk verdi. Tam sevdiğim sütlü çikolatanın açık tonu olabildim. Bundan sonraki sene tamamen bu yağ ile mi tatile gitsem diye düşünüyorum; çünkü güneş alerjisi yapmamış olması koruyor olduğunun bir göstergesi. 

Tam boyu 100 mL ve 75 TL. IDA.KEW web sayfasından satın alabilirsiniz.

Anti-Aging Yüz Serumu


Bu yüz serumunun 3 mL'lik minnacık şişesini görünce "acab ne anlayabileceğim?" diye düşünmedim dersem yalan olur. Fakat bu 3 mL'lik şişe Antalya'da 12 gün boyunca sabah ve akşamüstü iki kez kullanıma, sonraki 12 gün boyunca da sabah kullanıma yetti (3'er damla kullandım). Ne kadar konsantre olduğunu sanırım anlatabilmişimdir. 


Yabani iğde, kuşburnu, gül, avokado ve kayısı çekirdeği yağları ile birlikte E vitamini ve C vitamini (askorbik asit) içeren bu serumun yapısı yine akışkan. Hoş bir kokusu var. Ben minik damlalığı ile avucuma üç damla damlatıp orada yüzüme minik noktalar halinde yaydım ve masaj yaparak uyguladım. Cildimi hemen yumuşattığını ve güzel bir ışıltı verdiğini söyleyebilirim. Bu serumun benim gördüğüm en önemli etkisi, üstüne sürdüğüm nemlendiricinin tutunmasını ve nem vermesini arttırması oldu. 


Zaten serumun iddiası da E vitamininin anti-oksidan etkisi sayesinde yaşlanma etkilerini geciktirmek, yabani iğde ve gül yağları sayesinde cildin daha sağlıklı ve canlı görünmesini sağlamak. Yaşlanma etkisi kısmını bilemiyorum tabii; ama canlı ve sağlıklı görünmesine katkısı olduğu kesin. 

Anti-Aging Yüz Serumu'nun tam boyu 20 mL ve fiyatı 85 TL. Yine IDA.KEW web sayfasından satın alabilirsiniz. 

Hydrating Face Gel//Sıkılaştırıcı Yüz Jeli


Bu kremin isminde "jel" geçmesine karşın, akışkan kıvamlı hafif bir krem olarak nitelendirebilirim. Vaatleri nemi arttırmak ve daha sıkı bir cilt olan bu kremin oldukça ferahlatıcı ve hafif bir yapısı var. Deneme boyu kavanozda sunulurken, tam boyu pompalı şişede satılıyor. Böylesi daha uygun; çünkü, kıvamı akışkan olduğu için kavanozdan alması biraz zor oldu benim için.


Etken maddeleri ise ardıç, selvi, papatya, aloe vera ve cadı fındığı. Harika bir kokusu var. Cilde uygulandığında da hemen emiliyor. Bir miktar sıkılık kattığını da söyleyebilirim. 


15 mL'lik bu nemlendiriciyi 1 aydır her gün kullanıyorum; hatta bunun 20 gününde (tatillerde) sabah-akşam kullandım ve hala bitiremedim. Oldukça bereketli bir ürün olduğunu söyleyebilirim. 

Nemlendirmesiyle ilgili olarak ise burada şöyle bir not düşmeliyim: benim cildim şu an normal. Fakat, bu kremi Ankara'da kullandığım zaman herhangi bir nemlendiriciden farklı bulmazken, daha nemli iklimlerde (Antalya, Çanakkale) bu kremi kullandığımda cildimdeki ışıltıya ve neme inanamadım! Özellikle serumla birlikte kullandığımda ortaya çıkan sonuca resmen aşık oldum. Kısacası, 
 • kuru bir iklimdeyseniz ve cildiniz de normal/kuru ise; bu kremin verdiği nem yeterli gelmeyebilir. 
 • nemli bir iklimde yaşıyorsanız ve cildiniz normal/kuruysa bu kreme bayılabilirsiniz. 
 • Yağlı ciltilerin ise her daim seveceği, yağı dengelerken cilde aynı zamanda nem verecek ve parlama yapmayacak bir ürün olduğunu düşünüyorum. 
Sıkılaştırıcı Yüz Jeli'nin tam boyu 30 mL ve fiyatı 78 TL. IDA.KEW web sayfasından satın alabilirsiniz.

Diğer IDA.KEW yüz kremlerinin tam boyları 30 mL ve fiyatları 121 TL. Yine web sayfasından alabilirsiniz. 

--------------
Bu ürünlerden güneş bakım yağı ile anti-aging serumu oldukça sevdim. Yağı gelecek yaz, serumu ise, elimdeki yüz serumu bitince almayı ciddi ciddi düşünüyorum. Serum için beklemeyebilirim de, elimdekinden yine çok memnun kalmadım çünkü.

Doğal ve temiz içerikleri seviyorsanız, IDA.KEW web sayfasına göz atmanızı şiddetle öneririm! 

4 yorum

 1. daha önce hiç duymamıştım bu markayı. doğal içerikli bir marka olarak aklımda bulunsun :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de 2 ay önce ilk kez duydum; ama hem Türk markası hem de temiz içerikli oluşu oldukça hoşuma gitti Şule'cim. Seyahat seti çıkarmışlar, diğer ürünlerini deneme amaçlı seti alsam mi diye düşünmekteyim şu an... Öperim!

   Sil
 2. ben de şu anda ürünlerini deniyorum ve şu ana kadar oldukça memnun kaldım..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Senin yorumlarını okumak için de sabırsızlanıyorum İrem'cim :) Güle güle kullan!

   Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.