Pastel Profashion Matte Lipstick -554 Hot Fuchsia


20 Eylül 2014 Cumartesi

Pastel'in gönderdiği paketten çıkan güzel ürünleri yazmaya Profashion Matte ruj ile devam ediyoruz...


Serinin adı Profashion Matte; ruj da kabında oldukça mat yapıda duruyor. Ancak dudakta biraz daha kaygan bir etki bırakıyor. Yani mesela yine Pastel'in Daylong serisi likit rujlarındaki gibi kadife efekti bu rujda yok. 


Bana gelen renk 554 Hot Fuchsia. Tam olarak fuşya değilse de oldukça canlı ve soğuk tonlu bir pembe. Dudakta ise çok daha normal ve neşeli duruyor. Yani sürüp çıktığınızda çok göze batacağınız renklerden değil, rahat kullanılır bir tonu var. Bu tondaki rujları toprak/boz kahve tonlarındaki göz makyajıyla kullanmayı seviyorum.


Yapısı ve rengi dolayısıyla biraz dudak kusurlarını belli etse de sürülmesini genel olarak sıkıntısız buldum. Ben kullanırken dudaklarımda biraz ağırlık hissettim; muhtemelen mumlu yapısından kaynaklanıyor. Kalıcılığını ise sevdim. Dudağın içinden rengi biraz solmakla birlikte, yemek yedikten sonra rujum silinmemişti. Her mat ruj gibi dudağı biraz kuruttuğunu da fark ettim; ama diğer mat rujlar kadar hissedilir bir kuruluk yaratmadı.


Bu serinin nude tonlarındaki rujlarına daha önce bakmıştım ama yapısını tam bilemediğimden almamıştım. Sanırım bundan sonra gözüme kestirdiğim bir rengini alabilirim. Bu rujları beğendiyseniz, 14,90 TL'ye çeşitli kozmetik mağazalarından ya da Pastel Shop'tan satın alabilirsiniz.

Mutlu haftasonları!!!Hiç yorum yok

Yorum Gönder

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.