Pastel Profashion Quad Eyeshadow Far Paleti No. 201


16 Eylül 2014 Salı

Geçen hafta Pastel Kozmetik'ten çok renkli ve bonkör bir paket aldık. Profashion serisine ait far ve ruj paletleri ile mat rujunu, Nude serisi ojelerden de iki güzel rengi göndermişler. Çok teşekkür ediyorum. 


Kutudan çıkan ürünleri tek tek bloga yazacağım; ama seriye hemen denediğim far paletiyle başlamak istedim. Ruj paletinin çok merak edildiğini biliyorum; ama swatchlarını tamamlayamadığım için biraz daha sonraya kaldı...


201 numaralı far paleti soğuk renkli boz kahvelerden oluşuyor. 3 mat, bir tane de sedefli/hafif pırıltılı far içeren palet tam sonbahar/kış makyajlarına göre. 


Paletteki farların hepsi yumuşacık, krem gibi kayıyor. Biraz tozlaşma sorunu da var, ama uygulama sırasında göz etrafına dökülme yapmıyor. Pigmentasyonları iyi, kalıcığını da ortalama buldum. 


Sol üstteki en açık renk içinmde çok çok hafif pembelik de barındıran bir fildişi. Mat ama ipek gibi kayan bir yapısı var. Astar olarak ya da kaş altı için çok uygun.

Onun hemen yanındaki (sağ üst) far ise açık bir boz kahverengi. Katlanma bölgesinde diğer far renklerini yumuşatmak için kullanıma çok uygun. Yapısı yine diğer açık renk far ile aynı.

Sol alttaki far ise paletin tek sedefli/ışıltılı rengi. Soğuk ve içinde hafif lila tonları barındıran, sedefliden ışıltılıya yakın bir far. Bu paletteki en sevdiğim renk olduğunu benim "taupe" takıntımı bilenler hemen anlamışlardır diye düşünüyorum.

Sağ alttaki en koyu renk far ise koyu bir boz kahverengi. Gölgelendirme ve kirpik diplerini belirginleştirmek için çok uygun.

 Güneşte

Gölgede

Ben farların yapısını beğendim, paletin renkleri ise tam sonbahar/kışa yakışan tonlarda. Koyu/buğulu ya da yokmuş gibi makyajlar için gayet uygun. Ben de ilk olarak koyu tonlarda bir makyaj denemesi yaptım...


Pastel Profashion ürünlerine Pastel Kozmetik satan pek çok parfümeri ve drugstore'dan ulaşabilirsiniz. Bir sonraki yazım umarım ruj paleti üzerine olacak. Lütfen okumaya devam edin...
7 yorum

 1. Renkleri gayet güzel buldum.
  Günlük kullanım için de çok uygun

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet, ben de günlük kullanım için başarılı olduğunu düşünüyorum Mor Rimel, sevgiler!

   Sil
 2. bu markanın ürünleri hem çok kalıcı bence hem de kaliteli

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Günlük Yaşamım, ben de Türk markaları arasında Pastel'i beğeniyorum :)

   Sil
 3. Sen ne sürsen yakışır 💜💜💜💜

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ay yerim!!! Teşekkürler Nihan'ım, mahcup oluyorum, öperim!!!

   Sil
 4. Bende onun pembesini aldım fakat pek de memnum kaldığım söylenemez hatta bunun yazısını bile yazdım
  http://tembelprenses.blogspot.com.tr/2016/12/pastel-pro-fashion-far.html

  YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.