Smashbox Try It Kit


6 Eylül 2014 Cumartesi

Seda'cığım Amerika'dan gelirken ona yük ettiklerimden biri de bu kitti. Smashbox ürünlerini merak ediyordum ve bu kitin de denemek için iyi olduğunu düşündüm. Gerçekten de genel bir kanı oluşturmama yardımcı oldu.


Try It Kit, Smashbox'ın en çok satan 5 ürününden oluşuyor. Ürün boyutları hem seyahatlerde taşımak hem de fikir edinmek açısından oldukça uygun. Şimdi setin içindekilere yakından bakalım.Photofinish Foundation Primer yağsız bir fonöten bazı. Mat bir jel kıvamında, silikonlu yapıda. Yüze rahat uygulanıyor ve kolayca yediriliyor. Ben bu bazı kullandıktan sonra cildimdeki kadifemsi görüntüyü çok seviyorum. Cildi tamamen matlaştırmıyor ya da kurutmuyor. Benim cildim normal/kuru olduğu için parlamayla ilgili yorum yapmayacağım; ama, verdiği mat ama duru görünümü sevdim.


Photofinish Lid Primer ise ten rengine yakın bir far bazı. Fırçalı aplikatörü var ve göz kapağına kolay uygulanıyor, kolay dağıtılıyor ve yediriliyor. Çabuk sabitlendiği için uyguladıktan hemen sonra farı sürebiliyorsunuz. Göz kapağının rengini eşitlemesini, farın rengini ortaya çıkarmasını ve kalıcılığını arttırmasını çok sevdim. Yalnız, farsız kullanıldığında katlanma bölgesinde (crease) çizgilere doluyor -ki bunu bütün far bazlarında yaşıyorum. Kısaca, yağlı göz kapaklarım için güzel bir ürün olduğunu düşünüyorum.


Limitless Eyeliner (Onyx) göz kalemi ise son derece siyah, yumuşacık sürülen ve göz kapağında çok güzel sabitlenen bir göz kalemi. Kullandığım her seferinde kolayca kuyruk yapabildim. 5-6 saate kadar oldukça iyi dayanıyor, sonra göz pınarlarından biraz kaybolmaya başlıyor. Buna rağmen kullanmayı çok çok sevdim. 

Göz kalemi: Smashbox Limitless Eyeliner in Onyx

Smashbox Full Exposure Mascara ise beni biraz hayal kırıklığına uğrattı. Rengi gerçekten siyah; ama, sık kıllı konik fırçasının biraz daha hacim vermesini beklerdim. Tek katta yukarıdaki gibi bir sonuç elde ettim. Aslında Kirpikleri tek tek ayırmasını ve kıvırmasını sevdim. İki katta da fena olmuyor; ama şanına yakışır bir sonuç da vermiyor. Yine de, bir kaç rimelimin altına baz olarak kullandığımda harika sonuç aldığımı söylemeliyim. Ama Smashbox'ın Türkiye fiyatlarını düşünürseniz, baz olarak kullanmak için biraz pahalı gelebilir.


Lip Enhancing Gloss (Illume) ise çok hafif somona çalan rengi olan, pırıltılı bir lipgloss. Uygulanması kolay ve fazla yapış yapış değil. Simleri de dudak çevresine dağılmıyor. Kalıcılığı harika olmasa da, en azından dudakları kurutmayan bir ürün. Yazın çeşitli mat rujlarımla kullandım ve sonuç hoşuma gitti. Üstteki fotoğrafta ise tek başına uygulanmış halini görüyorsunuz. 

Primer: Smashbox Photofinish Foundation Primer
Far Bazı: Smashbox Photofinish Lid Primer
Eyeliner: Smashbox Limitless Eyeliner in Onyx
Mascara: Smashbox Full Exposure Mascara & Chanel Inimitable
Lipgloss: Smashbox Lip Enhancing Gloss in Illume

Umarım sizin için de bir fikir olmuştur yukarıdaki yorumlarım. Herkese mutlu haftasonları!

6 yorum

 1. Göz makyajına bayıldım Başak! Göz farın ne acaba? Yazıda göremedim, ben mi kaçırdım?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Alice çok teşekkürler :) Markayla ilgisi olmadığı için yazıda yazmadım; ama, farlar Note 05 numaralı 4'lü far paleti :) Ben de çok seviyorum! Yazısı da yakında gelecek. Öperim!

   Sil
 2. primerını kullanmıştım ben hakikaten çok başarılı ama TR fiyatı o kadar uçuk ki yeniden alamadım..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İrem'cim gerçekten TR'de epeyce pahalı satılıyor ürünleri... ben de denemiş oldum böylece dedim ama beğensem de yine ABD'den sipariş veririm :) Sevgiler!

   Sil
 3. Hatun çok hoşsun hoşşşşş

  YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.