Kiehl's Calendula Herbal-Extract Toner (Alcohol-free)


8 Ağustos 2014 Cuma

Kiehl's Armada AVM açılışında Sedef Hanım'ın benim hassas ve yazın yağlanmaya meyilli T-bölgesine sahip normal cildim için önerdiği tonik buydu. Orada elimin üstünde denediğimde de verdiği yumuşaklık hissi çok çok hoşuma gitmişti. Hem bu nedenle, hem de açılışın heyecanından olsa gerek, hiç yapmayacağım şeyi yapıp içeriğine bakmadan alıverdim bu toniği...


Calendula tonik normalden yağlıya dönük ciltler için öneriliyor ve cildi yatıştırıp sorunlu bölgeleri iyileştirmeyi hedefliyor. Calendula için Kiehl's "kadife çiçeğinden yağ olarak çıkarıldığını" söylüyor ve etkileri arasında cildi yumuşatma ve hassasiyeti gidermeyi sayıyor. Kadife çiçeği yaprakları da içeren bu ilginç tonik cilde zarar verecek alkol ya da sert temizleyiciler içermiyor. Ancak, Kiehl'sten hiç beklemeyeceğimiz ya da yakıştıramadığımız şekilde içerik listesinin başlarında glycol ve parabeni görüyoruz ne yazık ki. Bu bileşikleri geçtikten sonra toniğin kalanını bitki özleri oluşturuyor.


Ben sadece sabahları bir pamuğa yeterli miktarda tonik döküp cildimi temizliyorum. Verdiği yumuşaklık hissi hoşuma gitti ve yaz başında yağlanmaya meyilli T-bölgemi biraz daha normalleştirdiğini düşünüyorum. Cildimi de güzel temizliyor.


Toniğin içindeki çiçek yaprakları ürüne değişik bir hava katıyor. Bu yapraklar pamuğa da gelebiliyor; ama rahatsızlık vermiyor. Şişenin ağzı da yeterli miktarda ürün alınmasını kolaylaştıracak biçimde ve ürün israf etmiyorsunuz. 


İçeriği sıkıntılı, bu içeriğe karşın fiyatı bu kadar yüksek olmasa bittikçe alacağım bir ürün olabilirdi. Ama şimdi yeninden almayı düşünmüyorum. Siz denemek isterseniz, 109 TL'ye Kiehl'sten alabilirsiniz. 

Mutlu Cumalar!!!!12 yorum

 1. ben de deneme boyunu kullanmıştım hakikaten verdiği his güzel ama bir tonik için çok pahalı bence.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Haklısın İrem'cim; almış bulundum ama pişman oldum ben de...

   Sil
 2. paraben olmasaydı bende alacaktım ama maalesef :(

  YanıtlaSil
 3. Organique 'in cadi findigi tonigini onerebilirim Basakcigim. Ben cok memnun kalmistim. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gözde'cim o aklımda; senden okumuştum da. Bu bitince hemen sipariş vereceğim :)

   Sil
 4. Bendeki deneme boyu bu sezon bitti. Kuru ciltli olmama rağmen, çokk beğendim.. Ama fiyat açısından büyük boy alınır mı bilemiyorum?..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O fiyata değmeyebilir büyük boyu Demet... ben aldığıma biraz pişmanım...

   Sil
 5. İçerik açısından bu fiyata alınacak en kötü toniklerden birisi bence >.<

  YanıtlaSil
 6. Ben de minik boyunu denemistim. Fiyatı içeriğine göre çok uçuk katılıyorum Başakcım

  YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.