MAC Far -Woodwinked


15 Eylül 2014 Pazartesi

Bu farı fark etmemin, pek çok sevmemin ve tırım tırım peşinden koşmamın nedeni Aysel'dir! Öyle güzel kullandı ki bu farı, önce elimde benzer renkler var mı diye baktım baktım ama muadilini bulamayınca daha fazla direnmeyip aldım.


MAC bu farı sıcak, antik altın rengi olarak tanımlamış. Açıkçası, ne renk olarak tanımlayacağım bilemediğim için kopya çekmek istemiştim, gerçekten de tam olarak bu renk. Sedefli bir yapısı var ve pigmentasyonu da iyi. Kalıcılığını da başarılı buldum. Sadece, MAC'in Frost yapıdaki bazı farları gibi taşlaşma yapabiliyor. MAC gibi bir marka bu sorunu hala nasıl çözmez, o kısmı bilemiyoruz... Bu farın en güzel yanı ise tek başına da çok rahat kullanılacak, pek çok kıyafete uyum sağlayacak bir renkte olması.


Aslında bilekteki swatchta olduğundan daha bakır çıkmış. Daha yeşile dönük bir altın rengi. Ben bu farı MAC Embark ya da mat siyah bir farla kombinlemeyi de çok seviyorum. Aşağıda bir örnek bulabilirsiniz...

MAC Woodwinked & MAC Embark

Ben farları refill olarak alıp palete dizmeyi daha çok seviyorum. Şimdi hedefim 15'li palet alıp elimdekilerin hepsini rahatça görmek. Refill farların fiyatları 40 TL, MAC Woodwinked farı ise mağazalardan ya da MAC Online'dan (TIKTIK) alabilirsiniz.

Mutlu haftalar!

7 yorum

 1. ikinci bir mac paleti yapacak olursam bu da listemde :-))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gerçekten güzel ve farklı bir renk İrem'cim, işte ben de alabilsem bir 15'li palet, dizi dizi dizeceğim bu farımı da içine :) Şimdi ikili-dörtlü paletlerde sürünüyor :)

   Sil
 2. Renk süpermiş bazen şeytan elinde ki far paletlerinin bir çoğunu sat git MAC'ten kullandığın renklerden bir palet yap diyor bakalım şeytana ne zaman uyacağım.:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hahahaha, aslında bi yerde mantıklı Ayşe'cim; ama bizim yapabileceğimiz şey değil. Bu merak yok mu bu merak... bak mesela şu Balm'ın Voyage paletini çok az kullandım, biliyorum ki daha da kullanmayacağım; ama gözüm bu sefer de yeni çıkaracakları palete gidiyor :))) Ama yapılabilirse aslında en güzeli dediğin gibi yapmak! Öperim!

   Sil
 3. Ben de bayılıyorum bu fara, kırmızı/bordo rujlarla da inanılmaz yakışıyor -minik bir önerim olsun:)- Güle güle kullan Başak ablacım, öpüyorum :* -D.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Haklısın Duygu'cum, geçen kullandığımda Plumful'u sürdüm, nefis oldu! Kırmızıyla da pek güzel gider. Teşekkürler, öperim!!!

   Sil
 4. Hayırlı olsun kuzuum! iyi ki de almışsın çünkü çok yakışmış:)

  YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.