Limonian Cyber Shine Oxygen Mask Cleanser


3 Eylül 2014 Çarşamba

Kore markaları hem çok işlevli ürünleri, hem güzel ambalajları hem de yenilikçi olmalarıyla hep dikkatimi çeken ürünler olmuştur. Limonian'ı ilk duyduğumda da ürünleri çok ilgimi çekmişti. Firma bana denemek istediğim köpüren yüz ve makyaj temizleyicileri olan Cyber Shine Oxygen Mask Cleanser'i gönderdi. Kendilerine teşekkür ediyorum.


Cyber Shine Oxygen Mask Cleanser, İsviçre'den, Alplerden kaynaklanan beyazlatıcı kompleks (Gigawhite), aynı zamanda C ve E vitamini içeren bir makyaj ve cilt temizleme ürünü. Kendisi jel kıvamında, kuru cilde uygulandığında ise bir süre sonra köpürmeye başlıyor. Ciltteki -göz hariç- tüm makyajı temizlemeyi vaat ediyor. Pompalı ve sağlam bir ambalajda geliyor. Yalnız, pompaya basıldıkça bir miktar jel ürün pompanın altında birikiyor.


Uygulamak için ben 4 pompa ürünü elime alıyorum (5-6 pompa çok fazla geliyor) ve "kuru" yüzümün her yerine fazla bastırmadan hafifçe sürüp bırakıyorum.


Daha sonra iyice köpüklenene kadar (yaklaşık 1 dakika) bekliyorum. Köpüklendikten sonra da elimle masaj yaparak maskeyi yüzüme yediriyorum (yaklaşık 30 saniye). Daha sonra da ılık suyla güzelce yıkıyorum.


Uygulamanın ardından hiçbir makyaj kalıntısı kalmamış oluyor (tonikli pamuğa hiç kalıntı gelmiyor). Cildimin de daha aydınlık göründüğünü fark ediyorum her seferinde. Yüzümü kurutmuyor ama uygulamadan sonra biraz gerildiğini fark ediyorum. Ferah ve rahatsız etmeyen, hafif bir kokusu var. 


Cyber Shine'ın vaatleri arasında cildi derinlemesine temizlemek, sebum kontrolü sağlamak, gözenek bakımı yapmak, ölü deri ve siyah nokta gidermek ve cildi beyazlatmak var. 3 haftalık kullanım sonucunda, cildi derinlemesine temizlediğini ve bir miktar da beyazlattığını söyleyebilirim (çillerimin rengi açıldı sanki). Cildim normal olduğu için sebum kontrolüyle ilgili bir etkisini gözlemleyemedim. Gözenek, siyah nokta ve ölü deri giderme konusundaysa; cildi derinlemesine temizlediği için gözenek bakımı yaptığı kesin; ancak, ölü deri ve siyah nokta giderme kısmında ben herhangi bir etki gözlemlemedim.  

İçerik olarak da fena bulmadığım (paraben içermeyen bir ürün; ancal ALS içeriyor) bu köpüren maskeyi makyajını suyla temizlemeden rahat edemeyenler için şiddetle öneririm. Benim gibi tembeller ise kullanımını biraz zahmetli bulabilir. 

120 mL'lik ürünü Limonian web sayfasından 38 TL'ye satın alabilirsiniz. Limonian'a yeniden gönderimi için teşekkür ediyorum.

6 yorum

 1. Uzun zamandan sonra ilk defa bir cilt bakım ürününü cidden merak ettim.
  Elimdeki Cliniqiue köpük temizleyicim bittiğinde alacağım.
  :)
  Bakalım sebum kontrolu sağlıyor mu cidden. :)
  Güle güle kullanın!
  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Umarım memnun kalırsın aldığında weba :) Sevgiler!!!

   Sil
 2. İçerisinde alkol var mı acaba? Alkol içeren ürünler cildimi tahriş ediyorlar çünkü. Güzel günlerde kullanın.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bea Theo, içerik listesini de ekledim; görebildiğim kadarıyla alkol yok içinde. Sevgiler :)

   Sil
 3. siz sürekli kullanıyor musunuz.içerik konusunda biraz hassas olduğunuzu biliyorum yazılarınızdan.zira içerik, özellikle koruyucuların biraz yüksek puanı var EWG de

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Pınar Merhaba,
   EWG bazı içerikleri potansiyel olarak da tehlikeli kabul edebiliyor. Ben genelde daha önce yazmış olduğum No More Dirty Works kitabında belirtilen kimyasalların olmamasına zen göstermeye çalışıyorum. Aslında SLS, ALS içeriği nedeniyle bu temizleyici nazik bir ürün değil bana göre; ama, ağır makyaj temizlerken tercih edilebilir. İKi hafta boyunca -deneme amacıyla- günlük olarak kullandım; ama artık yoğun makyaj yaptığımda tercih ediyorum. Sevgiler!

   Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.