NYC Summer Collection: Lipgloss, Oje, Rimel ve Far Yorumlarım, Swatchlar, Makyaj Örnekleri...


14 Eylül 2014 Pazar

Watson's Türkiye tarafından yazın bloggerlara çok neşeli bir paket gönderildi. Ben tatilde olduğumdan paketime ancak Ağustos sonu ulaşabildim. Dolayısıyla, bu neşeli yaz paketinin yazısını yazmak sonbahar başlangıcına kaldı. Öncelikle bu güzel paket için Watson'sa çok teşekkür ediyorum! Haydi şimdi bu paketi biraz kurcalayalım mı?


NYC Show Time Volumizing Mascara -Black

Buraya hemen bir not ve teşekkür eklemek istiyorum. Paket elime ilk ulaştığında içinden çıkan mascaranın fırçası kopuktu. Ben yalnızca bilgi amaçlı bu durumu Watson'sa bildirdim. Kendileri hemen yeni rimeli bana ulaştırdılar. Böylece paketin incelemesini de tam yapabildim. Watson'sın bloggerlara bu derece önem vermesi çok hoşuma gidiyor!


Show Time Volumizing Mascara'nın fırçası eski tip sentetik kıllardan oluşan ince ve uzun türde bir uçtan oluşuyor. Rimelin rengi tam siyah. Kıvamı ne çok cıvık, ne de katı. Bu anlamda beğendim. Daha önce NYC'nin bir rimelini deneyip pek de memnun kalmadığım için bu rimele biraz şüpheyle yaklaşmıştım. Ama denediğim diğer rimelin aksine kirpikleri uzatma etkisini beğendim. Benim kirpiklerim düz olmadığı için kıvırmasını da fena bulmadım; ama, düz kirpiklilerin öncesinde kirpik kıvırıcıya ihtiyaç duyacakları kesin. Rimelin verdiği hacim ise ortalama.


İki kat sürdüğümde topaklanma yapmamasını, gün içinde akıp bulaşmaya neden olmamasını da sevdim. Çok ufak ufak döküldü; ama, bu kullandığım yağ bazlı concealer nedeniyle de olabilir. Çok az rimel bu concealer'ı kullandığımda dökülme yapmıyor. Kısacası, günlük olarak kullanmak için yeterli ve başarılı buldum. 

NYC City Mono Eyeshadow -917 I Love NY


917 I Love NY farın ana rengi inci beyazı ama üstü spreyli bir biçimde daha metalik. Bu da ilk uygulamada daha yoğun sedefli, hatta neredeyse simli denebilecek bir görüntü veriyor. Daha sonraki uygulamalarda farın renginin daha çok sedefli, soğuk bir beyaza döndüğünü görüyorsunuz. İlk swatch'ta yapısı epey pigmentli geldi, spreyi silindikten sonra pigmentasyonu da biraz düştü, ama yine de fena bulmadım. Çok hafif tozlaşma sorunu var ve bazsız kalıcılığı çok iyi değil. Ama farları hep baz ile kullandığımdan, bu kısmını çok önemsemiyorum.

Sol: ilk swacth, spreyli kısımdan
Sağ: kullanımdan sonraki swatch, sprey kalkmışken


Ama renk olarak parlak beyazlardan hoşlananların seveceğini düşünüyorum. Benim çok kullandığım bir renk olmamasına rağmen, yazın bir eyeliner ve bir rimelle güzel bir yaz makyajı yakalayabilirim diye düşündüm.

NYC Kissgloss -535 Jay Walkin'Jam


Şeffaf kırmızı jel içinde lame simlerden oluşan bu lipgloss ise tam yazlık bir ürün. Gerçekten meyveli bir tadı var ve dudakları epey parlak gösteriyor. Tek başına uygulandığında rengini pek belli etmiyor, çok çok hafif bir kırmızılık veriyor. Simleri etrafa yayılmıyor. Ancak, yapışkan his bırakıyor ne yazık ki ve saçınız açıkken kullanmanızı pek önermiyorum :) 

Far: NYC City Mono Eyeshadow 917 I Love NY
Lipgloss: NYC Kissgloss 535 Jay Walkin'Jam

NYC In a Minute Quick Dry Nailpolish -224 Times Square ve 221 Spring Street


221 Spring Street

Kutudan çıkan son ve en bayıldığım ürünler ise bu iki harika renkteki oje oldu. NYC'nin hızlı kuruyan oje serisine ait olan 224 Times Square nar çiçeğinin belki de en güzel tonu! Hafif şeffaf bir ojeymiş gibi durmasına karşın, eğer tırnak çizginiz çok beyaz değilse iki, beyazsa üç katta tam kapatıcılık sağlıyor. Tırnak yüzeyi biraz büyükse delagalanmaya müsait bir yapısı var; ama bir ince bir kalın katta bitişi sorunsuz oldu. İlk katı oldukça hızlı kuruyor; ancak üç kat sürülünce "bir dakikada kuruma" vaadini tam yerine getiremiyor. Yine de, kremsi yapıya sahip bir oje için üç kattaki kuruma hızını da fena bulmadım. Bitişi ise bana yeterince parlak geldi. Top coat ihtiyacı hissetmedim. En beğendiğim özelliği ise kalıcılığı oldu. 3 gün tırnaklarımda soyulmadan durdu, bu renkte bir oje için son derece başarılı diyorum!


221 Spring Street ise bu yazın hit rengi turuncunun sıcak ve canlı bir tonu. Yapı olarak 224 Times Square'e çok benziyor; o yüzden tekrar tekrar özelliklerinden bahsetmek istemiyorum. Ama, bu rengin kalıcılığını daha zayıf buldum. İKi oje arasından favorim açık ara Times Square oldu; ama, turuncu oje sevenler için Spring Street'in de tırnakta duruşu oldukça hoş.


Bu ürünler NYC'nin yaz koleksiyonu olarak lanse edilse de her zaman Watson'sdan ulaşabilirsiniz. Özellikle uygun fiyatlı, günlük olarak iyi iş çıkaracak rimel arayanlara ve nar çiçeği rengi ojeleri sevenlere bu iki ürünü öneririm.

Mutlu pazarlar!!!Hiç yorum yok

Yorum Gönder

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.