Rimmel London Wonder'full Mascara with Argan -001 Black


1 Eylül 2014 Pazartesi

Saros'a geçmeden önce Watson's Türkiye tarafından elime sürpriz bir paket ulaştı ve içinden Antalya'dayken Watson'sa gidemediğim için alamadığım; ama almayı kafaya koymuş olduğum Rimmel London'ın yeni rimeli çıktı! Watson'sa gönderimi için çok teşekkür ediyorum!


Bu rimeli hemen almak istememin iki nedeni vardı: biri argan yağı içermesi nedeniyle ilginç gelmesi, ikincisi ise kesinlikle ambalajı! Bakır rengi, Rimmel London monogramlı, oldukça şık bir ambalajı var ve drugstore markası olmasına karşın bence high-end rimmelere daha çok benziyor!


Ambalajında da ısrarla belirtildiği üzere, bu rimel argan yağı içeriyor. Argan yağının yararları artık herkesin malumu; dolayısıyla, bu rimelden de kirpiklere bir yandan bakım yapmasını bekliyoruz. Fakat kısa süreli kullanımda bu yararını görmem mümkün olmadı haliyle. 

Fırçası ise benim en çok sevdiğim fırça tipi: plastik, hafifçe tombul ve kısa uçlu. Bu tür fırçalar kirpikleri tek tek ayırmada son derece başarılı ve genelde iyi mikltarda hacim ve kıvırma da sağlıyor.


Rimelin rengi de oldukça siyah. Kolayca sürülüyor ve iki katta da genelde topaklanma yapmıyor. Yalnız, kirpik diplerine sürerken biraz bulaşıyor. Fırçadan beklendiği üzere kirpikleri yapıştırmamakta ve tek tek ayırmakta başarılı. Ayrıca, benim kirpiklerimi güzelce kıvırdı. Kirpik diplerine belli bir miktar hacim verse de bana göre hacim verme vaadini pek yerine getiremiyor. Uzatma konusunda da çok etkili bulmadığımı söylemeliyim. 

Üst: Sol gözde tek kat rimel, sağ gözde rimel yok
Alt: Sol gözde iki kat rimel, sağ gözde rimel yok


Temizlenmesi çok sorunlu değil; ancak, iki fazlı ya da yağ bazlı makyaj temizleyicilerin kullanılması gerekiyor. Bir de, yağ bazlı (Benefit Fake-up gibi) kapatıcılar kullanıldığında bir miktar göz altına dökülme yaptığını da gözlemledim. Aşağıdaki fotoğraf uzun bir günün sonunda çekildiği için flaşlı... rahatsız edici unsurlar için özür dilerim.


Son tahlilde, günlük kullanım için tercih edebileceğim ve elime geçtiğinden beri kullandığım bir rimel oldu.  Günlük yapılan makyajda doğal bir duruş veriyor ve pratik uygulama sağlıyor. Ama, özel bir yere giderken kirpiklerimi daha dolgun ve uzun gösterecek başka bir rimeli seçerim diye düşünüyorum.

Rimmel London Wonder'full Mascara with Argan, Watson's mağazlarında 19,90 TL'ye satılıyor. 

Mutlu haftalar diliyorum!4 yorum

 1. uygun fiyatlı en beğendiğiniz rimel hangisi?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Zehra, Pastel Big'n Black'i çok seviyorum! Blogda yorumu var, arama kutusundan arayıp bulabilirsin. Benim çok sevdiğim bir rimel :) sevgiler!

   Sil
 2. Bu tarz fırcalara bayılıyorum. Bu rimeli de cok merak ettim ama alınacaklar listemin basında Pastel Big'n Black var. Bu indirimde baktım ama hepsi bitmişti :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence Pastel için indirimi boşver, bulduğun yerde al derim :) gerçekten fiyatının hakkını veriyor Gözde'cim! Öptüm!

   Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.