Güneş Kremleri Yorumlarım (Vivatinell, Pure Beauty, Sebamed, Trukid, Eda Taşpınar, Ida.Kew)


2 Eylül 2014 Salı

Bu yaz uzun uzun tatil yapınca epey güneş ürünü bitirdik ailecek. Hepsini ayrı ayrı yazmak yerine, topluca bir yazıda yer vermek istedim. Buyrun kısa kısa bu seneki güneş kremi yorumlarıma...

Vivatinell Enjoy Sun During Day SPF50+

Yapısı oldukça hafif bir losyon kıvamında olan bu güneş kremi 50+ güneş koruma faktörü içeriyor. Etken maddesi titanyum dioksit, ama, nano partiküller içeriyor. İçerik olarak piyasadaki pek çok güneş kremine göre temiz. Uygulanmasını oldukça kolay buldum, beyaz iz bırakmadı ve çabuk emildi. Ancak, 11:00-12:00 arası güneşte kaldığım tek bir gün sırtımda güneş alerjisi başladığını fark ettim. Aynı şekilde eşim de epeyce kızardı. Bu saatlerde güneşe çıkılması zaten önerilmiyor; ama, kremin alerjiye karşı biraz daha fazla korumasını beklerdim. Bu yüzden gelecek sene tercih edeceğim bir ürün olmayacak. Çok hassas olmayan ciltler içinse kullanım kolaylığı nedeniyle önerebilirim. (Basın ürünüdür, yorumlarım objektifitir.)

Pure Beauty Super Sheer Silky Touch SPF50+ 

Bu kremle ilgili daha önce blogda değerlendirme yapmıştım (TIKTIK). Ankara'da genel olarak bu kremden memnundum; ancak, Antalya güneşinde yüzümde anında çillerim çıkıverdi. Ama çil dışında, bu kremi kullandığım sürece yüzüm bronzlaşmadı. (Basın ürünüdür, yorumlarım objektifitir.)

Sebamed Multi Protect Sun Cream SPF50+

Bu kremi daha önce eczacı çocuklar için önermişti ve ben de Trukid az kaldığı için Çınar'da kullandım. Kıvamı çok hafif ve içeriği de nispeten temiz bir kremdi. Güzel yanı hem vücutta hem de yüzde kullanılabiliyor olması. Çoğunlukla fiziksel, bir miktar da kimyasal filtre içeren bu güneş koruyucunun uygulanmasını rahat bulsam da, yeterince koruyucu olduğunu düşünmüyorum. Çınar ilk günün heyecanıyla havuzda biraz fazla kalınca omuz başları biraz canını acıttı. Geçen senelerde Trukid ile bu sorunu yaşamamıştık. (Basın ürünüdür, yorumlarım objektifitir.)

Trukid Sunny Days All Natural Daily SPF30+

Bu kremi geçen sene Çınar için almıştım. Bu sene de minnak Rüzgar'ın bacaklarına ve kollarına sürdüm. İçeriği son derece temiz ve tamamen fiziksel güneş filtresinden (titanyum dioksit ve çinko oksit) oluşuyor. Bu kremi geçen sene Çınar'da kullandığımda harika sonuç almıştım. Bu sene de Rüzgar'da hiç sıkıntı yaşamadım. Gelecek sene bütün aile için bu kremi alıp kullanacağım. Kıvamı biraz yoğun ve biraz beyaz iz de bırakıyor. Ancak güzelce yedirildiğinde iz kalmıyor ve muhteşem bir kokusu var. Koruması için emilmesi için biraz uğraşmaya değer!
Eda Taşpınar Bronzlaştırıcı Koruyucu Yağ SPF15 ve Bronzluk Koruyucu Losyon

Büyük umutlarla aldığım Eda Taşpınar bronzlaştırıcı losyonun kokusunu, rahat uygulanışını, spreyden ürünün homojen dağılmasını ve kokusunu çok sevdim. Fakat, güneşten korunmanız gereken saatlerde güneşe çıkmıyorsanız, herhangi bir güneş yağından daha fazla bronzlaştırmıyor. Verdiği bronzluğun rengi ise gayet hoş, karartmıyor ve haşlanmaya da neden olmuyor. İçerik olarak da kimyasal güneş filtresi içeriyor; fena değil.

Bronzluk Koruyucu Losyon'un ise kokusu muhteşem ve uygulanması rahat. Kolayca emiliyor. Fakat nemlendirmesini oldukça zayıf buldum. Ben duştan sonra kurulanmadan bebe yağı uyguladığım cildimin üstüne sürdüm; diğer türlü 2-3 saat içinde etkisini kaybetti ve cildim pullanmaya başladı. Dolayısıyla, Eda Taşpınar ürünleri gelecek sene tercih edeceğim ürünlerden olmayacak.
Ida.Kew Güneş Bakım Yağı

Bu ürünü yeni yazdım (TIKTIK); yine de bu toplu yazıda yer vermek istedim. İçeriği doğal, kokusu harika, uygulanması kolay ve çabuk emilen bir yağ olarak epey beğendim. Kullandığım sürece de haşlanmaya neden olmadı, bacaklarımda hafif ama güzel bir renk sağladı. Önümüzdeki sene 2-3 Trukid ile güneşlendikten sonra tüm vücudumda bu ürünü kullanacağım. (Basın ürünüdür, yorumlarım objektifitir.)

Sevgiler!2 yorum

  1. Ellerinize sağlık yine çok güzel bir yazı olmuş:) yağlı ve hassas ciltler için önerebileceğiniz en iyi güneş kremi hangisi acaba??

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Beğenmene sevindim Zehra :) Yağlı ve hassas ciltler için Avene Cleanance güneş kremini önerebilirim :) Biraz daha yüksek fiyatlı ve temiz içerikli olarak da Coola Matte var :) sevgiler!

      Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.